- AFP, "Reuters", BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Baltarusijos opozicinio judėjimo veikėja pasmerkė "didelio masto puolimą" prieš demokratinę opoziciją, kai kelias dešimtis jos aktyvistų trečiadienį apklausė milicija.
"Jie surengė kratas butuose ir apklausė maždaug 25 žmones, tačiau mes neturime visos informacijos", - žurnalistams Minske sakė Svetlana Naumova iš judėjimo "Sakome tiesą".
"Jie atėmė iš mūsų visas komunikacijos priemones - telefonus, kompiuterius, mes negalime su niekuo susisiekti", - sakė ji.
Prieš opozicionierius nukreipta milicijos akcija prasidėjo antradienį, kai buvo surengtos kratos opozicijos biuruose ir areštuoti keli aktyvistai, tarp jų judėjimo "Sakome tiesą" lyderis, poetas Vladimiras Nekliajevas.
Milicija sostinėje ir keliuose dideliuose šalies miestuose padarė kratas judėjimo "Sakome tiesa" būtinėje, sociologijos laboratorijos "Novak" biure, taip pat virtinės opozicijos aktyvistų ir žurnalistų butuose.
Pranešama, kad buvo sulaikytas opozicinio laikraščio "Tovarišč" redaktorius Sergejus Vozniakas, kurio bute taip pat vyko krata.
"Oficialiai jis kol kas sulaikytas 72 valandoms, kol bus pateiktas kaltinimas pagal įtarimą žinomai melagingos informacijos platinimu ... Turima omenyje medžiaga, kuri buvo rengiama per kampaniją "Sakome tiesą", - žurnalistams sakė laikraščio "Tovarišč" redaktoriaus pavaduotojas Dmitrijus Janenka.
Jungtinė piliečių partija, vienijanti maždaug 4 tūkst. narių, taip pat pranešė, kad sulaikytas jų aktyvistas Andrejus Dmitrijevas.
Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos atstovai atsisakė tai komentuoti.
Vėliau trečiadienį buvo oficialiai sulaikytas judėjimo "Sakome tiesą" lyderis V.Nekliajevas, kuris praleido naktį milicijoje laukdamas apklausos. V.Nekliajevas paskelbė, jog 2011 m, sieks prezidento posto, kurį pastaruosius 16 metų užima Aliaksandras Lukašenka (nuotr.).
Judėjimas "Sakome tiesą" savo kampaniją pradėjo prieš daugiau mėnesį, siekdamas priversti valdžią atsiskaityti visuomenei, kaip naudojamos valstybės lėšos. Judėjimo aktyvistai taip pat renka gyventojų parašus, kad būtų pakeisti komunistų lyderių vardais pavadintų gatvių pavadinimai.
Sulaikymai ir apklausos yra ne kas kita, kaip "politinis susidorojimas su pilietiniu judėjimu, kuris per mažiau nei savaitę surinko bent 10 tūkst. parašų", sakė S.Naumova.
A.Lukašenka, kurį ankstesnė JAV administracija pavadino paskutiniu Europos diktatoriumi, Baltarusijai vadovauja nuo 1994 m.
Pastaraisiais metais mėgindamas užsitikrinti Vakarų paramą jis žadėjo liberalizuoti politiką ir vykdyti ekonomikos reformas. Tačiau žmogaus teisių gynimo grupės, taip pat kai kurie Europos politikai ir opozicionieriai teigia, jog Baltarusijos lyderis, nepaisant kai kurių palengvinimų, toliau vykdo politines represijas, kad sustiprintų savo valdžią.
"Manau Europos politikų reakcija turi būti griežta... Vakar dienos veiksmais A.Lukašenka pasirinko savo būsimos rinkimų kampanijos formą. Tai bus bauginimo ir jėgos akcijų kampanija", - sakė agentūrai "Reuters" Jungtinės piliečių partijos lyderis Anatolijus Lebedka.
Gegužės pradžioje A.Lukašenka pareiškė, kad jis nusivylęs santykių su Europos Sąjunga būkle, ir sakė, kad Europos politikai neįvykdė oficialiajam Minskui duotų pažadų.
"Mano nuomone, valdžia mėgina šantažuoti Vakarus ... Tai šantažo politika ir labai nevykusio šantažo. Antrą kartą Vakarai jau nebus tokie švelnūs, kaip anksčiau", - sakė apžvalgininkas ir opozicijos narys Aleksandras Feduta.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Daugiau kaip 70 valstybių tariasi, kaip nutraukti terorizmo finansavimą2
Maždaug 500 ekspertų iš daugiau kaip 70 valstybių trečiadienį Paryžiuje tariasi, kaip nutraukti finansavimą džihadistų grupuotėms „Islamo valstybė“ (IS) ir „al Qaeda“. ...
-
Armėnijoje tūkstančiai demonstrantų vėl išėjo į gatves1
Armėnijos politinė krizė trečiadienį dar labiau pagilėjo, tūkstančiams demonstrantų vėl išėjus į gatves, kai opozicija apkaltino vyriausybę atsisakant derėtis dėl valdžios perdavimo atsistatydinus veteranui lyderiui Seržui Sargsianui. ...
-
Spaudos laisvės padėtis pernai labiausiai blogėjo Europoje1
Jokiame kitame pasaulio regione spaudos laisvės padėtis pernai neblogėjo taip stipriai kaip Europoje. Žiniasklaidos priemonės tokiose šalyse, kaip Lenkija, Vengrija, Slovakija ir Čekija vis labiau susiduria su vyriausybių ar aukštų politi...
-
Kurioje iš Baltijos šalių sostinių gyvenanti šeima išleidžia mažiausiai?1
Per pastaruosius dvejus metus Vilniuje gyvenančios keturių asmenų šeimos disponuojamos pajamos išaugo 20 procentų. Tai yra didžiausias augimas, lyginant šeimų pajamas trijose Baltijos šalių sostinėse, parodė „Swedbank...
-
Žiniasklaida: A. Merkel keblumai ir „Brexit“ Prancūzijai suteikė šansą Vašingtone
JAV prezidentas teigia, kad naujas susitarimas dėl Irano branduolinės programos, jei toks būtų sudarytas, turėtų būti platesnis ir remtis tvirtais pagrindais. ...
-
Prancūzijos ir JAV pirmosios ponios atrado šį tą bendro
Vilkėdamos elegantiškus suderintus baltos spalvos ansamblius Melania Trump (Melanija Tramp) ir Brigitte Macron (Brižit Makron) antradienį atsiskyrė nuo savo vyrų ir apžiūrėjo Paulio Cezanne'o (Polio Sezano) ekspoziciją Vašingtono nac...
-
Kada ir kodėl galėtų mažėti naftos kainos?
Nors OPEC (naftą eksportuojančių šalių organizacija) kol kas nusiteikusi stumti naftos kainą į viršų, po metų ar dvejų to daryti jos nebegalės: OPEC jau dabar praranda rinkos dalį, kurią užima Kanada, JAV ir kitos organizacijai nepri...
-
Kinijos automobilių gamintojai užkariauja Europos ir JAV rinkas1
Vis daugiau Kinijos automobilių gamintojų planuoja parduoti savo transportą Europoje ir Jungtinėse Valstijose. Analitikai pastebi, kad Kinijos verslininkai taip pat investuoja į Europos automobilių dalių gamyklas. ...
-
Balandžio 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje1
Balandžio 25-oji, trečiadienis, 17 savaitė. ...
-
Armėnijos opozicijos lyderis N. Pašinianas: esu pasirengęs vadovauti šaliai1
Armėnų opozicijos lyderis Nikolas Pašinianas antradienį pareiškė esąs pasirengęs vadovauti šaliai po 11 dienų trukusių masinių protestų atsistatydinus premjerui Seržui Sargsianui. ...