Terorizmu kaltinama E.Kusaitė: mane vadino narkomane

Teismui pirmadienį skelbiant rengimusi susisprogdinti Čečėnijoje kaltinamos Eglės Kusaitės parodymus, mergina teigė, kad apklausų metu prieš ją buvo smurtaujama.

Per Vilniaus apygardos teismo posėdį paviešinta, kad 2010-ųjų balandį mergina sostinės teisėjui teigė, kad noras nusižudyti jai kilo dėl blogų santykių šeimoje ir narkotikų vartojimo. Anot bylos duomenų, tuo metu ji taip pat patvirtino ketinusi vykti į Maskvą.

23 metų E.Kusaitė pirmadienį teisme sakė, kad apklausų metu ji buvo gniuždoma psichologiškai, prieš ją buvo naudojamas fizinis smurtas, ji negalėjo tam pasipriešinti, be to, esą prievarta buvo veikiama psichotropiniais vaistais.

„Kažkodėl visi sureikšmina fizinį, o ne psichologinį smurtą? Sėdi, juokauja - tu narkomanė, tu psichinė, mes iš tavęs padarysim daržovę! Sėdi du suaugę vyrai, ką aš galiu pasakyti! Kai mano būsena būdavo geresnė, aš priešinausi“, - pirmadienį teismo posėdyje sakė E.Kusaitė.

Ji teigė, kad šiek tiek pamenanti, kad vietoje jos į kai kuriuos klausimus atsakinėjo jos tuometinis advokatas Adomas Liutvinskas.

Kitoje paskelbtoje apklausoje, kuri, bylos duomenimis, įvyko 2010 balandį, klaipėdietė teigė, kad pripažįsta, jog rengėsi susisprogdinti Rusijos teritorijoje ir nusižudyti.

Mergina tuomet nurodė, kad tada gyveno su teta ir mama, su jomis nesutarė ir jautėsi vieniša. Pirmasis vaikinas, kuris buvo čečėnas, sužavėjo pasakojimais apie islamą. Sužinojusi, kad jis 2004 metais žuvo kare Čečėnijoje, pradėjo kauptis neigiami jausmai rusų kariškiams. Internete ji susipažino su čečėne Aiša Magmadova.

„Ne kartą pasakojau, kad žaviuosi mirtininkėmis šachidėmis. Šachidžių veiksmus laikiau ne teroristiniais, bet kariniais ginant savo šalį. Dėl nesutarimų šeimoje jaučiau įtampą, buvau priklausoma nuo “Relaniumo„, jaučiau psichinę įtarimą. Visa tai lėmė mano apsisprendimą nusižudyti. Nusprendžiau, kad geriausias būdas nusižudyti - Rusijos Federacijoje. Siekiau nusižudyti prasmingai. Galvojau, kad taip prisidėsiu prie čečėnų kovos už nepriklausomybę“, - byloje užfiksuoti E.Kusaitės duoti parodymai.

Valstybinį kaltinimą palaikantis Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda teigė, kad E.Kusaitė ikiteisminio tyrimo metu galėjo reikšti nušalinimus jai neįtikusiam prokurorui, duoti papildomus paaiškinimus, juolab, kad vėliau buvo pakeistas advokatas ir jai atstovavo dvi naujos advokatės.

Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis E.Kusaitės bylą, dar nuo pavasario skelbia jos parodymus. Juos ketinama skelbti ir šią savaitę vyksiančiuose teismo posėdžiuose. Teismas taip pat turėtų išklausyti byloje esančių garso įrašų, taip pat išspręsti kaltinamosios ir jos gynėjų prašymus, jei jie bus pateikti. Vėliau dėl bausmės turėtų pasisakyti prokuroras, savo ginamąją kalbą pasakys advokatas.

Klaipėdietės byla teismui perduota dar 2010 metų spalį. Kurį laiką ji buvo nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.

E.Kusaitė buvo sulaikyta 2009 metų spalį. Ji kaltinama kūrusi organizuotą grupę teroro aktui įvykdyti bei besirengusi susisprogdinti Čečėnijoje strateginės reikšmės objekte.

Daugiau nei devynis mėnesius suimta buvusi klaipėdietė šiuo metu yra laisvėje, jai skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, paimti dokumentai.

Pernai gruodį Rusijoje nuteisti E.Kusaitės bendrininkai brolis ir sesuo Apti ir Aiša Magmadovai. Jiems skirtos atitinkamai šešerių ir dvejų metų laisvės atėmimo bausmės.

Lietuvos prokurorų duomenimis, E.Kusaitė  buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukaze esančioje Čečėnijos Respublikoje. Pasak Rusijos prokuratūros, A.Magmadovas ir jo sesuo naudodamiesi mobiliuoju telefonu bei internetu įkalbinėjo Lietuvos pilietę E.Kusaitę dalyvauti grupuotėje ir susisprogdinti viešoje vietoje Rusijoje.

E.Kusaitė teigia, kad į neteisėtus veiksmus ją įtraukė Valstybės saugumo departamentas (VSD), ji taip pat teigia patyrusi fizinį ir psichologinį smurtą.


Šiame straipsnyje: Eglė Kusaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

saulynas

saulynas portretas
jooo is narkomanes padare tokia zvaigzde,kad net D,Butkute turetu pavydeti. gydyti ja reikia,o ne teisti. normaliam zmogui duok narkotiku,tai budamas apkvaises jis tiek prisnekes,kad neuzteks vienos valstybes specialiuju tarnybu,reiks pajungti kokia 10valstybiu saugumo departamentu,kad issiaiskintu,ka kazkoks apkvaises sapalioja. uzdaryt ja,priverstinai pagydyt ir baigsis visi sprogdinimai.

benius

benius portretas
kada baigsis tas cirkas

Marge

Marge portretas
Vat prie ko neapykanta priveda,begalo kvaila ir žiauri merga.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių