Vilniečių pora užsuko milijoninį naudotų automobilių šešėlinį verslą

Naudotų automobilių šešėlinį verslą organizavę du Lietuvos piliečiai, į nusikalstamą veiklą buvo įtraukę apie 200 postsovietinių ir vidurinės Azijos piliečių. Tai paaiškėjo tyrimo metu, per kurį atliktos kratos bendrovėse, kurių vardu registruota daugiau kaip 2 tūkst. transporto priemonių, o jų bendra vertė viršija 5 mln. litų, teigia policija.

Operacijai vadovavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, talkinami Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos inspektorių.

Operacijos metu sulaikyti „šešėlinio“ verslo organiziai Lietuvos piliečiai D. M. (gimęs 1981 m.) ir D. R. (gimusi 1956 m.).

Tyrimo metu nustatyta, kad Lietuvoje bei kitose Europos Sąjungos šalyse nuperkami automobiliai buvo registruojami realiai nevykdančių ūkinės-komercinės veiklos bendrovių vardu ir su Lietuvos Respublikos valstybiniais registracijos numeriais išgabenami į Ukrainą, Moldovą, Kirgiziją bei kitas trečiąsias šalis, išvengiant privalomų muito ir pridėtinės vertės mokesčių minėtose šalyse.

Prisidengiant fiktyviais sandoriais bei bendrovėmis, sulaikytieji nuslėpė realius mašinų pardavėjus, pirkėjus bei jų vertes ir sudarė nišą šešėlinei naudotų mašinų rinkai atsirasti.

Lietuvoje registruotose įmonėse, transporto priemonės buvo įtraukiamos į buhalterinę apskaitą ir pagal dokumentus buvo įmonės turtas, tačiau piniginių lėšų transporto priemonių įsigijimui nedeklaravo ir privalomųjų mokesčių valstybei nemokėjo.

Kratų metu pareigūnai aptiko stambias neapskaitytų grynųjų pinigų sumas, devynis parengtus išvežimui į trečiąsias šalis automobilius, kurių rinkos vertė viršija 100 tūkst. litų, įvairių bendrovių spaudus, blankų ruošinius bei vadinamąją „juodąją“ apskaitą.

Pareigūnų skaičiavimais, nusikalstamos organizatorių pajamos už tarpininkavimą viršija 250 tūkst. litų. Apgaule išvengtų privalomųjų mokesčių vertė bandoma nustatyti, tačiau jau dabar aišku, kad žala Lietuvai bei kitoms šalims viršija keletą milijonų litų.

Taip pat vertinant žalingą minėto nusikalstamo verslo poveikį pareigūnai nustatė, kad Lietuvoje įregistruotų automobilių realieji naudotojai užsienyje dalyvavo autoįvykiuose, dėl kurių buvo pripažinti kaltais. Nesant draudimo polisui bei dėl fiktyviai bendrovių vardu įregistruotų mašinų savininkų veiksmų, Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras ir draudimo bendrovės nepagrįstai gavo reikalavimus atlyginti tūkstantinius nuostolius.

Dėl minėtų faktų atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso, 202 str. „Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla“, 221 str. „Deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimas“, 222 str. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“ ir 300 str. „Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“.

Įtariamiesiems asmenims gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų taip pat galimi civiliai ieškiniai dėl padarytos žalos atlyginimo. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

xxl

xxl portretas
o tai naujiena, pažiūrėkit koks biznis ir kokie juodi pinigai Kauno automobilių turguje vaikšto

Ir kas

Ir kas portretas
Tegul Ukrainos ir Kirgizijops muitininkai ir aiskinasi. Ar cia Lietuvoje pasaulio centras ? Zinant , kad pardavimas per imones (taip visos isksteles daro) jokia naujiena ir niekam metu metus nekliuvo tai galima itartio kad kazkieno itakingo bizniui uzkliuvo ar siaip sui kuo reikia nepasidalino...

benius

benius portretas
pilna tokiu verslininku Lietuvoje vien Klaipedoje kieik ju yra
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių