Uostamiesčio kvaišalų prekeiviai nusitaikė į Skandinaviją

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuras (VPK ONTB), bendradarbiaudamas su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktine, užbaigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos grupės nusikalstamos veikos.

Grupuotės nariai įtariami platinę narkotines medžiagas Klaipėdoje ir Šilutės rajone, rengę falsifikuoto tabako gamybą dideliais kiekiais bei vykdę kitas nusikalstamas veikas.

Įtarimai dėl 12 nusikalstamų veikų įteikti penkiems asmenims, tarp jų - praeityje ginkluotam nusikalstamam susivienijimui priklausiusiam, 2006 metais 10 metų laisvės atėmimo už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis labai dideliais kiekiais ir šių medžiagų kontrabandą nuteistam bei 2010 metais lygtinai iš pataisos namų paleistam klaipėdiečiui Tomui A.

Įtariama, kad Tomas A. subūrė narkotinių medžiagų platintojų grupuotę, į kurią buvo įtrauktas ir nepilnametis. Būtent nepilnametis policijos operacijos metu aktyviais veiksmais pasipriešino ir, bandydamas ištrūkti bei išvengti sulaikymo, sužalojo policijos pareigūną.

Pas įtariamuosius paimta virš 200 g narkotinės medžiagos - kanapių ir jų dalių, jiems teks atsakyti už vaiko įtraukimą į nusikalstamą veiką, narkotinių medžiagų platinimą nepilnamečiams bei už kvaišalų platinimą organizuotoje grupėje.

Kratų gyvenamosiose patalpose pas įtariamuosius ir kitus asmenis metu teisėsaugininkai aptiko ne tik narkotinių medžiagų, bet ir didelius kiekius pakavimo medžiagų, netikrus Švedijos ir Norvegijos tabako gaminių ir brūkšninio kodo ruošinius, polietileno litavimo, popieriaus pjaustymo prietaisus bei kt.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad sulaikytieji galėjo pagaminti tabako gaminių, kurių vertė viršytų 200 000 Lt. Nusikalstamos veikos organizatoriui įteikti įtarimai dėl rengimosi neteisėtai disponuoti akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Be to, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Tomas A. su bendrininkais organizavo netikrų dokumentų pagaminimą.

Tyrimo pradžioje šis įtariamasis buvo sulaikytas Klaipėdos autobusų stoties Siuntų skyriuje. Asmens apžiūros metu pas jį aptikti netikri dokumentai - asmens tapatybės kortelė ir vairuotojo pažymėjimas su įklijuotomis kito klaipėdiečio, Mindaugo R., fotografijomis.

Pažymėtina tai, kad Mindaugas R. 2004 metais jau buvo teistas už narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimą. Po Norvegijos teisėsaugos institucijų ir Klaipėdos apskrities VPK ONTB atlikto tyrimo 2012 m. vasarą jis kartu su bendrininku buvo sulaikytas Norvegijoje, Lavrik miesto apylinkėse po to, kai kontrabanda atgabeno ir miške paslėpė apie 10 kg psichotropinės medžiagos - metamfetamino.

Nusikalstamos veikos organizatorius Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimu pasiųstas į pataisos namus atlikti neatliktos bausmės dalies.

Nepilnamečiui organizuotos grupės nariui pareikštas virš 40 000 Lt civilinis ieškinys - už su pareigūno sužalojimu susijusias išlaidas.

Be to, šis vaikinas Tauragės apskrities VPK Šilutės r. PK atliekamame ikiteisminiame tyrime įtariamas neteisėtai disponavęs psichotropinėmis medžiagomis ir pabėgimu iš sulaikymo vietos. Šiuo metu jis suimtas.

Kitiems įtariamiesiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikys Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

LR BK 159 str. už vaiko įtraukimą į nusikalstamą veiką numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

LR BK 1992 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų.

LR BK 260 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

LR BK 286 str. už pasipriešinimą valstybės tarnautojui numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.Šiame straipsnyje: narkotikainarkotikų platinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Faktas

Faktas portretas
Jie mums pedofilus su kitokiais iškrypėliais, o mes jiems- visokiausius kvaišalus. Natūriniai mainai. Barteris :)

Aris

Aris portretas
2006m.nuteisė 10 metelių,o 2010m. jau paleido?Komentarų turbūt nebereik.

be zodziu

be zodziu portretas
40 000 kompensacija uz pareiguno sumusima! tai kiek tas nepilnametis turejo subaladoti ta menta kad tokios sumos priteisiamos?????
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių