Per tarptautinę operaciją Lietuvoje sulaikyti 26 vogti automobiliai

Lietuvos muitinės pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnais, sulaikė 26 vogtus automobilius.

Dauguma automobilių (tarp jų – prabangūs „BMW“, „Lexus“, „Porsche Cayenne“), jau pakrautų į traukinių vagonus, buvo sulaikyta Kauno ir Radviliškio geležinkelio stotyse, pranešė Muitinės departamentas.

Juos ketinta išvežti į Tadžikistaną, Kirgiziją arba Uzbekistaną. Bendra sulaikytų transporto priemonių vertė, preliminariais duomenimis, siekia daugiau nei pusantro milijono litų.

Tarptautinė operacija, surengta Europos policijos bendradarbiavimo grupės iniciatyva, buvo pradėta 2010-ųjų kovo mėnesį. Jos metu Lietuvos muitinės, policijos ir VSAT pareigūnai tikrino į trečiąsias šalis išvažiuojančius ar išvežamus kaip prekes lengvuosius automobilius ir balninius vilkikus. Policininkai taip pat organizavo transporto priemonių tikrinimus magistraliniuose Lietuvos keliuose.

Eksportuojamos transporto priemonės patikrinimui buvo atsirenkamos pagal muitinės policijos ir pasieniečių suformuotus rizikos kriterijus. Bendromis pareigūnų pastangomis buvo patikrintos 20 tūkst. 393 transporto priemonės.

Jau kovo pirmosiomis dienomis, pareigūnams patikrinus apie aštuonias dešimtis automobilių, Kauno teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais, Kaune, Palemono rajone, sulaikė šešis vogtus automobilius. Pastarieji jau buvo kraunami į traukinių vagonus.

Tarp sulaikytų – trys 5-osios serijos BMW automobiliai, visureigis BMW X5, sportinis visureigis Porsche Cayenne. Porsche Cayenne buvo pagrobtas Švedijoje, likusieji automobiliai – Vokietijoje. Tyrimą pagal šį faktą atlieka Kauno AVPK NTV APGTS.

Dar trys prabangūs vogti automobiliai – 2009 m. pagamintas hibridinis sedanas „Lexus GS450H“ ir 2008-ųjų gamybos Porsche Cayenne Kauno geležinkelio stotyje muitinės kriminalistų buvo sulaikyti balandžio 8 d. Į Tadžikistaną turėjusios būti išvežtos transporto priemonės, išankstiniais duomenimis, irgi vogtos Vakarų Europoje.

Balandžio 26 d. muitinės kriminalistai Kaune aptiko dar vieną, jau į traukinio vagone pakrautą „Porsche Cayenne“. Pastarasis buvo vogtas Estijos Respublikoje ir mėgintas kontrabandos būdu išvežti į Tadžikistaną. Tą pačią dieną, įtariant aukščiau minėtų nusikalstamų veikų padarymu, Kaune buvo sulaikytas ir Tadžikistano Respublikos pilietis M. Z.

Pasiteisinus taikomiems lengvųjų automobilių, eksportuojamų į trečiąsias šalis, kontrolės metodams, gegužės mėnesį Lietuvos muitinės, policijos ir pasieniečių pareigūnai organizavo papildomą kontrolės operaciją.

Jos metu buvo sulaikyta dar 16 vogtų autotransporto priemonių.

Gegužės 7 d. Radviliškio geležinkelio stotyje muitinės ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai trijuose vagonuose aptiko net 10 vogtų automobilių, kuriuos irgi ketinta išvežti į Tadžikistano Respubliką.

Penkios iš sulaikytų transporto priemonių buvo 5 serijos BMW automobiliai. Be jų traukinio vagonuose dar aptikti trys „Toyota“ („Toyota Lexus“, „Toyota XM1“ ir „Toyota RAV-4“) bei du „Honda“ markių automobiliai.

Beveik po savaitės, gegužės 12 d., Marijampolės krovinių poste buvo sulaikytas, preliminariais duomenimis, Latvijos Respublikoje pavogtas „Honda Accord“ lengvasis automobilis.

Tą pačią dieną muitinės pareigūnai kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos pareigūnais Kauno miesto Palemono geležinkelio stotyje sulaikė dar penkis vogtus automobilius – du „BMW 525“ ir tris VW Passat.

Iš viso papildomos operacijos metu pareigūnai patikrino daugiau nei tūkstantį transporto priemonių, kurioms buvo forminamos eksporto procedūros.

Didžioji dalis sulaikytų transporto priemonių buvo pavogtos Vokietijoje, tačiau pasitaikė vogtų ir Prancūzijoje, Latvijoje, Estijoje. Atlikus sulaikytų automobilių kėbulų ekspertizę, paaiškėjo, kad visų jų identifikaciniai numeriai suklastoti.

Operacijos metu pasitvirtino, kad operatyvus pasikeitimas informacija ir glaudus bendradarbiavimas tarp muitinės, policijos ir valstybės sienos apsaugos pareigūnų leidžia pasiekti efektyvių rezultatų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje ir policijoje dėl šių įvykių buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 199 str.1d. (Kontrabanda), 22 str. 1 d.(Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką), 189 str. 1 ir 2 dalis (Nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas).


Šiame straipsnyje: vogti automobiliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių