Teismas nuvertino pensininko naktinę kūrybą

Panevėžio rajono savivaldybės vadovą nušauti laiškuose grasinusio bankrutavusio verslininko Juozo Vancevičiaus naktinę kūrybą Šiaulių apygardos teismas nuvertino iki 5000 Lt.

Prieš tai žemesnės instancijos Panevėžio apylinkės teismas naktimis kurtus ir Savivaldybės administracijos direktoriui Vitalijui Žiurliui skirtus velžiečio memuarus buvo palaikęs gerokai įtaigesniais ir iš jų autoriaus priteisę 11 tūkst. moralinės žalos atlyginimą valdininko šeimai.

Ant Savivaldybės vadovo įpykusiam pensininkui finansinę naštą  perpus palengvinęs teismas vis dėlto nuo darbo jo neatleido. Savivaldybės direktoriaus siaubu tapusiam J.Vancevičiui, užuot senatvėje pailsėjus, už savo aštrią plunksną teks griebtis darbo – be atlygio 50 valandų triūsti socialinės priežiūros įstaigoje.

Teisme pasigedo logikos

Naktimis rašytuose laiškuose nušauti V.Žiurlį ir įkaite paimti jo besilaukiančią dukterį grasinęs J.Vancevičius neslepia, kad teismų maratone taškas dar nepadėtas.

Nors pensininkas teigia dar negavęs Šiaulių apygardos teismo nutarties, tačiau nė neabejoja, kad ją tikrai skųsiantis  Aukščiausiajam Teismui.

Nepailstantis kovotojas siekia įrodyti teisėjams, kad jis neturi už ką mokėti V.Žiurlio šeimai 5000 Lt moralinės žalos atlyginimo.

„Dirbsiu, kiek reikės. Aš esu darbštus žmogus. Bet moralinės žalos atlyginimą man V.Žiulys turėtų sumokėti, ne aš jam. Kur logika, kad 20 tūkst. litų kyšį paėmęs aukštas ministerijos valdininkas išteisinamas, o man už papasakotą sapną tūkstančius mokėti priteisiama“, – piktinosi J.Vancevičius.

Jo tikinimu, teisėsauga neturi faktų, kuriais remdamasi galėtų įrodyti, kad laiške išpasakotus grasinimus planavo iš tiesų įvykdyti.

„Mane teisė remdamiesi tik dviem faktais – kad V.Žiurlys prieš dešimt metų yra gavęs į galvą nuo kito privataus vežėjo ir kad aš žinau, kur valdininkas gyvena. Dar prieš 20 metų, kai jis nebuvo didelis ponas ir toks mandras, parveždavau V.Žiurlį namo ir dar naminės dešros įdėdavau“, –„Sekundei“ pasakojo J.Vancevičius.


Nors pensininko baudžiamąją bylą išnagrinėję jau du teismai pripažino, kad J.Vancevičius grasino V.Žiurliui ir siekė jį įbauginti, pats kaltinamasis aiškina tokių ketinimų neturėjęs.

Esą laiške Savivaldybės vadovui tik papasakojęs, kad ketino jį nušauti, įmesti degantį benzino butelį į jo besilaukiančios dukters automobilį arba ją paimti įkaite su lopšelio-darželio, kuriame moteris dirba, vaikų grupe. Neva prabudęs džiaugėsi, kad tai tebuvo tik sapnas.

Pinigai – ne esmė

J.Vancevičius kaltina Savivaldybės vadovą dėl prieš keletą metų žlugusio savo verslo. Ramygalos kryptimi keleivius vežiodavęs buvęs verslininkas tvirtina kraupų laišką valdininkui sukurpęs, nes prarado viltį iš rajono Savivaldybės susigrąžinti kompensaciją už nuostolingus maršrutus – beveik 70 tūkst. Lt.

Teisėjai konstatavo, kad J.Vancevičius šitaip tik gudravo siekdamas išvengti jam nepalankaus teismo nuosprendžio. Su juo bendravę medikai psichiatrai savo išvadose nurodė, kad vyriškis psichiškai sveikas ir siekia pateikti pagražintą savo įvaizdį.

V.Žiurlys ne kartą yra tvirtinęs, kad pinigai verslininkui būtų buvę išmokėti, jei tik jis būtų pristatęs sutvarkytus apskaitos dokumentus.

Valdininkas teigia nenusiminęs dėl Šiaulių apygardos teismo daugiau nei perpus sumažinto moralinės žalos atlyginimo.

„Svarbiausia, kad teismas pripažino J.Vancevičių kaltu, o ne pinigai esmė. Tie teismų procesai man nėra malonūs, kaskart posėdyje turiu išklausyti, kaip J.Vancevičius mane šmeižia. Noriu, kad viskas pagaliau baigtųsi“, – teigė V.Žiurlys.

Savivaldybės vadovas iš pensininko yra sulaukęs net trijų grasinamų laiškų.


Šiame straipsnyje: teismasVancevičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių