Teismas vis dar negavo L.Stankūnaitės dukters ekspertizės išvadų

Laimutės Stankūnaitės dukters likimas vis dar nežinioje. Bylą dėl jos gyvenamosios vietos nustatymo nagrinėjantis Kėdainių rajono apylinkės teismas nesulaukia Teismo medicinos instituto ekspertų išvadų, kurios turėtų nulemti, su kuo gyvens mergaitė, su savo mama, ar ją jau trečius metusją globojančia tėvo seserimi Neringa Venckiene.

Šios ekspertizės išvados teismui turėjo būti pateiktos iki spalio 10 d. „Nesuprantu, kas čia dedasi, todėl net negaliu nieko komentuoti“, - portalui 1diena.lt sakė bylą nagrinėjantis Kėdainių rajono apylinkės teismo pirmininkas Vitalijus Kondratjevas.

Kol nėra ekspertizės išvadų, teismas negali toliau nagrinėti šios civilinės bylos.

Ekspertizės savo globotinei Kėdainių rajono apylinkės teismo šių metų sausio 20 d. paprašė pati N.Venckienė. Paprašė, bet mergaitės į ekspertizę vežti neskubėjo.

Pirmą kartą ekspertizės data buvo paskirta kovo 17 d., tačiau N.Venckienė nesiteikė atvežti septynmetės į Vilnių. Kaip tada paaiškino Kauno apygardos teismo teisėja, ji to negalėjo padaryti, nes tą dieną pati turėjo nagrinėti bylą.

Dėl teismo reikalavimų nevykdymo V.Kondratjevas N.Venckienei skyrė 2000 litų baudą. Ši ja apskundė Panevėžio apygardos teismui, kuris skundą patenkino. Bauda buvo panaikinta.

Antrosios ekspertizės data buvo numatyta gegužės 17 d., tačiau ir vėl ekspertai liko nieko nepešę. N.Venckienė Teismo medicinos insitute nepasirodė, apie tai, kad ji neatveš mergaitės į ekspertizę nebuvo informuotas ir V.Kondratjevas.

Bylą nagrinėjantis teisėjas apie neįvykusią ekspertizę sužinojo tik iš portalo 1diena.lt žurnalistės.

Kaip vėliau vienam ją palaikančių laikraščių aiškino pati N.Venckienė, mergaitė į ekspertizę nebuvo nuvežta todėl, kad sirgo. Ir susirgo ne prieš pat ekspertizę, o esą daug anksčiau, savaitę prieš tai.

Tačiau kaip matyti iš spaudoje ir socialiniame tinklalapyje Facebook pasirodžiusių nuotraukų, L.Stankūnaitės dukra puikiai jautėsi gegužės 14-ąją (šeštadienį), kai Klonio gatvėje buvo minimos, taip vadinamosios, Garliavos sukilimo metinės, kai prie Venckų ir Kedžių namų susirinkusi minia neleido įvykdyti teismo sprendimo - skubiai grąžinti mergaitę jos mamai L.Stankūnaitei.

Nors gegužės 14-oji buvo saulėta, bet gana žvarbi, tačiau mergaitė nuotraukose užfilksuota aprengta tik lengvu megztiniu.

Kad jos dukra serga, pirmadienį, gegužės 16 d., nepastebėjo ir į eilinį susitikimą su dukrele atvykusi L.Stankūnaitė.

Vis dėlto teisėjui V.Kondratjevui buvo pristatyta pažymą iš Garliavos poliklinikos, kad mažametė tikrai sirgo, todėl antrą kartą bausti N.Venckienės bylą nagrinėjantis teisėjas nesiryžo.

Trečią kartą ekspertizė buvo paskirta tik rudenį, rugsėjo 7 d. N.Venckienė pagaliau teikėsi atvežti mergaitę į Vilnių, kur ji psichologų akivaizdoje bendravo tiek su mama, tiek su globėja.

Kaip portalui 1diena.lt po šio susitikimo sakė L.Stankūnaitė, jai ši ekspertizė paliko labai gerą įspūdį. Moters teigimu, mergaitė visą laiką prie jos prieidavo, prisiglausdavo, apsikabindavo, pabučiuodavo. „Psichologė turėjo pastebėti, koks tvirtas ryšys yra tarp mūsų. Neabejoju, kad teismas dukrelę grąžins man“, - tąkart sakė L.Stankūnaitė.

Ekspertizės išvadas civilinę bylą nagrinėjančiam Kėdainių rajono apylinkės teismui buvo žadėta pateikti per mėnesį. Praėjo beveik du mėnesiai, tačiau jų vis dar nėra.

Neoficialiai teigiama, kad ekspertai dėl šių išvadų patiria nemažą spaudimą iš Venckų ir Kedžių šeimos pusės. Kad tai gali būti tiesa rodo ir prieš kurį laiką judėjimo „Drąsiaus kelias“ puslapyje internete pasirodęs keistas pranešimas (jį vėliau persispausdino neegzistuojančios partijos „Drąsos kelias“ puslapis Facebooke - red.past.). Šiame pranešime galima įžvelgti ne tik spaudimą ekspertams bei bylą nagrinėjančiam teismui, bet ir L.Stankūnaitės dukrą saugantiems Kriminalinės policijos biuro pareigūnams.

Jame skundžiamasi, ne tik dėl atliktos ekspertizės, bet ir dėl to, kad apsauginiai mergaitę lydi ir saugo mokykloje. Šio teksto autoriai, panašu, pamiršo, kad ekspertizės teismo reikalavo pati N.Venckienė, ji, o ne kas kitas per teismą išsikovojo ir mergaitės apsaugą.

„Informuojame visus, neabejingus Drąsiaus mergaitės likimui. Būdama pagrindine pedofilijos bylos liudininke, mergaitė ir toliau gyvena nuolatinėje grėsmėje. Situacija tokia: arba ji turi būti visiškai izoliuota, arba paneigti papasakotus savo potyrius ir išgyvenimus.  Labiausiai jaučiamas nuolatinis poveikis, kad išgauti paneigimą. Mergaitė saugoma ir akylai  stebima  net klasėje, pamokų metu. Du kartus per savaitę kaukėtos apsaugos lydima ji privalomai vyksta susitikti su L.Stankūnaite į policijos nuovadą, kur vyksta beprasmis bendravimas - lošiama kortomis  ir pan. arba galimai daromas psichologinis poveikis. Tokias prielaidas sukelia mergaitės psichologinė būklė po susitikimų. Rugsėjo 7 dieną  psichologai, vykdydami teismo nutartį, apklausė mergaitę ir tai turėtų nulemti  jos gyvenamos vietos nustatymą. Taigi, Drąsiaus viltis išgelbėti dukrą dar neišsipildė. Situacija tebėra pavojinga ir grėsminga. Mūsų tikslas, kaip ir pradžioje- eiti Drąsiaus keliu vardan mergaitės saugios ateities. Esame labai neramūs visų bylų nepalankiom baigtim, uždarymais, visų prašymų atmetimais, o labiausiai neramu dėl mergaitės likimo. Jau eina antri metai, kai šito vaiko likimas lieka nežinioje ir mes negalime prarasti budrumo, nes, tik apgynę nuskriaustų Lietuvos vaikų simbolį – Drąsiaus mergaitę , užtikrinsime ir visų mūsų vaikų saugesnį gyvenimą. Būkime budrūs, kad neįvyktų negrįžtamai skaudžių pasekmių“, - teigiama pranešime, kurį pasirašo judėjimas „Drąsiaus kelias“.

Apie nepasitenkinimą atlikta ekspertize savo paskutiniame interviu užsimena ir Drąsiaus Kedžio bei N.Venckienės teta Audronė Skučienė. Ji piktinasi, kad šios ekspertizės metu mergaitė su savo mama praleido valandą, o su globėja tik 20 minučių.

„Kadangi jos parodymų niekas nefilmavo, tai bus galima pasukti viską, kaip kažkam patogu. Juk matote, kas darosi, tai kaip dar galima kažkuo tikėti?“, - net nemačiusi ekspertizės išvadų jas jau kritikuoja A.Skučienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Patarimas violetiniams

Patarimas violetiniams portretas
Uždrauskite sukčienei duoti interviu ir visus viešus pasisakymus !!!

vilija

vilija portretas
Ir siame straipsnyje yra skyrybos klaidu.Zurnaliste,klaidas gali daryti tik komentatoriai.

.

. portretas
geriausia expertė-kirpėja.
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių