Uždarbį žadėjęs 19-metis įtariamas internetu apgavęs pusšimtį žmonių

19-metis panevėžietis R.B. įtariamas internete apgavęs mažiausiai pusšimtį žmonių.

Teismas jau pradėjo nagrinėti Panevėžio apylinkės prokuratūros perduotą su internetinėmis pažintimis ir sukčiavimais susijusią baudžiamąją bylą su jose ištirtomis 84 nusikalstamomis veikomis.

Pasak prokuratūros pranešimo, šioje byloje R.B. kaltinamas apgavęs 21 nukentėjusiąją.

Kitoje dar nebaigtoje tirti byloje dėl padarytų analogiškų nusikalstamų veikų jau yra gauti 24 nukentėjusiųjų pareiškimai.

„Labas, siūlau užsidirbti papildomų pinigų...“, tokius ir panašius laiškelius su pasiūlyta galimybe užsidirbti šimtą kitą ar net 2 tūkst. litų gavę jauni žmonės, interneto svetainių lankytojai, susigundydavo rizikuoti tikėdamiesi lengvo uždarbio – tokių lengvatikių daugiau negu šimtą nusikalstamų veikų padariusiam panevėžiečiui R.B. įvairiuose šalies miestuose ir rajonuose pavyko rasti ne vieną dešimtį.

Prokuratūros teigimu, sukčiauti linkęs vaikinas su nukentėjusiaisiais susipažindavo internete, asmenis rinkdavosi atsitiktinai, žinutes rašydavo tam, kas tuo metu, kaip ir jis, būdavo prisijungęs, rašydavo ne vien savo vardu, naudodavo ir pažįstamų anketas, žinojo jų slaptažodžius. Jo pasiūlymas sugundė ne vieną, bet dešimtis išsvajoto darbo ar bent kokio uždarbio ieškančių jaunų žmonių. Tarp nukentėjusiųjų - dešimtys išsilavinusių įvairių profesijų žmonių – medikų, pardavėjų, konditerių, kasininkių, nemažai studentų.

Susidomėjusiesiems pasiūlymu užsidirbti, jaunuolis papasakodavo išgalvotą istoriją apie mokesčių inspekcijos užblokuotą sąskaitą. Prašydavo jam parašiusių žmonių galimybės pinigus pervesti į jų sąskaitą. Neva nenorėdamas tiems žmonėms suteikti papildomų rūpesčių, sukčiautojas paprašydavo atsiųsti jam savo internetinės bankininkystės duomenis, kad jis pats galėtų tvarkyti jų sąskaitas. Už suteiktą pagalbą pažadėdavo užmokėti.

Nusikalstamas veikas pernai lapkričio viduryje nutraukė pareigūnai, demaskavę sukčių ir paėmę kompiuterį, naudotą žmonėms apgaudinėti, taip pat du mobiliojo ryšio telefonus.

Prokurorės Gailutės Vilkienės teigimu, R.B. bendravo išradingai ir įkalbinėjo pažinčių aukas juo patikėti, jam sekėsi išvilioti svetimus internetinės bankininkystės ir sąskaitos valdymo duomenis, apgaule įgyti svetimą turtą. Piktnaudžiaudamas nukentėjusiųjų pasitikėjimu ir neteisėtai realizuodamas svetimus naudotojų tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, jis neteisėtai atlikdavo finansines operacijas ir ėmė greituosius kreditus.

Už neteisėtą disponavimą įrenginiais, programine įranga, slaptažodžiais, prisijungimo kodais ir kitokiais duomenimis baudžiama viešaisiais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu, už svetimo turto įgijimą apgaule – viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų, už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą - bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.


Šiame straipsnyje: sukčiussukčiavimasinternetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių