Vievyje sulaikyta transformatorių alyvos vagyste įtariama moteris

Liepos 22-osios naktį Elektrėnų savivaldybės teritorijoje policijos pareigūnai sulaikė Vievio seniūnijos gyventoją, kuri įtariama dalyvavusi transformatorinės alyvos vagystėje.

Moteris sulaikyta su įkalčiais šalia apgadinto Rytų skirstomųjų tinklų (RST) transformatoriaus, iš kurio buvo bandyta pasisavinti aušinamąją alyvą. Dėl šio įvykio Elektrėnų policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Iš viso per šiuos metus Elektrėnų savivaldybės Vievio seniūnijoje užregistruota 11 alyvos vagysčių iš skirstomųjų tinklų įrenginių.

Pasak l. e. p. RST Saugos ir prevencijos departamento vadovo Roberto Krikštaponio, ekonominiu sunkmečiu padažnėjus aušinamosios alyvos vagystėms iš elektros energijos transformatorių, įmonė ėmėsi papildomų prevencinių priemonių ir aktyvaus bendradarbiavimo su policijos pareigūnais bei gyventojais. Būtina užkirsti kelią šiai nusikalstamai veiklai, nes ji neša didžiulę žalą ir elektros vartotojams, ir elektrą tiekiančiai bendrovei.

"Išleidus aušinamąją alyvą iš funkcionuojančių transformatorių, jie yra nepataisomai sugadinami, o šių įrenginių atstatymas kainuoja po keliasdešimt tūkstančių litų. Mažo to, dėl išleistos alyvos sugedus transformatoriui be elektros energijos lieka nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių gyventojų. Taigi alyvos vagys daro nusikaltimus prieš savo kaimynus, gimines, visus aplinkinius gyventojus", - sako R. Krikštaponis.

Per šiuos metus vien tik Elektrėnų savivaldybės Vievio seniūnijoje RST užregistravo 11 alyvos vagysčių atvejų. RST atstovo teigimu, šiuos nusikaltimus dažniausiai vykdo ne pavieniai asmenys, o jų grupės, vėliau parduodantys vogtą alyvą tos pačios ar aplinkinių seniūnijų gyventojams.

"Mus stebina ne tik alyvos vagys, kurie rizikuoja savo gyvybe, bandydami išleisti alyvą iš veikiančių transformatorių, bet ir tos alyvos naudotojai. Mūsų žiniomis, transformatorių alyva dėl savo specifikos negali būti naudojama jokiuose kituose įrenginiuose, nes per tam tikrą laiką nepataisomai pažeidžia jų funkcionavimą", - sako R. Krikštaponis. Pasak jo, tik nesąžiningi ir trumparegiai žmonės gali susigundyti naudoti savo įrenginiuose ar transporto priemonėse elektros skirstomojo tinklo įrenginiams skirtą alyvą.

RST duomenimis, Rytų Lietuvoje per pirmąjį šių metų pusmetį buvo užregistruotos 105 transformatorinių alyvos vagystes, patirta žala bendrovei sudaro daugiau kaip 154 tūkst. litų. Per tą patį laikotarpį RST tinklo teritorijoje iš viso buvo įvykdytos 254 turto vagystės, dėl kurių RST patyrė 0,54 mln. Lt nuostolį RST užfiksavo 741 neteisėto elektros vartojimo atvejį, nesąžiningi vartotojai bendrovei kompensavo 0,46 mln. Lt.

Siekdama sumažinti patiriamus nuostolius ir užkirsti kelia elektros tiekimo sutrikimams dėl piktavalių veiksmų, RST skatina gyventojus būti pilietiškais ir operatyviai informuoti bendrovę apie galimai nusikalstamas veikas. "Nuo šių metų pavasario inicijavome aktyvią socialinę programą "Operacija 2020", į kurią raginame įsitraukti gyventojus, bendruomenes, seniūnijas. Manome, kad gyventojų pilietiškumas ir netolerancija neteisėtai veiklai gali sumažinti visų mūsų patiriamą žalą", - sako l. e. p. RST Saugos ir prevencijos departamento vadovas.

Apie nesąžiningą elektros vartojimą ar vykdomas vagystes iš elektros skirstomojo tinklo įrenginių gyventojai prašomi nedelsiant informuoti policiją telefonu 112 arba RST bendrovę telefonu 1802, darbo dienomis anoniminių pranešimų telefonu (8-5) 2552555.


Šiame straipsnyje: Alyvavagystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių