Už motinos nužudymą - 13 metų kalėjimo

Pykčio apimtas vaikinas motiną užmušė kirviu, o supratęs, kas įvyko, mėgino nusižudyti. Perpjautos venos sugijo, dabar už motinos nužudymą jaunuolui teks 13 metų kalėti.

Kūną surado šulinyje

Rimantas Skromovas į laisvę turėtų išeiti maždaug 2020 m. kovą. Tiek laiko vaikinas turės praleisti už grotų, nes praėjusių metų kovo pabaigoje nužudė savo 54 metų motiną Reginą Skromovienę. Vakar Kauno apygardos teismas nuteisė jaunuolį 13 metų laisvės atėmimo bausme. Tai - vidurkis bausmės, numatytos už bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą.

Pernai balandį Kauno miesto teisėsaugininkai pranešė apie šiurpų įvykį Raudondvario plento 3-iajame take, kai viename gyvenamojo namo kieme esančiame nenaudojamame šulinyje po storu žvyro, akmenų ir įvairių statybinių atliekų sluoksniu buvo aptiktas į kilimą suvyniotas irti pradėjęs pusamžės moters lavonas.
Tą pačią dieną buvo sulaikytas nužudytosios jaunėlis sūnus - tuomet devyniolikos buvęs R.Skromovas. Kriminalistų priremtas, jaunuolis prisipažino įvykdęs žmogžudystę ir parodė nusikaltimo įrankį - namuose buvusį kirvį. Savo žiaurų poelgį jis motyvavo nebeišlaikiusiais nervais ir pykčio protrūkiu.

Žudė iš keršto

Bylos duomenimis, sūnus bejėgiškos būklės motinai penkis kartus trenkė kirviu į galvą. Neblaivi moteris tuo metu jau buvo atsigulusi ir užmigusi, todėl teismas traktavo, kad nukentėjusioji buvo bejėgiškos būklės, negalėjo priešintis. Dar kraupiau skamba nusikaltimo detalės: žudikas smūgiavo nukreipęs kirvį ašmenimis į motiną. Manoma, kad mirtini buvo pirmieji smūgiai.

Supratęs, kad motina nebegyva, R.Skromovas mėgino nusižudyti. Jis persipjovė rankų venas. Vėliau jis kruvinomis rankomis numetė motinos kūną nuo lovos, susuko į skudurus, o ryte nunešė ir įmetė į šulinį, o visus įkalčius užpylė žvyru ir užvertė statybinėmis nuolaužomis.

Artimiesiems pasigedus R.Skromovienės, ją nužudęs sūnus kurį laiką mėgino nuslėpti nusikaltimą ir tvirtino, esą motina išvykusi į Vilnių. Vėliau teisėsaugininkai paskelbė moters paiešką. Galiausiai ji buvo rasta tame pačiame šiukšlėmis užverstame šulinyje.
Pagrindiniai šio kraupaus nusikaltimo motyvai - pyktis, kerštas ir asmeniniai tarpusavio nesutarimai. Byloje teigiama, esą motina priekaištavo sūnui dėl jo gyvenimo būdo. Neapsikentęs tokių nuolatinių pykčių teisiamasis teigė nebesusitvardęs. Psichiatrai priėjo išvadą, kad kaltinamasis neturėjo psichikos sutrikimų, suprato ir galėjo valdyti savo veiksmus, todėl yra pakaltinamas.

"Senukų" prekybos centre dirbusį R.Skromovą darbdaviai charakterizavo teigiamai. Iki tol jis neturėjo jokių reikalų su teisėsauga, mokėsi statybininkų mokykloje.

Šmėžavo draugės šešėlis

Praėjus beveik mėnesiui po žmogžudystės, kartu su R.Skromovu buvo sulaikyta ir metais vyresnė tuometinė jo draugė. Pareigūnai ją įtarė nuslėpus pastarąjį nusikaltimą, tačiau vėliau byla jos atžvilgiu nutraukta. Teigiama, kad R.Skromovienė nuolat priekaištaudavusi sūnui dėl šio draugystės su mergina, kuri buvo žinoma kaip vagilė.
Nukentėjusiąja šioje byloje pripažinta žudiko sesuo jokio civilinio ieškinio broliui nepareiškė. Teisme ji užsiminė netikinti, kad brolis galėjo nužudyti motiną.

Vis tik 12 metų už jaunėlį vyresnė moteris prasitarė, kad nuo šeimoje tvyrojusios įtampos mėgino pasislėpti Airijoje. Čia ketino pasikviesti ir brolį, tačiau sūnaus gyvenimui vadovauti siekusi motina tam priešinosi. Teisiamojo sesuo, tarsi norėdama jį užstoti, neslėpė, kad dėl nuolatinių nesutarimų šeimoje pati nuo paauglystės bėgdavusi iš namų.


Šiame straipsnyje: žmogžudysmotinžudys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių