Sūnaus ieškojusiems D.Kedžio tėvams buvo atsakyta, jog jiems informacija neteikiama

Laikinai Generalinei prokuroratūrai vadovavęs Raimundas Petrauskas ne kartą minėjo, kad Drąsių Kedį slėpė jo artimieji. Esą jie anksčiau net nebandė jo ieškoti. Tai buvo melas.

Balandžio pabaigoje, praėjus porai dienų po D.Kedžio kūno atpažinimo, tuomet generalinio  prokuroro pareigas laikinai ėjęs R.Petrauskas sakė, kad dviguba žmogžudystę įtariamą vyrą nuo teisėsaugos, greičiausiai, slėpė jo artimieji. Tokias, ne kartą spaudoje ir televizijoje išsakytas mintis, R.Petrauskas grindė prielaidomis, esą D.Kedžio artimieji morgus pradėjo tikrinti tik tada, kai D.Kedžio pasigedo.

„Kada pradedama ieškoti žmogaus, kai jis dingsta. Kodėl jie to nedarė anksčiau“, - balandžio mėnesį portalui 1diena.lt kalbėjo tuometinis prokuratūros vadovas.

Portalui pavyko gauti dokumentus, kurie įrodo, jog D.Kedžio artimieji pradėjo ieškoti mėnesį anksčiau nei jo kūnas buvo rastas. Kovo 16 d. (D.Kedžio kūnas Šlienavoje buvo rastas balandžio 17 d., jo mirties išvadose teigiama, kad vyras mirė parą ar pusantros prieš randant kūną – red.past.)  dingusio vyro tėvai Laimutė Kedienė ir Vytautas Andrius Kedys tuometiniam Kauno apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui Kęstučiui Betingiui išsiuntė prašymą. Jame teigiama, kad D.Kedys nuo 2009 m. spalio 5 d. yra dingęs, paskelbta jo paieška. Artimieji informuoja, kad jokių žinių apie jį neturi ir prašo patikrinti neatpažintus mirusiuosius su šautinėmis žaizdomis ligoninėje, morgose, ambulatotijose. „Prašome patikrinti neatpažintų asmenų kapinių registracijas. Prašome mums leisti susipažinti su jo paieškos rezultatais“, - K.Betingiui rašė Kedžiai.

Likus dešimčiai dienų iki vyro mirties, balandžio 6-ąją, jiems teikėsi atsakyti Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Egidijus Palaima, tas pats, kurio skambutis D.Kedžio seseriai Neringos Venckienės jau prieš porą mėnesių privertė sunerimti visus artimuosius – gal D.Kedys sulaikytas.

Priminsime, vasario 25 d. N.Venckienei paskambinęs E.Palaima, moters paklausė, kas gins D.Kedį. Šiai atsakius, jog jos vyras Aidas Venckus prokuroras paaiškino, kad ne, jis negali, nes dvigubos žmogžudystės byloje yra apklaustas kaip liudytojas ir liepė skubiai susirasti kitą gynėją.

Kedžiams adresuotame atsakyme E.Palaima rašo, kad jų prašymas yra prijungiamas prie dvigubos žmogžudystės bylos, kad D.Kedžio, kaip įtariamojo ieško Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato asmenų paieškos skyrius, tačiau kadangi nei L.Kedienė, nei V.A.Kedys nėra šios bylos proceso dalyviai, jie apie sūnaus paiešką informuojami nebus.

„Kadangi Jūs ir V.A.Kedys nesate nurodyti proceso dalyviai, įstatymas nenumato Jums teisės susipažinti su ikiteisminio tyrimo duomenimis“, - D.Kedžio tėvams atsakė E.Palaima.

Beje, būtent po šio prokuroro skambučio, D.Kedžiui buvo rastas naujas advokatas, jo pusseserė Sonata Žukauskienė. Ji ir paragino D.Kedžio tetas balandžio 20 d. patikrinti morgus ir leisti pamatyti neatpažintų vyrų lavonus. Kaip portalui 1diena.lt pasakojo L.Kedienė, naktį prieš atpažįstant D.Kedį, S.Žukauskienė susapnavo baisų sapną. Moteris sapnavo besilaukianti kūdikio, tačiau nuėjusi pas gydytoją sužinojo, jog jokio vaiko nėra, tik kažkokios mėsos ir gydytojas bejėgis jas pašalinti.

„Po šio sapno ji paskambino mano seseriai ir paprašė patikrinti morgus. Jos nuojauta pasitvirtino“, - prisiminė L.Kedienė.


Šiame straipsnyje: KedysKedienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių