Sutriuškinta viena pavojingiausių Lietuvoje kontrabandininkų grupuočių

Sostinės pareigūnai sulaikė kontrabandininkų grupuotę, iš Rusijos ir Baltarusijos ypač dideliais kiekiais gabenusius cigaretes. Jų padaryti nuostoliai Lietuvos biudžetui siekia apie 30 mln. litų.

Pasak Muitinės kriminalinės tarnybos viršininko Sauliaus Urbanavičiaus, apie šios grupuotės egzistavimą buvo žinoma jau prieš porą metų. 2010 m. buvo pradėtas tyrimas, kurį kartu atliko Vilniaus apygardos prokuratūra, Muitinės kriminalinė tarnyba, Lietuvos kriminalinės policijos biuras bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).Šio tyrimo rezultatai – atlikta daugiau nei 50 kratų, sulaikyti 25 asmenys, tarp jų ir grupuotės vadeivos, daugiau nei 20 įtariamųjų teismas leido suimti.“Kontrabandininkas Vilius Karalius palyginus su šiais asmenimis yra niekas. Jų išsivystymo laipsnis yra gerokai aukštesnis”, - teigia FNTT direktoriaus pavaduotojas Vytautas Giržadas.

Pasak jo, per šios grupuotės rankas ėjo didžiuliai už kontrabandines cigaretes gauti pinigai. Gaujos vadeivos mėgavosi prabanga, pirko brangius automobilius, namus, kainuojančius ne po vieną milijoną litų. “Kai kurių jų namai atrodė lyg muziejus, jie prabangūs tiek iš išorės, tiek viduje”, - kalbėjo V.Giržadas.   Visiems įtariamiesiems turtas yra apribotas, vėliau teisme bus bandoma jį konfiksuoti ir nors kažkiek padengti valstybei padarytus nuostolius.Nors įtariamieji mėgavosi prabanga, V.Giržado teigimu, grupuotės nariai gyveno gana tyliai, stengėsi nepakliūti į visuomenės akiratį.

“Jie gyveno sau, nesiviešino, savo turtus rodė tik užsienyje”, - sakė FNTT direktoriaus pavaduotojas.Pasak Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Mindaugo Barkausko, įtariamieji buvo sulaikyti surinkus pakankamai duomenų apie visus dalyvaujančius asmenis.

Lapkričio 23-osios popietę jie buvo sulaikyti. Sulaikant įtariamuosius dalyvavo antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" pareigūnai.Atlikus kratas įtariamųjų namuose rasta nemažai ginklų, sprogmenų, narkotinių medžiagų, didelės grynųjų pinigų sumos, įvairių daiktų, kurie, įtariama, gali būti vogti. Trys iš suimtųjų yra Baltarusijos piliečiai. Iš šios šalies bei Rusijos ir buvo gabenamos kontrabandinės cigaretės. Dalis jų nusėsdavo Lietuvoje, kitos buvo vežamos toliau, į kitas ES šalis. „Jos slėpos vilkikuose įrengtose slėptuvėse, vežta net ir pilnais vilkikais“, - teigia tyrimą atlikę pareigūnai.

Šią grupuotę jie vadina viena pavojingiausių šalyje. Pasak M.Barkausko, neatmetama galimybė, kad įtariamųjų ateityje dar daugės, tarp jų gali atsirasti ir pareigūnų.Įtariamiesiems pareikšti įtarimai pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius, dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo ir dalyvavimo jame, kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisėto praturtėjimo ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo.


Šiame straipsnyje: kontrabanda

NAUJAUSI KOMENTARAI

ot tai

ot tai portretas
konkurentai pridavė

Pensininkas

Pensininkas portretas
Pagalvokit sulaike kontrobandininku grupuote. Pamanykit valstybei nuostolei. O kad vyriausybe nureze mums dali pencijos tai pencininkam ne nuostolei. Jus net neklauset zmoniu,ir atemet. Ka mums daryti. Kol nebus tvarkos valdzioj,to ir nesiliaus kontrobandos ivezineti.

Qbilistanas

Qbilistanas portretas
jie bent pinigu is uzsienio atvezdavo nuo eksporto ,o isleisdavo lietuvoje.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių