VMI išaiškino Alytaus bendrovę, bandžiusią padėti Lenkijos įmonėms grobti milijonus

Alytaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Alytaus AVMI) informuoja, kad išaiškinta tarptautinė PVM sukčiavimo schema. Lenkijoje, Slovakijoje ir Lietuvoje schemą įgyvendinusios bendrovės tikslas buvo grobstyti PVM iš Lenkijos biudžeto.

Nustatyta, kad Alytuje įregistruota bendrovė, PVM mokėtoja, kurios registruota veikla kavos, arbatos, šokolado ir kitų produktų didmeninė prekyba, tariamai įsigijo prekių už beveik 10 mln. litų iš Slovakijos PVM mokėtojo ir tą pačią dieną jas perpardavė Lenkijos PVM mokėtojui.

Bendrovės vardu „veiklą“ organizavo Kazachijos pilietis - įmonės vadovas, akcininkas bei vienintelis darbuotojas. Bendrovė neturėjo jokio materialaus turto bei prekių saugojimo sandėlių, pagal bendrovės vadovo pateiktus dokumentus nebuvo galima identifikuoti vykdomų atsiskaitymų su pirkėju ir tiekėju.

Įtarimų sukėlė ir tai, kad bendrovė atsiskaitydavo su Slovakijos įmone dažniausiai tokia pačia 250 tūkst. zlotų suma.

Bendradarbiaujant su Lenkijos mokesčių administratoriumi paaiškėjo, kad Lenkijos krovinių gabenimo įmonės, kurios tariamai pagal pateiktus dokumentus nuomojo Alytaus bendrovei automobilius, tokios paslaugos suteikti negalėjo – vienas automobilis buvo sudegęs (neregistruotas, nedraustas privalomuoju draudimu), kitas išnuomotas, tačiau be vairuotojo paslaugų ir priekabos.

Remiantis atliktais skaičiavimais, krovinių gabenimui iš Slovakijos į Lietuvą bendrovė turėjo įsigyti daugiau kaip 20 tūkst. litrų kuro, kurio vertė turėjo būti skaičiuojama dešimtimis tūkstančių litų, tačiau bendrovė neapskaitė ir nepateikė kuro įsigijimo dokumentų.

„Tariamų sandorių grandinė prasidėdavo, kai prekės iš pradinio pardavėjo, Lenkijos įmonių, toliau būdavo neva gabenamos per Slovakijos bendroves, po to jas perleisdavo Lietuvos bendrovei, o ši turėjo pateikti galutiniam prekių pirkėjui, taip pat Lenkijos įmonėms. Bendrovė nevykdė prekių įsigijimo/pardavimo, o tik įformino ūkines operacijas apskaitos dokumentuose, galimai sudarydama sąlygas kitoms Lenkijos Respublikos įmonėms neteisėtai iš biudžeto susigrąžinti PVM.

Fiktyvūs sandoriai tarp Europos Sąjungos šalių yra įforminami, tikintis, kad mokesčių administratorius ilgiau užtruks, painiodamas fiktyvių sandorių grandines, tačiau neįvertinama, kad mokesčių administratorių bendradarbiavimas ir keitimasis informacija yra kur kas operatyvesnis ir efektyvesnis, nei prieš keletą metų, ir nuolat tobulinamas“, - apie tarptautinį mokesčių administratoriaus tyrimą kalba Alytaus AVMI viršininkė Nijolė Tunylienė.

Alytaus bendrovė, pripažinta nevykdančia jokios ekonominės veiklos ir neįsigijusia prekių iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių, buvo išregistruota iš PVM mokėtojų registro.

„Veiklos nevykdančių PVM mokėtojų išregistravimas yra įprasta visų šalių mokesčių administracijų praktika, kurios tikslas – mokesčių įstatymų pažeidimų prevencija, nes dalis realios veiklos nevykdančių įmonių yra steigiamos arba vėliau (jas pardavus) panaudojamos mokesčių vengimo ir su PVM susijusio sukčiavimo tikslais”, – sako Alytaus AVMI viršininkė Nijolė Tunylienė.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, per 2010 m. pirmą ketvirtį iš PVM mokėtojų registro išregistruoti 1998 PVM mokėtojai, iš jų: 658 mokesčių administratoriaus iniciatyva, 1340 – pačių PVM mokėtojų iniciatyva, pernai per pirmą ketvirtį iš viso iš PVM mokėtojų registro išregistruoti 1699 PVM mokėtojai, iš jų: 785 mokesčių administratoriaus iniciatyva, 914 – pačių PVM mokėtojų iniciatyva.


Šiame straipsnyje: PVM grobstymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių