Iš Anglijos išplaukęs laivas pakartos „Titaniko“ kelionę

Iš Anglijos tuo pačiu maršrutu, kuriuo lygiai prieš šimtą metų plaukė katastrofą patyręs „Titanikas“, sekmadienį vakare į memorialinį plaukiojimą išplaukė kruizinis laineris „MS Balmoral“.

Laineris, kuriuo, neskaitant įgulos, vyksta tiek pat keleivių, kiek buvo „Titanike“, išplaukė iš Soutamptono uosto, iš kurio į savo pirmą kelionę prieš šimtą metų leidosi ir tragiškos lemties laivas.

Likus minutėms iki lainerio išplaukimo jo denį užpildė žmonės, tarp jų ir „Titaniko“ aukų ir išsigelbėjusių keleivių giminaičiai, dauguma kurių buvo apsirengę 20 amžiaus pradžios pirmosios klasės keleivių, įgulos narių, paprastų keleivių ir stiuardų drabužiais.

Grahamas Free, kuris apsirengė kaip karaliaus Edvardo VII laikų džentelmenas, prieš išplaukimą neslėpė savo susijaudinimo.

„Buvau “Titaniko„ gerbėjas nuo devynerių metų, o šis kruizas suteikia galimybę arčiausiai priartėti prie jo, – sakė 37 metų vyriškis. – Kelionė gerokai patuštino kišenę, bet aš to norėjau“.

Kita keleivė, 55 metų Carmel Bradburn iš Australijos, prisipažino esanti „fanatiška“ visko, kas susiję su „Titaniku“, gerbėja ir atmetė kaltinimus, kad šis 12 naktų truksiantis plaukiojimas yra blogo skonio apraiška.

„Nemanau, jog šis kruizas yra kažkuo liguistas. Tai tas pats, kas teigti, jog minėti Krymo karą liguista, – sakė ji. – Prisiminti tuos, kurie žuvo, nėra liguista.“

„MS Balmoral“, kuriame yra 1 309 keleiviai, plauks lygiai tuo pačiu maršrutu, kuriuo plaukė „Titanikas“. Tačiau „Balmoral“ išplaukė balandžio 8 dieną – dviem dienom anksčiau nei „Titanikas“, nes jis yra mažesnis ir lėtesnis laivas.

„Balmoral“ eksploatuoja bendrovė „Fred. Olsen Cruise Lines“ – bendrovės „Harland and Wolff“, kuri Belfaste pastatė „Titaniką“, antrinė kompanija.

Kruizo organizatoriai siekia, kad memorialinis plaukiojimas kuo tiksliau atkurtų „Titaniko“ laikus – keleiviai galės vaišintis tuo pačiu maistu, kaip „Titaniko“ keleiviai ir klausytis tos pačios muzikos, kurią jie klausė.

Pasak organizatorių, į memorialinį kruizą susirinko žmonės iš 28 šalių, tarp jų ir giminaičiai tų iš daugiau kaip 1 500 žmonių, kurie žuvo, kai „Titanikas“ 1912 metų balandžio 15 dieną tarptautiniuose vandenyse susidūrė su ledkalniu ir nuskendo.

Laineryje „Balmoral“ yra ir giminaičių tų iš maždaug 700 žmonių, kuriems per katastrofą pavyko išsigelbėti.

Bilietai į memorialinį kruizą kainavo nuo 2,799 iki 5,995 svarų (11 737 iki 25 140 litų).

Kelionės metu keleiviai galės pasiklausyti paskaitų, kurias skaitys istorikai ir ekspertai, tarp jų yra ir Philipas Littlejohnas, vaikaitis vieno išsigelbėjusio „Titaniko“ keleivio.

Ph.Littlejohnas sakė esąs tikras, kad jo senelis didžiuotųsi žinodamas, kad jo istorija bus pasidalyta su šio memorialinio kruizo dalyviais.

„Laukia labai jaudinantys išgyvenimai, kai priplauksime katastrofos vietą, kur man teko panirti 2001 metais ir kur mano senelis paliko “Titaniką„ su “Lifeboat 13", – sakė jis.

Balandžio 13 dieną kruizo dalyviams bus pateikiami tik tie valgiai, kuriais prieš šimtą metų vaišinosi „Titaniko“ keleiviai.

Balandžio 14 dieną kruizo organizatoriai surengs specialią memorialinę ceremoniją, kurios metu bus paminėta ta akimirka, kai 23 val. 40 min. Grinvičo laiku „Titanikas“ už 740 km nuo Niufaundlando salos įsirėžė į ledkalnį.

Kiek vėliau – 2 val. 20 min. – bus surengta dar viena ceremonija paminėti tam momentui, kai milžiniškas laivas praėjus dviem su puse valandoms po susidūrimo su ledkalniu paniro po vandeniu.

Aplankęs „Titaniko“ katastrofos vietą laineris „Balmoral“ toliau tęs kursą į Kanados Naująją Škotiją provinciją, kur palaidotos kai kurios prieš šimtmetį pasaulį sukrėtusios katastrofos aukos.

Po to jis atplauks į Niujorką, kurio „Titanikas“ taip ir nepasiekė.

1912 metais, kai „Titaniką“ nuleido į vandenį, jis buvo didžiausias laivas pasaulyje – jo vandentalpa sudarė 52 310 tonas. Laive buvo maždaug 1 300 keleivių ir 900 ekipažo narių.


Šiame straipsnyje: Titanikas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Patikėsiu tik

Patikėsiu tik portretas
Sakot atkartos. Tada linkiu ir nuskęsti.

Juste

Juste portretas
linketi reikia ISGYVENTI,o ne nuskesti:) Jei pakartos Titaniko kelione,tai faktas jog nuskes!Bet vat idomu kas ten plaukia kokie savizudziai:)))

to Juste

to Juste portretas
plauke dar ir tiek, kad zadamas antras reisas ir bilietai iki 8000 svaru....
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių