Vėl teisiamų Gatajevų prašymų teismas nepatenkino

Vėl į teisiamųjų suolą sėdusių Gatajevų prašymo nuo bylos nagrinėjimo nušalinti prokurorę Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija nepatenkino.  

Griežtesnės bausmės birželio mėnesį už savavaldžiavimą, grasinimą nužudyti ir nežymų sveikatos sutrikdymą nuteistiems Gatajevams siekiantys prokurorai laimėjo pirmąsias nedideles dvikovas Kauno apygardos teisme.

Teismo posėdžio pradžioje Gatajevai prašė nuo bylos nagrinėjimo nušalinti Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorę Nomedą Oškutytę.

Khandižat Gatajeva teismui tvirtino, kad su prokurorės žinia Valstybės saugumo departamentas ją ir jos vyrą Maliką pavertė kone valstybės priešais. Pati prokurorė naudojo psichologinį smurtą liudininkams palenkti. Neva jiems buvo grasinama kalėjimu ir deportacija.

Pasitarusi trijų teisėjų kolegija nutarė, kad kaltinimai prokurorei nėra pagrįsti. Tuo pat metu teisėjai atsižvelgė į N.Oškutytės prašymą bylą svarstyti uždarame teismo posėdyje. Anot prokurorės, teismui bus pateikta daug ne tik Gatajevų, bet ir su jais gyvenusių nepilnamečių vaikų asmeninio gyvenimo detalių, todėl jų paviešinimas nėra pageidaujamas. Prokurorės prašymui pritaręs teismas nuliūdino teisiamuosius ir papiktino juos palaikyti susirinkusius.

„Mes neturime ko slėpti“, - sakė K.Gatajeva.

Birželį Kauno apylinkės teisme išnagrinėtoje byloje prokurorai siūlė grasinimu nužudyti, turto prievartavimu ir sukčiavimu kaltinamiems suimtiesiems skirti ketverių su puse metų laisvės atėmimo bausmes, bet teismas apsiribojo dešimčia mėnesių. Į bausmės laiką įskaičius iki tol čečėnų sutuoktinių suėmime praleistą laiką.

Oficialiai neįregistruotiems čečėnų vaikų globos namams „Gimtoji šeima" vadovavę sutuoktiniai kaltinti skriaudę savo globotinius, o iš pilnametystės sulaukusių našlaičių reikalavę duoklės - kas mėnesį atiduoti visus uždirbamus arba mokėti po 500-600 litų.

Bylos duomenimis, M.Gatajevas, padedamas savo žmonos, sumušė vieną savo globotinių. Be smurto prieš jaunuolius, sutuoktiniai nevengė ir žodinių grasinimų juos nužudyti. Karšto temperamento čečėnai nevengdavo skambių epitetų: „Turim teisę tave užmušti. Tavo tėvas prieš mirtį tai leido. Išsiųsim tave į Rusiją. Aš tau gerklę perpjausiu, galvą nutrauksiu. Aš tave užmušiu ir už tai atsėdėsiu kalėjime 20 metų.“

Nuosprendį paskelbęs Kauno miesto apylinkės teismas priėjo išvados, esą nuo mažens vaikus globoję sutuoktiniai turėjo moralinę teisę jiems suaugus reikalauti, kad šie padengtų savo pragyvenimo išlaidas. Visa tai čečėnai darė įstatymams prieštaraujančiais būdais, nors ir vadovaudamiesi savo gimtosiomis tradicijomis bei temperamentu. Konstatuota, kad vadovautis musulmonų ar kitų kraštų papročiais galima, bet tai negali prieštarauti mūsų šalies įstatymams.

Malikas ir Khandižat Gatajevai į laisvę tikėjosi išeiti šį mėnesį, tačiau prokurorai pateikė apeliacinį skundą, kuris neleido įsigalioti birželio mėnesį priimtam teismo nuosprendžiui. Apeliaciniame skunde prašyta pakeisti Kauno miesto apylinkės teismo nuosprendį ir Gatajevų veiksmus kvalifikuoti ne kaip savavaldžiavimą, o kaip kur kas sunkesnį nusikaltimą - turto prievartavimą.


Šiame straipsnyje: Gatajevų teismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių