Vilniaus teisėjai nusišalino nuo buvusių kolegų baudžiamosios bylos

Vilniaus apygardos teismo kolegija nusišalino nuo piktnaudžiavimu tarnyba kaltinamų buvusių Panevėžio teisėjų Savickų baudžiamosios bylos nagrinėjimo.

Teisėjai Savickai ir jų dukra buvo pareiškę nušalinimą visam Vilniaus apygardos teismui. Tačiau teisėjai paskelbė, kad toks prašymas net negali būti nagrinėjimas, nes įstatymas nenumato galimybės kaltinamiesiems nušalinti visą teismą.

Tačiau, norėdami išsklaidyti abejones dėl galimo šališkumo, visi trys kolegijos teisėjai nusišalino nuo bylos nagrinėjimo.

Teismo nutartyje skelbiama, kad nušalinimo pagrindai numatyti Baudžiamojo proceso kodekso 58-ame straipsnyje. Teisėjų kolegija nenustatė nė vieno iš šiame straipsnyje išvardytų pagrindų. Tačiau šiame straipsnyje pateiktas nebaigtinis pagrindų sąrašas. Įstatymas leidžia grįsti nušalinimą net tik straipsnyje nurodytomis aplinkybėmis, kurios kelia abejonių proceso subjekto nešališkumu.

Kolegija konstatavo, kad kaltinamųjų Savickų pareiškime nurodytų aplinkybių visuma kaltinamiesiems kelia abejonių dėl teisėjų kolegijos nešališkumo. Savickai nurodė, kad nutartis dėl operatyvinio tyrimo pradėjimo jų atžvilgiu priėmė Vilniaus apygardos teismo pirmininkas.

Vienas iš kolegijos teisėjų Artūras Pažarskis dirbo Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme, kuriame tuo metu sekretore dirbo J.Savickaitė.

Šiame teisme pirmininke dirbo ir teisėja Daiva Kazlauskienė, kuri dabar dirba Vilniaus apygardos teisme, kuris ir nagrinėja Savickų bylą. D.Kazlauskienė, būdama pirmininke, atleido J.Savickaitę iš sekretorės pareigų, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl jos ir jos tėvų galimai padarytų nusikaltimų.

Be to, Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriuje teisėjo padėjėja dirba artima J.Savickaitės giminaitė.

''Koks nebūtų priimtas sprendimas byloje, jis sukels abejones jo pagrįstumu ne tik nušalinimą pareiškusiems kaltinamiesiems, bet ir kaltinamajai Algiui Kleivai, visuomenei dėl teisėjų kolegijos nešališkumo. Siekiant pašalinti abejones dėl teisėjų kolegijos nešališkumo, tikslinga nusišalinti", - rašoma teismo nutartyje.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Dabar šiai bylai nagrinėti bus suformuota nauja kolegija, nors byloje dalyvaujantys advokatai žurnalistams teigė, kad tikslingiau būtų šią bylą perduoti nagrinėti kitam teismui. Tokią teisę dėl bylos perdavimo spręsti turi Lietuvos apeliacinis teismas.

Ši byla iš tikrųjų priklausytų Panevėžio apygardos teismui, tačiau šiame mieste teisėjais dirbo Savickai, todėl nuspręsta perduoti bylą Vilniaus apygardos teismui. Manoma, kad tada dar nebuvo žinomos aplinkybės dėl teisėjų ir padėjėjų, kuriomis remiantis dabar nusišalino visa kolegija.

Buvęs teisėjas Rimantas Savickas kaltinamas, kad piktnaudžiavo tarnybine teisėjo padėtimi, klastojo procesinius dokumentus, kurstė kitą valstybės tarnautojui prilygintą asmenį piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir iššvaistyti jam patikėtą bei jo žinioje esantį svetimą turtą.

Prokurorai teisme bandys įrodyti, kad teisėjas už palankių procesinių sprendimų priėmimą savo nagrinėjamoje civilinėje byloje iš bankroto administratoriaus Algio Kleivos priėmė 2 tūkst. 400 litų kyšį, suklastojo procesinius dokumentus.

Galimai fiktyvų nedarbingumo pažymėjimą dukrai parūpinusi ir dėl to atleista R.Savicko sutuoktinė Vaiva Savickienė kaltinama, kad piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdama asmeninės naudos, kurstė valstybės tarnautojui prilygintą asmenį piktnaudžiauti tarnybine padėtimi bei suklastoti tikrą dokumentą, jį realizuoti.

J.Savickaitė kaltinama, kad laikė, gabeno ir panaudojo žinomai suklastotą dokumentą ir apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą (sukčiavo).

R.Savickui neskirta jokia kardomoji priemonė. Jo dukrai ir žmonai skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ši byla teismą pasiekė dar metų pradžioje, tačiau dėl įvairių priežasčių nepavyko pradėti nagrinėti ją iš esmės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių