A.Merkel ragina partiją neatsisakyti savo tikslų prieš 2011 rinkimus

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį, artėjant svarbių rinkimų žemėse metams, paragino valdančiąją konservatoriškąją partiją nesudėti ginklų.

"Visai normalu, kad šį rudenį priimti sprendimai sukelia diskusijų", - Krikščionių demokratų partijos (CDU) konferencijoje sakė nuo 2005 metų kanclere dirbanti A. Merkel, kuri jau dešimt metų vadovauja šiai partijai.

"Bus įrodyta, kad jie buvo būtini ir galų gale žmonės patikės", - sakė ji.

Nors pirmoji Vokietijos moteris lyderė ir toliau lieka konkurentų neturinčia CDU partijos vadove, tačiau padėtį galėtų pakeisti prastas partijos pasirodymas per 2011 metų rinkimus 16-koje Vokietijos žemių.

Kai po 2009 metų rugsėjo mėnesio rinkimų CDU suformavo koaliciją su Laisvųjų demokratų partija (FDP), jos reitingai išliko gana žemi, tuo tarpu FDP populiarumas išaugo.

Gegužę CDU ir FDP patyrė nepopuliarumo skonį, kai per rinkimus neteko valdžios daugiausiai gyventojų turinčioje Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje ir daugumos Bundesrate.
"Vyriausybės pasiekimai gali būti laikomi jos žygdarbiais, tačiau ne visada. Mūsų draugai Šiaurės Reine-Vestfalijoje dėl to nukentėjo", - pirmadienį sakė A. Merkel.

Ateinančių metų rinkimų rezultatai bus itin svarbūs pietvakarinėje Badeno-Viurtenbergo žemėje, kurioje ir vyksta CDU suvažiavimas - jie nulems, ar partija pirmą kartą nuo 1952 nebus išstumta iš valdžios.

Po paskutinės pergalės rinkimuose A. Merkel išardė nesėkmingą "didžiąją koaliciją" su centro kairiųjų pažiūrų socialdemokratais (SPD) ir sudarė sąjungą su vadinamąja "svajonių koalicija" su FDP, kartais virtusia panašia į košmarą.

A.Merkel ir finansų ministras Wolfgangas Schaeuble nepasidavė FDP ir užsienio raginimams skatinti ekonomikos augimą mažinant mokesčius, ir nusprendė mažinti biudžeto deficitą karpant valstybės išlaidas.

"Viską turime daryti tinkama tvarka: pirmiausia reikia konsoliduoti biudžetą, supaprastinti mokesčius, o tada mokesčius mažinti", - sakė A. Merkel.

Koalicijos partnerių nuomonės išsiskyrė ir sveikatos reformos, socialinių garantijų ir kariuomenės klausimais. Tokie vidiniai konfliktai pasitarnavo opozicijoje esančių žaliųjų populiarumas.

A.Merkel vyriausybės reitingams pakenkė ir krizė euro zonoje. Vienas šalies laikraščių "Bild" kanclerę kaltino išleidus mokesčių mokėtų pinigus "tingiems" graikams išpirkti.

Ne mažiau triukšmo sukėlė vyriausybės sprendimas pratęsti branduolinės energijos vartojimą šalyje. Visai neseniai protesto bangą šalyje sukėlė radioaktyvių atliekų krovinio gabenimas į saugyklas šalyje.

A.Merkel "turi spręsti svarbiausias savo laikmečio problemas", rašo dienraštis "Sueddeutsche Zeitung", nes "kitaip jai gali tekti atsisveikinti su viltimi būti vėl išrinktai".

75 minutes trukusi A.Merkel kalba buvo sutikta audringais plojimais.

Vėliau pirmadienį 56-erių metų fizikė A.Merkel buvo perrinkta partijos lydere - už ją balsavo 90,4 proc. delegatų. Per praėjusius partijos lyderio rinkimus už ją balsavo 94,8 procento partijos narių.


Šiame straipsnyje: Angela Merkel

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių