Teismui perduotos bylos dėl nelegalų gabenimo

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Šiaulių rinktinės pasieniečiai užbaigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje du lietuviai yra kaltinami padarę 7, o vienas asmuo 4 nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėtu užsieniečių gabenimu per valstybės sieną iš savanaudiškų paskatų, neteisėtu asmens dokumentų įgijimu, klastojimu ir disponavimu.

Kaltinami nelegaliai gabenę užsieniečius

Trys lietuviai - 32 metų Kėdainių rajono bei 31 ir 35 metų Utenos gyventojai, veikdami bendrai su užsienio šalyse gyvenančiais asmenimis, kaltinami organizavę Armėnijos, Moldovos bei Rusijos piliečių atvykimą į Lietuvą, jų apgyvendinimą, klastoję šalies pasus bei asmens tapatybės korteles. Grupuotė taip pat kaltinama per Latviją ir Estiją gabenusi nelegalus į kitas Europos Sąjungos valstybes - Ispaniją, Italiją, Švediją.

Praėjusių metų gegužę VSAT Šiaulių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus, Specialiosios paskirties būrio ir Utenos rajono policijos komisariato pareigūnai bendros operacijos metu Biržuose sulaikė tris lietuvius. Sulaikytieji ketino iš šalies automobiliais neteisėtai išgabenti dvi moldaves, turėjusias suklastotus lietuviškus pasus.

Pareigūnai Utenoje atliko kratą vieno iš sulaikytųjų bute. Jame buvo sulaikyti čia nelegaliai apgyvendinti dar keturi moldavai, vienas rusas bei sulaikytųjų bendrininkė lietuvė.

Pasieniečiai turimą informaciją perdavė kolegoms Estijoje. Šios šalies pareigūnai Estijos ir Latvijos pasienyje sulaikė du lietuvius, automobiliu vežusius Moldovos ir Armėnijos piliečius, turėjusius suklastotus lietuviškus asmens dokumentus.

Lietuviai po apklausos estų pareigūnų buvo paleisti, tačiau vėliau Lietuvoje sulaikyti gabenant kitus šios užsieniečių grupės narius.

Kaltinamieji ne kartą buvo patekę į teisėsaugos akiratį - visi jie yra teisti už įvairius nusikaltimus. Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimo bausmės iki 8 metų. Tyrimo pradžioje jiems skirtas suėmimas, vėliau skirtos kardomosios priemonės - užstatas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš šalies, įpareigojimas periodiškai registruotis policijoje.

Baudžiamoji byla, kurios eigą kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos kontrolės skyriaus prokurorai, buvo perduota Panevėžio apygardos teismui.

Vieni nelegalai nuteisti, kiti - deportuoti

Du neteisėtai į užsienį vykę nelegalai buvo nuteisti Estijoje, dar du užsieniečiai - Lietuvoje. Kiti nelegalai buvo deportuoti. Jiems uždrausta penkerius metus atvykti į Lietuvą.

Įtariama, jog minėta lietuvių grupuotė yra susijusi su mažiausiai 10 užsieniečių neteisėtu buvimu šalies teritorijoje, dokumentų klastojimu ir nelegalų gabenimu per valstybės sieną. Šiemet Šiaulių rinktinėje tai antra baudžiamoji tokio pobūdžio byla perduota teismui.

Panevėžietis kaltinamas padaręs 8 nusikalstamas veikas

Šiaulių rinktinės pareigūnai taip pat atliko ikiteisminį tyrimą ir baudžiamojoje byloje, kurioje 31 metų panevėžietis kaltinamas padaręs 8 nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėtu užsieniečių gabenimu per valstybės sieną dėl savanaudiškų paskatų, asmens dokumentų neteisėtu įgijimu, klastojimu ir disponavimu. Sulaikytasis anksčiau buvo teistas Vokietijoje už panašaus pobūdžio nusikaltimus, Lietuvoje - už spirito kontrabandą. Ši byla taip pat buvo perduota Panevėžio apygardos teismui.

Pardavė už 3700 eurų

Įtariama, kad 2006 metų spalį panevėžietis automobilyje paslėpė du moldavus ir juos nugabeno į Latviją. Vėliau jis neteisėtai įsigijo du lietuviškus pasus ir juos suklastojo.

Abu dokumentus lietuvis nugabeno į Latvijos Iecavos miestą ir perdavė juos čia laukusiems minėtiems dviem moldavams. 41 metų vyrui ir 29 metų moteriai profesionaliai suklastoti pasai buvo parduoti už 3700 eurų.

Bandė slėptis, bet nesėkmingai

2006 metų lapkričio mėnesį Šiaulių rinktinės pasieniečiai įtariamojo panevėžiečio automobilyje atliko kratą ir priekinėje keleivio sėdynėje, slėptuvėje, rado du Moldovos piliečių pasus.

Ikiteisminio tyrimo metu panevėžietis išsigando, kad gali būti suimtas, todėl pasislėpė. Pareigūnai paskelbė tarptautinę jo paiešką.

Įtariamasis slapstėsi beveik metus, tačiau gavus žinių, kad jis grįžo į Lietuvą, 2007 metų gruodžio 31 dieną, Naujųjų metų naktį, pareigūnai jį sulaikė prie vieno restorano Vilniau rajone. Įtariamasis buvo suimtas ir teismo laukė tardymo izoliatoriuje. Vėliau teismas pakeitė kardomąją priemonę suėmimą į švelnesnę - 100 tūkst. litų piniginį užstatą. Taip pat panevėžiečiui gresia laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.  NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių