Teismą pasiekė dar viena „daktarų“ grupuotės byla (papildyta)

Vilniaus apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje dėl neteisėto diponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, dviejų žmonių nužudymo kaltinami penki asmenys. Keturi kaltinamieji - buvusio „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo nariai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienas kaltinamųjų Virginijus Silvestravičius 1993 metais neteisėtai įsigijo šaunamąjį ginklą ir šaudmenis. Kaltinamasis ketino tuoktis su mergina, tačiau ją po išsiskyrimo persekiojo buvęs draugas Arvydas Liutkus.

Kai iš šio lūpų pasipylė eiliniai grasinimai, V.Silvestravičius nebeištvėrė. 1993 metų rudenį, Kaune, važiuodamas automobiliu su draugais, jis pamatė pro šalį pravažiuojantį A. Liutkų, pasekė jį iki degalinės ir nušovė iš pistoleto „TT“.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro, kitą labai sunkų nusikaltimą „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo nariai padarė 2000 metais.

Kaltinamojo Egidijaus Abariaus, kuris buvo vienas „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo lyderių, namuose pagalbiniu darbininku dirbo Edmundas Borodinas.
Gavęs duomenų, kad E.Borodinas netinkamai elgiasi su jo sūnumi, E.Abarius nusprendė juo atsikratyti.

2000 metų vasaros pabaigoje jis įsakė keturiems „daktarų“ grupuotės nariams, tarp jų ir gana gerai gaujoje vertinamam Rolandui Zaveckui, šį žmogų nužudyti.

Įsakymas buvo įvykdytas, o E.Borodino kūnas užkastas Kulautuvos girininkijos miške.

Visi kaltinamieji, išskyrus vieną, ne kartą jau buvo teisti už anksčiau padarytus nusikaltimus. Šiuos jų įvykdytus nusikaltimus padėjo atskleisti du nusikalstamos grupuotės nariai, sutikę bendradarbiauti su teisėsauga.

„Teko ilgai aiškintis šiuos nusikaltimus, tačiau atkaklus prokuratūros ir Lietuvos Kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnų darbas davė vaisius - kaltininkus pavyko nustatyti. Ilgą laiką pareigūnai vargo ieškodami nužudytojo E.Borodino palaikų, tačiau ir su šia užduotimi buvo susidorota - jie buvo atkasti 2009 metų kovo mėnesį“, - sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras.

Vienas „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo lyderių kaltinamasis E.Abarius buvo sulaikytas 2008 m. gruodžio mėnesį Suomijoje ir pagal Europos arešto orderį perduotas Lietuvos teisėsaugos pareigūnams.

Prokuroro nutarimu apribotos kaltinamojo E.Abariaus ir jo giminaičių nuosavybės teisės į jiems priklausantį turtą. Taip pat apribotos ir įkaltinamojo R.Zavecko nuosavybės teisės į turtą.

Visiems kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės: nuo suėmimo iki dokumentų paėmimo ir rašytinio pasižadėjimo neišvykti.

Už šias nusikalstamas veikas Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 5 iki 12 metų. Valstybinį kaltinimą teisme palaikys Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo 2-osios ir 4-osios valdybų pareigūnais.

Ši byla atskirta iš baudžiamosios bylos dėl šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ir sprogstamąja medžiaga ginkluoto „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo veiklos.

Daugiau kaip 30 nusikaltimų padarymu įtariamo ir šiuo metu suimto Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamo Henriko Daktaro baudžiamoji byla teismą turėtų pasiekti pavasariop. Bent taip žada generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.

"Gruodžio mėnesį praktiškai visi ("daktarų" - red. past.) grupės nariai nukeliavo į teismą, ir likęs vienas, nepasiekęs teismo, yra H.Daktaras. Aš manau, kad pavasariop ir jo byla pasieks teismą", - sakė generalinis prokuroras.

H.Daktaras įtariamas Rimanto Ganusausko, Arvydo Vilčinsko ir Roberto Borcherto nužudymu itin žiauriai kankinant.

Taip pat jis įtariamas kartu su E.Abariumi 1993-2001 metais vadovavęs nusikalstamai grupuotei, ginklų sprogmenų ir šaudmenų neteisėtu laikymu, kėsinimusi nužudyti Raimundą Petraitį, įvairiais turto pagrobimais, prievartavimais, smurto naudojimu bei grasinimais.

H.Daktaras laikomas suimtas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Suėmimą 52 metų H.Daktarui teismas skyrė dar užpraėjusių metų gruodžio 24 dieną, tačiau tada "Henytė" pasislėpė.

H.Daktaras sulaikytas Bulgarijoje, netoli Varnos miesto, pernai rugsėjo 4 dieną.

Jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos.

H.Daktaras iki šiol teistas penkis kartus.


Šiame straipsnyje: DaktarasAbariusgauja

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių