Verslininkų slėpti mokesčiai sugrįš į valstybės biudžetą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai per balandžio ir gegužės mėnesius atliko šešis ikiteisminius tyrimus dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo. Baigtuose ikiteisminiuose tyrimuose įtariamieji pripažino padarę nusikalstamas veikas ir savo noru atlygino valstybės biudžetui padarytą žalą, sumokėdami daugiau kaip 378 tūkstančius litų  nuslėptų mokesčių.

Balandžio mėnesį FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai baigė tris ikiteisminius tyrimus. Vienas iš jų buvo atliekamas dėl neoficialaus darbo užmokesčio mokėjimo faktų tarptautinius pervežimus organizuojančioje bendrovėje, kitas - prekyba naftos produktais užsiimančioje Šilalės bendrovėje. Pastarojoje bendrovėje buvo išaiškinta, kad per 2006-2007 m. darbuotojams sumokėta daugiau nei 127 tūkstančių litų neoficialaus papildomo atlyginimo „vokeliuose“. Šilalės bendrovė, apgaulingai tvarkydama buhalterinę apskaitą, nuslėpė ir į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 115 tūkstančių litų mokesčių, susijusių su darbo užmokesčiu. Tauragės bendrovė per praėjusius metus nuslėpė 49 tūkstančius litų mokesčių.

Be to, valstybės biudžetą papildė ir Tauragės bendrovėje patikrinimo metu rasti daugiau nei 8 tūkstančiai litų, paruošti darbuotojams sumokėti neoficialų darbo užmokestį. Trečiasis balandžio mėnesį FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnų baigtas tyrimas buvo susijęs su Tauragėje registruota uždarąja akcine bendrove, užsiimančia naudotų automobilių prekyba. Tyrimo metu išaiškinta, kad bendrovė  nuslėpė daugiau kaip 103 tūkst. litų pajamų už 2007 metais parduotus automobilius. Apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą ir nefiksuojant dalies pajamų buvo nuslėpta daugiau nei 31 tūkstantis litų mokesčių.

Analogiški 2 ikiteisminiai tyrimai, kai išaiškinta neteisėta naudotų automobilių prekyba besiverčiančių individualiųjų įmonių veikla, baigti gegužės mėnesį. Viena įmonė nurodydavo mažesnes automobilių pardavimo kainas, nei realiai už juos buvo sumokėta, ir į apskaitą neįtraukė beveik 70 tūkstančių litų pajamų. Metinėje pelno mokesčio deklaracijoje buvo pateikti neteisingi duomenys ir tokiu būdu išvengta sumokėti beveik 57 tūkstančių litų mokesčių. Antroji automobiliais prekiaujanti įmonė 2007 metais į apskaitą neįtraukė 86 tūkstančių litų pajamų, gautų už parduotus automobilius, ir neteisingai deklaruodama įmonės pajamas nesumokėjo į valstybės biudžetą 34 tūkstančių litų.

Šeštojo ikiteisminio tyrimo metu atskleisti apgaulingos apskaitos faktai Tauragės statybos ir remonto darbų bendrovėje. Nustatyta, kad bendrovė per pusantrų metų buhalterinėje apskaitoje neapskaitė už atliktus statybos ir remonto darbus iš fizinių asmenų gautų 169 tūkstančių litų pajamų ir darbuotojams išmokėjo daugiau kaip 37 tūkstančius litų neapskaityto darbo užmokesčio. Apgaulingai tvarkydama buhalterinę apskaitą, deklaruodama neteisingus duomenis apie pajamas ir nefiksuodama dalies pajamų, bendrovė nuslėpė ir nesumokėjo į valstybės biudžetą 82 tūkstančių litų mokesčių.

Pasak FNTT Tauragės apskrities skyriaus viršininko Virgilijaus Kulikausko, baigtuose ikiteisminiuose tyrimuose nusikalstamos veikos nebuvo kvalifikuotos kaip sunkūs ar labai sunkūs nusikaltimai, šešių Tauragės apskrities ūkio subjektų atsakingi asmenys savo noru atlygino padarytą žalą ir dar įvykdė Baudžiamajame kodekse nustatytas atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės sąlygas pagal 38 straipsnį (Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės, kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko).

Tauragės rajono apylinkės prokuratūros nutarimais ir apylinkės teismo sprendimais kaltininkai nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti. Per šių metų 5 mėnesius Tauragės apskrities ūkio subjektai atliekamų ikiteisminių tyrimų metu savanoriškai grąžino į valstybės biudžetą daugiau nei pusę milijono litų nuslėptų mokesčių.


Šiame straipsnyje: PVM grobstymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių