Teismas nusprendė atnaujinti tyrimą dėl D.Kedžio mirties

Vilniaus apygardos teismo neskundžiama nutartimi Generalinė prokuratūra turės toliau tirti kai kurias Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybes. Toks sprendimas priimtas praėjusią savaitę, Vilniaus apygardos teismo teisėjui Ryšardui Skirtunui išnagrinėjus D.Kedžio mamos Laimutės Kedienės skundą dėl prokuratūros nutraukto ikiteisminio tyrimo jos sūnaus mirties aplinkybėms nustatyti.

Portalo 1diena.lt žiniomis, teisėjui neužkliuvo pats D.Kedžio mirties faktas, jog dviguba žmogžudyste kaltintas garliaviškis mirė girtas, užspringęs savo skrandžio turiniu.

Teisėjas pasigedo tik kai kurių D.Kedžio kūno tyrimus atlikusių žmonių apklausų, pavyzdžiui, nebuvo apklaustas specialistas, atlikęs tomografinius tyrimus, taip pat ekspertas, teikęs savo konsultacijas šeimai.

Tyrimą atnaujinus, šie asmenys bus apklausti. Jei jų parodymuose nepaaiškės nieko naujo dėl D.Kedžio mirties, tyrimas vėl bus nutrauktas.

Kaip jau rašėme, nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl D.Kedžio mirties priežasties nustatymo, Generalinė prokuratūra nusprendė gegužės 27 d., praėjus beveik trims savaitėms po to, kai buvo gautos Švedijos ekspertų išvados, kuriose parašyta, jog kauniečio mirtis – nelaimingas atsitikimas. Vyras mirė girtas užspringęs savo skrandžio turiniu.

Panašias išvadas iškart po D.Kedžio mirties buvo davę ir Lietuvos ekspertai. Kaip tada sakė ikiteisminį tyrimą atlikęs, dabar jau atsistatydinęs prokuroras Aidas Mažeika, šiame tyrime buvo atlikta viskas, ko reikia ir viskas, kas įmanoma.

„Galima teoriškai buvo kreiptis dar į kitas šalis, bet tai būtų tas pats, kaip išmesti monetą į orą ir tikėtis, kad ji nenukris“, – sakė prokuroras.

D.Kedžio mirties tyrimas, A.Mažeikos teigimu, galėtų būti atliekamas ir kitose šalyse, tačiau prokuratūra mano, kad tai būtų nebe tyrimas, o jo imitacija, nes dviejų šalių ekspertai jau pateikė savo išvadas ir jos yra vienodos.

Pasak A.Mažeikos, išsamiai susipažinus su švedų išvadomis, aišku, kad D.Kedžio mirčiai įtakos turėjo vaistai ir didelis kiekis alkoholio. Tyrimo metu nenustatyta, kad D.Kedžiui kažkas sistemingai, prievarta būtų girdęs raminamuosius ir migdomuosius vaistus.

Vienas byloje apklaustas liudytojas aiškino, kad dar iki žmogžudysčių Kaune, 2009 m. rugsėjo 19 d., pats D.Kedys jam prisipažino, kad vartoja migdomuosius, kiekvieną vakarą išgeria po tris tabletes. Kad D.Kedys vartojo šiuos vaistus, patvirtino ir jo šeimos gydytojas. Jis nurodė, kad trys tabletės suaugusiam žmogui yra per didelė dozė. Kai kuriuos iš D.Kedžio organizme rastų vaistų vartojo jo artimieji.

D.Kedžio artimieji netiki, kad jiems artimas žmogus mirė sava mirtimi. Jų nuomone, jis buvo kankintas ir nužudytas. Jie Generalinės prokuratūros sprendimą neatnaujinti ikiteisminio tyrimo pirma apskundė aukštesniam prokurorui, tačiau jų skundas nebuvo patenkintas. Tada L.Kedienė prokurorų sprendimą apskundė ikiteisminio tyrimo teisėjui, tačiau ir šis jos skundo netenkino. Skundui pasiekus Vilniaus apygardos teismui, jis patenkintas iš dalies.


Šiame straipsnyje: Drąsius KedysKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

ZALGFANIS

ZALGFANIS portretas
KLAUSIMAS O KAS JIS TOKS,KAM TAI IDOMU??

o gal

o gal portretas
pedfanis ?

Musgaudis

Musgaudis portretas
"Kaip tada sakė ikiteisminį tyrimą atlikęs, dabar jau atsistatydinęs prokuroras Aidas Mažeika, šiame tyrime buvo atlikta viskas, ko reikia ir viskas, kas įmanoma." Ir tai pasakęs, A.Mažeika skubiai atsisveikino su prokuratūra. Kažin, kodėl? :)
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių