12 žmonių nužudęs britas, draugų ir pažįstamų akimis, buvo normalus vyrukas (papildyta)

Derrickas Birdas, kuris trečiadienį nušovė 12 žmonų Anglijos šiaurėje, anot draugų ir kaimynų, buvo "normalus vyrukas", neatrodęs galintis įvykdyti tokį kraupų išpuolį.

Konfliktas dėl palikimo

52 metų taksi vairuotojas trečiadienio rytą šaudė į žmones, važinėdamas po vaizdingą Britanijos Ežerų kraštą, o galiausiai nukreipė ginklą į save.

Policija kol kas nežino šio išpuolio motyvų, o D.Birdo psichikos sutrikimų anksčiau nebuvo užfiksuota, nurodė vietos medicinos pareigūnai.

Tačiau pranešama, jog buvo kai kurių perspėjančių ženklų prieš žudynes, kurias galėjo išprovokuoti konfliktas šiaip santūraus D.Birdo šeimoje arba darbe. Pasak Didžiosios Britanijos žiniasklaidos, vyro šeimoje vyko dideli ginčai dėl jo motinos palikimo.

Tarp užpuoliko aukų buvo jo brolis dvynys Davidas, taip pat jų šeimos advokatas Kevinas J.Commonsas.

Ginčijosi dėl eilės

Tuo tarpu dienraštis "The Sun" svarsto kitokią versiją. Remdamasis kito taksisto pateikta informacija, leidinys nurodė, jog D.Birdas antradienio vakarą susikivirčijo su bendradarbiais. Ginčas likus kelioms valandoms iki žudynių kilo dėl eilės nesilaikymo tarp taksi vairuotojų.

"Vėliau Derrickas paspaudė jiems visiems rankas ir tarė: "Rytoj įvyks žudynės", – pasakojo vienas neįvardytas jo bendradarbis.

Apie 20 metų su D.Birdu draugiškus santykius palaikęs Peteris Ledderis taip pat sakė, kad prieš incidentą buvo kai kurių ženklų, kad jis ketina kažką padaryti.

Per jųdviejų pokalbį, įvykusį antradienį apie vidurnaktį, D.Birdas esą jam sakęs: "Daugiau su tavimi nebepasimatysiu."

Šaudė į praeivius

Iš pradžių nužudęs brolį, šeimos advokatą ir vieną bendradarbį, D.Birdas pradėjo važinėti po apylinkes ir pro išdaužtą savo automobilio langą šaudyti į atsitiktinius žmones, pasitaikiusius jo kelyje. Kai kurie praeiviai, pamatę pro važiuojančio automobilio langą kyšantį šautuvą, griūdavo ant žemės arba puldavo bėgti. Tačiau kelioms dešimtims žmonių nepavyko išvengti kulkų.

Tarp nužudytųjų yra britų regbio žvaigždės Robo Purdhamo brolis Garry, pensininkų šeima Jamesas ir Jennifer Jacksonai. Iš viso žuvo 12 žmonių, dar dvigubai tiek žudikas sužeidė. Trijų sužeistųjų būkėl yra labai sunki.

D.Birdas važinėdamas po apylinkes siautėjo tris su puse valandos. Policija, gavusi pranešimą apie pirmas žmogžudystes, į nusikaltėlio paiešką pasiuntė sraigtasparnius. 1.40 val. po vidurnakčio jo kūnas buvo rastas miškelyje prie Buto kaimo.

Šalia žudiko kūno gulėjo du ginklai: šautuvas su optiniu taikikliu ir šratinis šautuvas.

Ramus ir mielas vyrukas

Vietos gyventojai buvo sukrėsti sužinoję, kad žudikas buvo ramus išsiskyręs vyras, gyvenęs vienas Rauros kaime, daug dirbdavęs ir mėgdavęs atostogauti užsienyje.

D.Birdas turėjo du suaugusius sūnus, iš kurių vienas neseniai susilaukė pirmojo vaiko. Kai kurie laikraščiai praneša, kad ginklus taksistui paliko jo tėvas, miręs prieš kelerius metus. Leidimą nešioti ginklą D.Birdas turėjo jau 20 metų.

Baro "The Hound Inn", kuriame D.Birdas būdavo įprastas svečias, savininkė Michelle Haigh sakė: "Jis buvo tiesiog normalus vyrukas."

"Jis buvo mielas vyras, niekuo neįprasta neišsiskyręs. Jis užsukdavo į barą, išgerdavo porą pintų, paplepėdavo su draugais ir eidavo namo. Polinkis žudyti nebuvo būdingas mūsų pažinotam Derrickui Birdui", – pasakojo ji.

"Pažinojau jį 15 metų. Jis visada būdavo malonus, visada rasdavo laiko pasisveikinti, – pridūrė 26 metų Ryanas Dempsey, gyvenantis Rauroje netoli D.Birdo namų. – Kiek žinau, jis pasielgė visiškai neįprastai. Dar nesu matęs jo blogai nusiteikusio."

Sue Matthews, dirbanti taksi fimoje "A2B Taxis" Vaitheiveno mieste, kuriame buvo nužudyta dalis D.Birdo aukų, taip pat buvo apstulbinta jo veiksmų.

"Tiesą sakant, jis buvo ramus vyrukas. Esu visiškai sukrėsta", - sakė ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių