Afganų žudymu kaltinamas JAV karys išskraidintas iš Afganistano

Amerikiečių karys, kaltinamas 16 civilių afganų nužudymu, trečiadienį buvo išskraidintas iš Afganistano į neskelbiamą vietą, nors daugelis afganų reikalauja teisti jį jų šalyje.

JAV kariškiai pranešė, kad šis pervežimas neužkerta kelio galimybei nagrinėti bylą Afganistane, o gynybos sekretorius Leonas Panetta yra sakęs, kad jei šio kario kaltė bus įrodyta, jam gali būti skirta mirties bausmė.

Afganų parlamentas pareikalavo kaltininką teisti viešame teisme Afganistane ir taip pademonstruoti, kad jis patrauktas atsakomybėn. Parlamentarai taip pat paragino prezidentą Hamidą Karzai iki to laiko sustabdyti visas derybas su JAV.

Minimas JAV armijos vyresnysis puskarininkis, kurio pavardė neskelbiama ir kuris dar nėra oficialiai apkaltintas, kaip pranešama, sekmadienį dar prieš aušrą išsmuko iš savo nedidelės bazės Pietų Afganistane, įsibrovė į tris namus ir iš arti šaudė į vyrus, moteris bei vaikus, o tada kai kuriuos lavonus padegė. Iki saulėtekio buvo nušauta 16 žmonių.

Iki trečiadienio vakaro įtariamąjį JAV kariškiai laikė Kandahare, iš kur jis, „remiantis teisinėmis rekomendacijomis“, buvo išskraidintas į Kuveitą, sakė Pentagono atstovas, JAV karinio jūrų laivyno kapitonas Johnas Kirby.

„Afganistane neturime tinkamų sulaikymo įstaigų“, - sakė jis ir paaiškino, kad turi omenyje įstaigas JAV kariškiams „tokiose bylose“.

Minimas karys buvo išskraidintas JAV kariškių lėktuvu, į vieną „ikiteisminio sulaikymo įstaigą“ kitoje šalyje, sakė kitas JAV pajėgų pareigūnas, kuris nenurodė, kokia tai gali būti šalis.

Pasak jo, Afganistano vyriausybė apie šį perkėlimą buvo informuota.

Afganai pyksta

Afganų parlamentarai reiškia pasipiktinimą tuo, kad iš Afganistano į Kuveitą buvo išvežtas JAV karys, kaltinamas 16 civilių gyventojų nužudymu.

Ketvirtadienį parlamentarai sakė, kad tas karys turi būti teisiamas Afganistane, ir paragino vyriausybę iki to laiko nepasirašyti susitarimo dėl JAV pajėgų buvimo šalyje.

Abdul Khaliqas Balakarzai, deputatas iš pietinės Kandaharo provincijos, kur buvo išžudyti tie žmonės, sakė, kad to kario teismas Afganistane būtų geriausias būdas Jungtinėms Valstijoms pademonstruoti, kad jos nori jį nubausti.

Mohammadas Naeemas Lalai Hamidzai, kitas deputatas iš Kandaharo, perspėjo, kad gali prasiveržti afganų pyktis.

Minimas amerikiečių karys buvo išskraidintas trečiadienį. JAV nurodo, kad teismo procesas Afganistane vis dar įmanomas.NAUJAUSI KOMENTARAI

A.

A. portretas
Nusikaltėlis, padaręs nusikaltimą svetimoje šalyje, privalo būti perduotas ir teisiamas šalyje, kurioje tas nusikaltimą padarytas. Kaip matome, teisingumą pasaulyje deklaruojanti ir prižiūrinti valstybė dengia ir netgi išveža nusikaltėlį ir tokiu būdu pati prisideda prie nusikaltimo bendrininkavimo.

sis JAV jaunuolis

sis JAV jaunuolis portretas
jau buvo vienakart NUZUDYTAS,kai pasiustas su okupacinemis pajegomis i barbaru ir laukiniu krasta,kur NATO kareiviai tiesiog skerdziami kaip kiaules!. Butu baisu ir neatleistina,jei jau nebepakaltinama-2-tra kart fiziskai nuzudytu ir savi... Pries mane rasiusiam siulyciau pasidometi-kiek tokiu su pakrikusia psichika gryze issaudo savu,paciu artimiausiu zmoniu,seimos nariu,savo zmonu,vaiku ir tevu JAV?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių