Teismui perduota vilniečio verslininko nužudymo byla

Vilniaus apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje šeši jaunuoliai, susibūrę į organizuotą grupę, kaltinami itin žiauriai dėl savanaudiškų paskatų nužudę verslininką Darių Vaisėtą ir rengęsi atimti gyvybę dar vienam žmogui.

19-23 metų amžiaus jaunuoliai taip pat kaltinami prievartavę turtą, plėšę, pagrobę didelės vertės turtą, sukčiavę, neteisėtai disponavę šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, pagrobę svetimą asmens tapatybės kortelę, neteisėtai disponavę elektroninėmis mokėjimo priemonėmis ir pasinaudodami jomis apgaule įgiję svetimą turtą.

Vilniaus apygardos prokuratūra pranešė, jog atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad pirmąja šios nusikaltėlių grupės auka tapo jaunas vilnietis J.B., Vilniaus rajone paveldėjęs 4 hektarų žemės sklypą. 2008 metais J.B. šiai žemei pradėjo ieškoti pirkėjo ir apie tai prasitarė vienam iš kaltinamųjų Romanui Mironiukui.

Kai apie tai sužinojo grupės lyderis Mantas Adomavičius, buvo sumanytas sukurtas planas, kaip iš žemės savininko gauti pinigų. 2008-ųjų lapkritį, grasindamas panaudoti fizinį smurtą, R.Mironiukas už neva prarastą savo automobilį pareikalavo iš J.B. keliolikos tūkstančių litų. Pinigų pasiūlyta gauti pardavus žemę, pirkėją žadėjo surasti nusikaltėliai.

Nukentėjusiajam to nepadarius, J.B. buvo dukart sumuštas, prievarta laikytas uždarytas bute, naudojant psichologinį ir fizinį smurtą. Neatlaikęs spaudimo, žemės savininkas pasirašė 50 tūkst. litų skolos raštelį.

2009-ųjų balandį M.Adomavičius sumanė apvogti turtingą verslininką - vienos sostinės bendrovės direktorių 40 metų Darių Vaisėtą. Įgyvendinti šią užmačią be R.Mironiuko padėjo Laurynas Druteika, Monika Elenbergaitė, D.N. ir L.B. Ypatingas vaidmuo teko M.Elenbergaitei, dirbusiai toje pačioje bendrovėje ir anksčiau su verslininku palaikiusiai artimus ryšius.

Merginai buvo pavesta surinkti informaciją apie D.Vaisėtos name esantį turtą, išsiaiškinti verslininko atvykimo ir išvykimo laiką. Patekti į D.Vaisėtos namą nebuvo sunku - raktą sutartoje vietoje šeimininkas palikdavo namus ir jo aplinką tvarkantiems žmonėms. Nusikaltėliai iš verslininko namo pavogė turto daugiau kaip už 110 tūkst. litų - prestižinių laikrodžių, brangių papuošalų, du dujinius ir pneumatinį pistoletus.

Siekdamas pagrobti daugiau verslininko turto - pinigus, esančius asmeninėse bei jo bendrovės bankų sąskaitose, - M.Adomavičius suplanavo D.Vaisėtą nužudyti. Surinkti reikalingą informaciją vėl patikėjo M.Elenbergaitei.


Pernai birželio 10-osios vakare ši mergina įviliojo verslininką į spąstus - iš anksto numatytą apleistą fermą Vilniaus rajone. Į D.Vaisėtą buvo paleisti keturi šūviai. Šaudyta iš perdirbto pistoleto su duslintuvu, smūgiuota akmeniu į parkritusios aukos galvą. Lavono atsikratyta iš anksto surastoje duobėje. Nusikaltėliams atiteko prabangus laikrodis, mobilusis telefonas, žiedas, įvertinti beveik 90 tūkst. litų.

Pasinaudojant pagrobtomis bankų kortelėmis, Vilniuje bei Rygoje buvo atsiskaitinėjama už parduotuvėse įgytas prekes, taip pat pinigų buvo paimta iš bankomatų. Tokiu būdu neteisėtai inicijavę finansines operacijas, M.Adomavičius ir R.Mironiukas apgaule įgijo beveik 9 tūkst. litų, priklausančių nužudytam verslininkui bei jo vadovaujamai bendrovei.

M.Adomavičiaus vadovaujama organizuota grupė siekė iki galo ištuštinti D.Vaisėtos asmenines bei jo bendrovės banko sąskaitas, kuriose pinigų buvo daugiau. Tam buvo tikėtasi pasinaudoti nužudyto verslininko asmens tapatybės kortele bei R.Mironiuko panašumu į D.Vaisėtą. Nusikaltėliai mėgino sudaryti su banku naują sutartį, gauti identifikavimo kodų generatorių ir iš trijų sąskaitų į savąją pervesti kone 370 tūkst. litų. Tačiau su banku sudaryti elektroninių paslaugų sutarties verslininku apsimetusiam R.Mironiukui nepavyko.

Liepos mėnesį M.Adomavičiaus taikiklyje atsidūrė naujas taikinys - dar vienos bendrovės direktorius, D.Vaisėtos draugas M.Č. Jį taip pat siekta nužudyti ir pagrobti jo turtą. Šiam planui įgyvendinti M.Adomavičius pasitelkė R.Mironiuką ir M.Elenbergaitę, paskirstė konkrečias užduotis bei vaidmenis. Mergina vėl turėjo surinkti informaciją apie M.Č. turtą, gyvenimo būdą ir įpročius, atvykimo ir išvykimo iš namų laiką, o vėliau - atvilioti verslininką į iš anksto parengtą vietą, iš kurios pastarasis nebūtų grįžęs.

Pasak prokuratūros, M.Elenbergaitė asmeniškai pažinojo M.Č. Mergina jam nuolat siuntinėjo žinutes, ne kartą lankėsi pas jį namuose, iššniukštinėjo juos, pareiškė norinti pas jį apsigyventi. Tačiau toks jos elgesys verslininkui sukėlė įtarimų. Tuo metu M.Adomavičius ir R.Mironiukas ieškojo, kur nusipirkti šovinių, ir Trakų rajone žvalgėsi atokios vietos, tinkamos susidoroti su nauja auka.

Tačiau 2009 metų liepos 14-ąją policijos pareigūnai sulaikė M.Adomavičių, R.Mironiuką ir M.Elenbergaitę, dar po kelių dienų - likusius tris organizuotos grupės narius. Ligi šiol keturi iš jų teismo laukia tardymo izoliatoriuje.

Tik grupės vadeivai M.Adomavičiui ir M.Elenbergaitei tai bus pirmasis teismas. Didžiausia bausmė, už padarytus nusikaltimus laukianti kaltinamųjų - laisvės atėmimas iki dvidešimties metų arba įkalinimas iki gyvos galvos.


Šiame straipsnyje: vaisetamironiukas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių