Teismas bandys sutaikyti N.Venckienę su L.Stankūnaite

Trečiadienį Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas pradės nagrinėti Neringos Venckienės ir jos mamos Laimutės Kedienės privataus kaltinimo tvarka Laimutei Stankūnaitei iškeltą baudžiamąją bylą dėl šmeižto.

„Pirmas posėdis bus taikomasis, bus bandoma mus sutaikyti, tačiau aš jai atleisti nesiruošiu. Sugebėjo šmeižti, tegul už savo žodžius sugeba ir atsakyti“, - portalui 1diena.lt sakė Drąsiaus Kedžio sesuo ir jo dukters globėja.

Privataus kaltinimo bylą N.Venckienė ir L.Kedienė teismo paprašė iškelti po Policijos departamente rugsėjo 23 d. įvykusios L.Stankūnaitės spaudos konferencijos ir tą patį vakarą vienoje televizijos laidoje duoto jos išskirtinio interviu.

Ir spaudos konferencijoje, ir interviu L.Stankūnaitė negailėjo piktų žodžių buvusio savo sugyventinio artimųjų atžvilgiu. Ji ne kartą pakartojo, kad N.Venckienė visiškai nesirūpina jos dukra, mergaitė yra neprižiūrima, rengiama netinkamais drabužiais, apaunama netinkama avalyne. Be to, L.Stankūnaitė pareiškė, kad mergaitė tikrai buvo tvirkinama ir tai ne vieną mėnesį vyko jos globėjos N.Venckienės namuose.

Ji sakė, jog turi pažymą ir gali tai įrodyti.

Po šių moters žodžių pasipiktinusios N.Venckienė ir jos mama kreipėsi į teismą, prašydamos iškelti L.Stankūnaitei bylą dėl šmeižto.

Tačiau jų skundas buvo priimtas neiškart – Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas atsisakė priimti skundą, motyvuodamas, jog jis netinkamai surašytas. Šią nutartį N.Venckienė ir L.Kedienė apskundė Vilniaus apygardos teismui ir teismą laimėjo. Buvo konstatuota, kad teismas negalėjo atsisakyti priimti skundą ir spręsti, kalta ar nekalta L.Stankūnaitė, neišnagrinėjęs šios bylos.

Skundas buvo grąžintas atgal jį atsisakiusiam priimti teismui ir bus nagrinėjamas.

N.Venckienės teigimu, L.Stankūnaitė savo interviu ne tik ne kartą sakė netiesą, bet ir apšmeižė ją ir jos šeimą teigdama, kad mergaitė buvo prievartaujama jos namuose ir tai esą ji gali įrodyti, nes turi gydytojos pažymą.

„Tokios pažymos nėra. Yra pernai lapkričio 5 d. Kauno medicinos klinikų gydytojos pažyma, kad mergaitė buvo apžiūrėta“, - sakė N.Venckienė.

Savo interviu L.Stankūnaitė gyrėsi, jog labai sunkiai dirba, nes studijuoja kodeksus, Teismų praktiką ir Konstitucijas. „Tegul geriau studijuoja, tada žinos, kad nuo 2003 m. Baudžiamajame kodekse yra atskirtos dvi sąvokos – seksualinis prievartavimas ir žaginimas. Mergaitė niekada nesakė, kad ji buvo žaginta, visada buvo kalbama tik apie prievartavimą. Kažkodėl paskutiniu metu ypač norima, kad visuomenė galvotų kitaip. Man taip pat įdomu, kokias ji Konstitucijas skaito, kiek aš žinau, Lietuvoje ji yra viena vienintelė“, - iškart po L.Stankūnaitės interviu piktinosi mergaitės globėja.

Anot jos, seksualinio prievartavimo atveju ginekologo apžiūra net nėra reikalinga, ypač praėjus tiek laiko. Pernai rugsėjį Aidas Venckus dėl šio klausimo kreipėsi į Vilniaus universiteto medicinos fakultetą ir Kauno medicinos universiteto klinikos Vaikų chirurgijos kliniką. Atsakymai buvo vienodi: praėjus tiek laiko seksualinio prievartavimo požymių nustatyti neįmanoma, jie išlieka tik apie dvi savaites – mėnesį.

„L.Stankūnaitės sesuo savo dukrą nuvedė patikrinti praėjus beveik metams po tvirkinimo, kas ką galėjo nustatyti po tiek laiko?“, - sakė N.Venckienė.

Ir per spaudos konferenciją, ir interviu, L.Stankūnaitė ne kartą pabrėžė, kad mergaite blogai rūpinamasi, kad ji ateina nesušukuota, šlapiomis kojomis, veidas išsausėjęs, akys traiškanotos, aprengta netinkamais drabužiais, apauta netinkamo dydžio batais.

Dėl vaiko nepriežiūros ji yra parašiusi ir ne vieną skundą, tačiau nei Vaiko teisių tarnybos darbuotojos, nei vaikų darželio auklėtojos, jokių nepriežiūros faktų nėra užfiksavusios, nors ne kartą L.Stankūnaitės skundus tikrino.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių