Žmogžudystę organizavęs buvęs Telšių policijos vadovas kalės 7 metus

Šiaulių apygardos teismas buvusį Telšių vyriausiojo policijos komisariato kriminalistinių tyrimų poskyrio viršininką Algirdą Norkų ketvirtadienį pripažino bendrininkų grupėje rengusis nužudyti kitą asmenį.

Nuosprendžiu jis taip pat pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo, neteisėto laisvės atėmimo, piktnaudžiavimo tarnyba, poveikio liudytojui, neteisėto disponavimų šaudmenimi. Už šiuos nusikaltimus jam skirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė, pranešė teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.

A.Norkaus bendrininkas, Telšių miesto gyventojas Tomas Lidikauskas nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, neteisėto laisvės atėmimo, melagingo įskundimo, melagingų parodymų davimo. Jam skirtas laisvės apribojimas dvejiem metams ir 120 valandų viešųjų darbų.

Dar du Telšių miesto gyventojai kaltinami poveikiu liudytojui.

Bylos duomenimis, 2009 metų rugsėjo 6-osios vakarą atostogaujančiam kriminalistui A.Norkui paskambino giminaitis T. Lidikauskas ir pranešė neva telšiškis V.P. su draugais prie prekybos centro „Iki“ jį užpuolė ir nori iš jo kreditinės kortelės paimti pinigus.

A.Norkus sėdo į savo automobilį „Audi“ ir atvyko į įvykio vietą. Aplinkinių akivaizdoje sučiuptas V.P. per jėgą buvo įgrūstas į policijos pareigūno mašiną. A.Norkus vyrui parodė savo tarnybinį pažymėjimą, sulaikytajam buvo pasakyta, kad jis bus nuvežtas į policijos komisariatą, tačiau „Audi“ pasuko prie Telšių apylinkėse esančių miškų.

T.Lidikauskas vėliau liudijo, kad jo banko kortelė atsirado, o vežamas V.P. buvo sumuštas. Nukentėjusysis teigė, kad jį mušė ne tik T.Lidikauskas, bet ir A.Norkus, dar vienas vyras, kuris tą vakarą sėdėjo kartu mašinoje. Šis asmuo yra pasislėpęs nuo teisėtvarkos, jo byla išskirta.

Sumuštas, sąmonės netekęs ir basas V.P. buvo paliktas gulėti prie miško. Atsitokėjęs nukentėjusysis nusigavo iki pirmos pamatytos sodybos, jis paprašė sodybos savininko paskambinti savo draugams, papasakojo apie incidentą. Draugai V.P. nuvežė į ligoninę, apie nusikaltimą pranešta policijos pareigūnams.

Kriminalistas A.Norkus netrukus sužinojo, kad dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pareigūnas ėmėsi veiksmų - jis nuvyko pas besigydantį V.P. ir mėgino su juo susitarti. Įkalbėtas nukentėjusysis sutiko pakeisti parodymus, o už tai pareigūnas dosniai atsilygino, V.P. parduotuvėje išsirinko auksinę grandinėlę. A.Norkus ją nupirko ir dar davė kelis tūkstančius litų grynais.

Įkalbėti nukentėjusįjį mėgino ir abu A.Norkaus giminaičiai – T.Lidikauskas ir L.L., taip pat policijos pareigūno draugas, anksčiau policijoje dirbęs A.P.

Tuo metu V.P. net neįtarė, kad už melagingų parodymų davimą jam bus iškelta baudžiamoji byla. V.P. už tokį nusikaltimą paskirta bauda. Nubaustasis su tokiu įvykių scenarijumi nutarė nesitaikyti ir pareikalavo, kad dabar A.Norkus už jį ne tik sumokėtų teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtą baudą už melagingų parodymų davimą, bet dar ir daugiau pinigų duotų. A.Norkus nesutiko. Tada V.P. pareiškė, kad grįžta prie pirminių parodymų.

A.Norkui buvo iškelta baudžiamoji byla. Policininkas susitiko su savo draugu D.K. ir šiam papasakojo visą istoriją. Kaip vėliau ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisme pasakojo D.K., policininkas jo paprašė, kad šis nušautų V.P. ir davė ne tik šaunamąjį ginklą, bet ir 9 kovinius šovinius. Vykdytojui A.Norkus taip pat perdavė aukos nuotrauką, kuri buvo paimta iš dokumentų policijoje.

Kaip liudijo D.K., policininkas jį buvo nuvežęs parodyti, kur gyvena auka. Už nusikaltimo įvykdymą D.K buvo pažadėti 5,8 tūkst litų, 2 tūkst. litų pareigūnas davė kaip avansą, likusią sumą pažadėjo sumokėti, kai užduotis bus įvykdyta.

Kaip netrukus paaiškėjo, D.K. pareigūną apgavo, jis vieną dieną paskambino A.Norkui ir pasakė, kad V.P. nužudytas. Policininkas nepatikėjo ir nutarė patikrinti. Jis mobiliojo ryšio telefonu paskambino V.P. Supratęs, kad yra apgautas, A.Norkus paskambino D.K. ir pareikalavo, kad jam būtų gražinti pinigai. D.K. vis dėlto pažadėjo įvykdyti policininko užduoti, bet, kaip vėliau paaiškėjo, persigalvojo ir apie visą istoriją papasakojo policijos pareigūnams.

Tuomet imtasi operatyvinių priemonių, A.Norkus buvo sekamas, o vėliau ir suimtas. Teisme D.K. sakė, jog į policiją nutarė kreiptis dėl to, kad išsigando A.Norkaus, vyras pabūgo, jog jį gali ištikti V.P. likimas.

A.Norkus savo kaltę pripažino tik iš dalies, jis neigė, jog ruošėsi ar organizavo nužudyti kitą asmenį.

Šioje byloje A.P. nuteistas 9 mėnesiams viešųjų darbų, jis per paskirtą laiką įpareigotas visuomenės labui per mėnesį neatlygintinai išdirbti 40 valandų.

L.L. nuteista 6 mėnesiams viešųjų darbų, ji įpareigota per paskirtą laiką neatlygintinai visuomenės labui išdirbti 30 valandų per mėnesį.

Iš A.Norkaus ir T.Lidikausko priteistas daugiau nei 13 tūkst. litų civilinis ieškinys Valstybinei ligonių kasai.

Nukentėjusiajam V.P. iš A.Norkaus priteista 10 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių