Teismas imasi vienos didžiausių Lietuvoje cigarečių kontrabandos bylų

Vilniaus apygardos teismas penktadienį surengė pirmąjį posėdį itin didelės cigarečių kontrabandos byloje.

Dešimt asmenų, tarp jų buvęs policijos pareigūnas Vilius Karalius, kaltinami sukūrę Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijos ir Vokietijos veikusį nusikalstamą susivienijimą ir organizavę bendros daugiau nei 7 mln. litų vertės cigarečių kontrabandą. Tai viena didžiausių Lietuvoje ištirtų kontrabandos bylų.

Prokuratūra teigia, kad cigaretės 2009-2010 metais buvo atvežamos į Lietuvą iš Baltarusijos ir gabenamos iš Lietuvos į Vokietiją per Lenkiją. Prokurorai nustatė, kad nusikaltėliai kyšiams muitinės pareigūnams skyrė 80 tūkst. eurų (276 tūkst. 224 litų).

Vilniaus teritorinė muitinė dėl šiais nusikaltimais Lietuvos valstybei padarytos žalos byloje yra pateikusi beveik 7 mln. litų ieškinį. Už tokią sumą apribotos nuosavybės teisės į kaltinamųjų turtą.

Pirmajame posėdyje pradėti nagrinėti bylos iš esmės nepavyko - kaltinamasis V.Karalius pareiškė nušalinimą prokurorui Justui Lauciui. Kaltinamasis išdėstė keliolikos punktų pareiškimą, dėl ko reikia nušalinti šį prokurorą - esą peržengė kompetencijos ribas, skųsdamas jo paleidimą iš suėmimo, o Vokietijos pareigūnams esą pranešė, kad V.Karalius padarė nusikaltimą, nors galutinio žodžio dar nepasakė teismas.

Teismas nutartį dėl prokuroro nušalinimo paskelbs kitame posėdyje, kuris vyks sausio 16 dieną.

Generalinė prokuratūra teismui jau yra perdavusi iš šios bylos išskirtas šešias bylas, kuriose 15 asmenų už organizuotose grupėse su šioje byloje įtariamais nusikalstamo susivienijimo nariais padarytą cigarečių kontrabandą ir neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis jau nuteisti.

Iš viso Lietuvos valstybei iš kaltininkų šiose bylose jau priteista civilinių ieškinių už daugiau nei 20 mln. litų. Kartu su šia byla tiriamos ir perduodamos teisminiam nagrinėjimui bylos dėl nusikalstamo kaltininkų ir jų šeimos narių praturtėjimo.

Viena tokių bylų - šiuo metu Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme nagrinėjama neteisėto praturtėjimo byla, kurioje 28-erių metų vilnietis, V.Karaliaus sūnus Edgaras Karalius dirbantis advokato padėjėju, įtariamas neteisėtu praturtėjimu.

Įtariama, kad jo daugiau nei 7 mln. 150 tūkst. litų vertės turimas turtas - 6 mln. 400 tūkstančių litų kainuojantis namas ir 20 arų žemės sklypas Svajonių gatvėje., Vilniuje, 700 tūkst. litų vertės negyvenamas patalpos sostinės centre, automobilis „Mercedes Benz C220“, pirktas už 50 tūkst. litų - negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis.

Buvęs kelių policininkas V.Karalius į laisvę išėjo 2010-ųjų gegužę. 2009 metų pabaigoje jis su bendrininkais buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamo susivienijimo ir kontrabandos tinklo organizavimo.

V.Karaliui teismas tuomet skyrė subendrintą galutinę 2 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose. Neatlikęs visos bausmės jis išėjo į laisvę. Įtarus jį naujais nusikaltimais dėl kontrabandos, vyras vėl buvo suimtas ir dabar kalėjime laukia teismo.

„Esu VRM pensininkas“, - teismui penktadienį prisistatė vienas pagrindinių kaltinamųjų 49 metų V.Karalius. Jis taip pat pridūrė, kad iki suėmimo dirbo įmonėje komercijos direktoriumi ir anksčiau buvo teistas tris kartus. Teismo salėje sėdėjo ir jo sūnus E.Karalius, kuris taip pat yra sulaukęs teisėsaugos įtarimų. Pareigūnai draudė susitikti tėvui ir sūnui, kad jie tarpusavyje nesuderintų parodymų.NAUJAUSI KOMENTARAI

sele

sele portretas
Butinai sluoti kontrobandininkus is eiles ;tuomet ir minimumas bus normalus ,
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių