A.B.Breivikas piktinasi „prasimanymais“ dėl jo psichikos būklės

Ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas Andersas Behringas Breivikas, norintis būti pripažintas pakaltinamu dėl 77 žmonių nužudymo Norvegijoje pernai liepą, trečiadienį apkaltino psichiatrijos ekspertus išsigalvojant nebūtus dalykus, siekiant įrodyti, kad jo psichika sutrikusi.

„Visa tai - piktavališki išsigalvojimai“, - pareiškė A.B.Breivikas, komentuodamas pernai atliktos psichiatrijos ekspertizės išvadas, jog jis serga paranojine schizofrenija.

Vėliau jis pridūrė: „Galbūt jos ne piktavališkos, tačiau bet kokiu atveju klaidingos.“

Pirmąją ekspertizę Oslo apygardos teismo nurodymu atliko psichiatrai Synne Soerheim ir Torgeiras Husby, ištyrę 33 metų ekstremisto psichinę būklę.

Lapkritį pateikta jų išvada, kad A.B.Breiviko psichika yra sutrikusi, atvėrė kelią kaltinamąjį pasiųsti į uždarą psichiatrijos kliniką, o ne į kalėjimą.

A.B.Breivikas nori būti pripažintas pakaltinamu už savo veiksmus, kad jo antiislamiška ideologija būtų vertinama rimtai, o ne laikoma bepročio kliedesiais. Jis taip pat yra sakęs, jog atsidurti psichiatrijos klinikoje jam būtų „blogiau nei mirti“.

Pirmosios ekspertizės išvados sukėlė pasipiktinimą Norvegijoje - daugeliui atrodė nesuvokiama, kaip vyras, kuris kelerius metus kruopščiai planavo savo išpuolius ir tiksliai juos įvykdė, gali būti pripažintas neatsakingu už savo veiksmus.

Dėl to teismas paprašė dviejų kitų ekspertų atlikti naują tyrimą, kurio išvadose, paskelbtose anksčiau šį mėnesį, nurodoma, kad A.B.Breivikas yra sveiko proto.

Dabar teisėjų kolegijai lieka nuspręsti, kurio tyrimo rezultatais vadovautis, skelbiant teismo nutartį - veikiausiai liepą.


Šiame straipsnyje: Andersas Behringas Breivikas

NAUJAUSI KOMENTARAI

ATGAILAUKITE

ATGAILAUKITE portretas
NEPAMIRŠKIT, KAD YRA NE TIK ŽMONIŲ TEISMAS, BET IR IZRAELIO DIEVO TEISMAS. Izaijo 42: 13 Viešpats išeis kaip karžygys, kaip karo vyras pažadins savo įniršį. Jis šauks, šauks garsiai, Jis nugalės savo priešus. 14 „Aš ilgai tylėjau, buvau tylus ir kantrus. Dabar šauksiu kaip gimdyvė, iš karto viską sugriausiu ir sunaikinsiu. 15 Aš ištuštinsiu kalnus ir kalvas, upes padarysiu salomis, išdžiovinsiu tvenkinius ir žolę. TAIP, GERIAU JAU ATGAILAUKIT, NES JĖZUS KRISTUS TIKRAI SUGRĮŠ IR SUNAIKINS VISA VELNYNĄ IR GYVAČIŲ LIZDĄ! Izaijo 45: 21 Skubėkite, ateikite ir tarkitės! Kas apie tai pranešė pirmiau ir paskelbė iš anksto? Ar ne Aš, Viešpats? Šalia manęs nėra kito. Aš – teisus Dievas ir gelbėtojas. 22 Pažiūrėkite į mane ir būkite išgelbėti, visi žemės kraštai, – Aš esu Dievas ir nėra kito. 23 Aš savimi prisiekiau, mano žodis yra tiesa ir tas žodis pasiliks. Prieš mane suklups kiekvienas kelis ir kiekvienas liežuvis man prisieks. 24 Bus sakoma: ‘Viešpatyje aš turiu teisumą ir jėgą’. Visi, kurie Jam priešinasi, ateis pas Jį susigėdę. 25 Visi Izraelio palikuonys bus išteisinti Viešpatyje ir džiūgaus“. Izaijo 66: 2 Mano ranka visa tai sukūrė, ir taip visa atsirado, – sako Viešpats. – Aš pažvelgsiu į žmogų, kuris yra vargšas bei turi atgailaujančią dvasią ir dreba prieš mano žodį. Danieliaus 12: 10 Daugelis bus apvalyti, išbalinti ir išmėginti. Nedorėliai elgsis nedorai ir to nesupras, bet išmintingieji supras. Izaijo 46: 9 Atsiminkite praeitį, kad Aš esu Dievas ir kito dievo, panašaus į mane, nėra. 10 Aš skelbiu dalykus nuo pat pradžios ir pasakau, kas dar nėra įvykę. Mano nutarimas pasiliks ir Aš padarysiu, ką esu numatęs.

chill

chill portretas
atgailautojau atsigauk

peleda

peleda portretas
>1.Nebuk pamiselis,nestatyk saves i pajuokos objekto pozicija.Nesisavink Dievo.Dievas yra Dievas,bet ne
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių