Už kyšininkavimą nuteistas prokuroras E.Vaitekūnas išvengė kalėjimo

Buvęs Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras Erikas Vaitekūnas lieka pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, tačiau nepateks į pataisos namus.

Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) ketvirtadienį pakeitė Kauno apygardos teismo nuosprendį ir iš dalies patenkino nuteistojo ir Generalinės prokuratūros skundus.

Kauno apygardos teismas kovo pabaigoje E.Vaitekūnui skyrė vienų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Tuo tarpu prokuroras prašė skirti ne realią, o lygtinę bausmę.

LApT sušvelninti bausmę prašė ne tik nuteistasis, bet ir valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras.

Abu skundai buvo patenkinti iš dalies - bausmės vykdymas E.Vaitekūnui atidėtas vieniems metams. Buvęs prokuroras į pataisos namus nepateks, jei per bausmės atidėjimo laikotarpį nepadarys naujų nusikaltimų.

Be to, E.Vaitekūnui skirta baudžiamojo poveikio priemonė - į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą jis turės sumokėti 15 MGL dydžio sumą - 1 tūkst. 950 litų.

Teismas paskelbė, kad yra visos sąlygos ir laidavimo taikymui, tačiau tai yra teismo teisė o ne pareiga.

LApT mano, kad bausmės tikslai bus pasiekti atidėjus vykdymą, E.Vaitekūnas ir taip patyrė neigiamų pasekmių, visuomenė buvo informuota apie jo padarytą nusikaltimą, pakankamai greit sulaukė nuosprendžio, nuteistas negali įsidarbinti valstybės tarnyboje ir dirbti teisinį darbą.

Jeigu teismas dabar nebūtų pakeitęs nuosprendžio, E.Vaitekūnas būtų keliavęs į pataisos namus, nes po LApT nutarčių nuosprendžiai įsiteisėja.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda yra sakęs, jog neginčijama yra tai, kaip Kauno teismas kvalifikavo veiką, tačiau, jo nuomone, bausmės tikslai būtų įgyvendinti, jeigu bausmės vykdymas būtų atidėtas 1,5 metų, o ne skiriama reali laisvės atėmimo bausmė, bei būtų skirta 15 minimalių gyvenimo lygių, t.y. beveik 2 tūkst. litų, bauda.

Be to, prokuroro teigimu, pirmosios instancijos teismas visiškai nesivadovavo teismų praktika tokio pobūdžio bylose, esą jose dėl panašių veikų realus laisvės atėmimas neskiriamas.

M.Dūda nesutiko su nuteistojo prašymu jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduotoju siūlėsi būti nuteistojo tėvas Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) generalinis direktorius Edmundas Vaitekūnas.

Pasak M.Dūdos, to neleidžia daryti kelios aplinkybės: pirmiausia, 30 tūkst. litų kyšio suma, mat nors ir buvo padarytas apysunkis nusikaltimas, veika labai artima sunkiam nusikaltimui, antra - aplinkybė, kad pats jis pareikalavo kyšio, daro nuteistojo veiksmus sudėtingesnius, trečia - E.Vaitekūno asmenybė ir amžius, parodantys, kad tai jau subrendęs žmogus, jis negyvena su tėvais, bendro ūkio neveda, todėl apie tėvo įtaką nereikėtų kalbėti.

E.Vaitekūnas nuo gegužės pabaigos vienoje bendrovėje dirba vadybininku.

Pernai birželio 21-ąją E.Vaitekūnas vienoje Kauno degalinėje susitiko su asmeniu, iš kurio turėjo paimti pinigus mainais už tai, kad vienam įtariamajam būtų pakeista kardomoji priemonė. Šį susitikimą įrašinėjo specialiosios tarnybos, prokuroras tuomet buvo sulaikytas su įkalčiais.

Dirbdamas Generalinės prokuratūros prokuroru, E.Vaitekūnas tyrė bylas, susijusias su prekyba žmonėmis, nusikaltimais elektroninėje erdvėje.


Šiame straipsnyje: Erikas Vaitekūnaskyšis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Edmundas Tulcevičius

Edmundas Tulcevičius portretas
Na kurgi tau prokuroras sės į cypę , varnas varnui akies nekeria.

Pikasas2

Pikasas2 portretas
Šis čia patalpintas straipsnelis dar kartą pademonstruoja, kad didžiausią sėkmę gali atnešti "korupcijos verslas". "Dividendai" - aukščiausi, o atsakomybė - menkiausia. Labai tikėtina, kad ypač aukštai "otkatų" kartelė yra pakelta būtent teisėsaugos institucijose. Kai kurie sąžiningai besidarbuojantys Lietuvos pilečiai sutaupyti 30000 litų sumą nepajėgūs net per ilgą eilę metų. (Tad šalia esančioje nuotraukoje į kišenę dedama dvidešimtinė gerokai nutolusi nuo įprastų dydžių standatų.) Ypač tie kurie gauna nedidelius atlygius ir šeimos biudžete, kaip sakoma, "vos suduria galą su galu". Tai kaip ir kodėl čia yra yra, kad į skandalus patenka netgi prokurorai ir teisėjai? Viską seno laikmečio raugui to nesuversi. Pažvelkime, kokios pastangos buvo dedamos stengiantis, kad "teisėsaugos verslas" būtų paveldimas iš kartos į kartą. "Nusipelnęs gyventi geriau" A.Paulauskas, dar dirbdamas generaliniu prokuroru buvo susitaręs su VU rektoriumi Rolandu Pavilioniu sudaryti teisę studijuojančių studentų grupę iš anksto numatytam darbui prokuratūroje. Pareiškimus į privilegijuiotą grupę priimdavo tik su paties A.Paulausko arba jo pavaduotojo viza. Taip buvo formuojama speciali prokurorų atžalų, giminaičių, draugų ir pažįstamų studentų grupė, tiksliau, klanas nuo studento suolo. Tuometiniame Seime tada NSGK pirmininku dirbo Algirdas Katkus. Prireikta nemažų Seimo pastangų, kad tokia tvarka būtų suspenduota. Žinoma, laikinai. Nes vėliau vėl Seimo daugumą dvi kadencijas turėjo kairiosios jėgos... Tad ir turime šiandien tą, ką turime. Švelniai tariant - labai sudėtingą situaciją LR teisėsaugos institucijose, kur ryškų pėdsaką korupciniuose santykiuose bando palikti ir prokuratūra.

rj

rj portretas
o ar is zmoniu neatsirastu kas nors kas tam varnui aki iskirstu ?????????????
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių