Teisme dėl neteisėto mergaitės išvežimo N.Venckienė galės tarti ir savo žodį

Vilniaus apygardos administracinis teismas pripažino Drąsiaus Kedžio dukters globėją Neringą Venckienę trečiuoju asmeniniu byloje, kurioje Vaiko raidos centro vadovybė skundžia jai nepalankias Valstybinės medicinio audito inspekcijos išvadas.

Šiose išvadose nustatytas ne tik ne vienas pažeidimas Vaiko raidos centre, kuriame daugiau kaip savaitę gyveno D.Kedžio dukra, bet ir buvo konstatuota, kad mergaitė į Vilnių buvo atvežta neteisėtai.

Apie šias Valstybinio medicininio audito inspekcijos išvadas, N.Venckienė net nebuvo informuota. Apie jas sužinojo tik iš žiniasklaidos ir iškart kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama su jomis susipažinti.

Gavusi išvadas, ji sužinojo, kad Vaiko raidos centras jas apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, todėl parašė prašymą dalyvauti šio teismo posėdžiuose kaip mergaitės globėja. Jos prašymas buvo patenkintas, N.Venckienė pripažinta trečiuoju asmeniu šioje administracinėje byloje bei jai paliepta parašyti atsiliepimą į skundą.

Šio teismo data kol kas nepaskirta.

D.Kedžio dukra į Vaiko raidos centrą Vilniuje buvo atvežta pernai spalio 5 d., iškart po žudynių Kaune. Kaip portalui diena.lt pasakojo mergaitės močiutė Laimutė Kedienė, tai, kad mergaitė kažkur išvežta, šeima sužinojo tik vakare. „Nei kur, nei kas ją paėmė iš darželio nežinojome“, - kalbėjo moteris.

Šeima susisiekė su tuo metu kursuose Molėtuose buvusia D.Kedžio seserimi Neringa Venckiene ir tik jai grįžus į namus, pradėjo aiškėti tiesa – mergaitė išvežta į Vaiko raidos centrą, ją iš darželio paėmė ir išvežė Kauno rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Janina Dabašinskienė.

„Man paskambino iš prokuratūros ir liepė mergaitę vežti į Vilnių, aš taip ir padariau“, - vėliau aiškinosi ši ir prisipažino, jog situaciją Kaune tuo metu buvo tokia įtempta, kad ji net nesiaiškino, kodėl reikia mergaitę ten nugabenti.

Kaip matosi iš Medicininio audito medžiagos, 16.40 val. Vaiko raidos centre D.Kedžio dukrą apžiūrėjo vaikų ir paauglių psichiatrė Živilė Žeibienė. Asmens sveikatos istorijoje ji pažymėjo, kad mergaitė atvyko lydima J.Dabašinskienės, pačios parašytą Vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinojo apgyvendinimo aktą, kuriame ji save įvardino kaip įstatyminę mergaitės atstovę.

Auditas nustatė, kad J.Dabašinskienė šia atstove prisistatyti negalėjo, o psichiatrė Ž.Žeibienė negalėjo mergaitės paguldyti į ligoninę, nesant tikrojo įstatyminio atstovo sutikimo. „Ž.Žeibienė, nebus tinkamo įstatyminio atstovo sutikimo, įformino pacientės stacionarizavimą ir tuo pažeidė Lietuvos Respublikos psichikos sveikatos priežiūros 25 straipsnio reikalavimą – nepilnamečiai pacientai gali būti hospitalizuojami tik vienam iš tėvų ar globėjai sutikus“, - rašoma audito išvadose.

Šiose išvadose taip pat nurodoma, kad Ž.Žeibienė neteisingai įvertino diagnozę bei priksyrė šį atvejį Skubiosios medicinos masto kategorijai. Taip buvo pažeistas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas patvirtinantis Būtinosios medicinos pagalbos teikimo tvarką ir mastą.

Pasak N.Venckienės, ji tą patį vakarą planavo mergaitę išsivežti į savo namus, tačiau jai buvo pareikšta, esą nesutvarkyti visi dokumentai. Tik vėliau šeima sužinojo, kad Vilniaus apygardos prokuratūra buvo apskundusi Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimą mergaitės globą paskirti D.Kedžio seseriai.

Bet kai visi teismai nuo šios bylos nusišalino, prokuratūrai neliko nieko kito, kaip pakeisti savo sprendimą. Spalio 13 d. apie 16 val. N.Venckienė su savo globotine ir Kriminalinės policijos biuro skirta apsauga mergaitei išvyko iš Vaiko raidos centro.


Šiame straipsnyje: KedysVenckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių