Sulaikytų kontrabandinių cigarečių pernai padaugėjo dešimtadaliu

Pernai Lietuvos pasieniečiai sulaikė dešimtadaliu daugiau kontrabandinių cigarečių nei 2011-aisiais. Daugiausiai nelegalių rūkalų atrus metus iš eilės sulaikoma pasienyje su Baltarusija.

Pernai pasieniečiai iš viso sulaikė 2 mln. 428 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių – užpernai į pasieniečių rankas pateko 2 mln. 194 tūkst. pakelių, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pasieniečiai skelbia, kad įvairiais būdais per valstybės sieną bandomi gabenti tabako gaminiai yra populiariausia kontrabandinė prekė.

Jie teigia, kad pastaraisiais metais smarkiai mažėja pasieniečių sulaikomų kontrabandinių rūkalų, kuriuos bandoma gabenti iš Rusijos. Pernai šiame ruože pasieniečiams į rankas pateko 132 tūkst. pakelių cigarečių, 2011 metais – 295 tūkst., 2010 – 637 tūkst., 2009 metais – 920 tūkst. pakelių.

Pavykus pažaboti kontrabandos srautus prie sienos su Rusija, ši neteisėta veika ypač suaktyvėjo Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. 2012-aisiais prie sienos su Baltarusija VSAT pareigūnai sulaikė 1 mln. 290 tūkst. pakelių cigarečių, 2011 metais – 1 mln. 49 tūkst., 2010 – 375 tūkst., 2009 metais – 264 tūkst. pakelių.

Pasak VSAT, tokios tendencijos tiesiogiai siejamos su pastaraisiais metais pasienyje su Rusija atliktais jos apsaugos stiprinimo darbais ir įdiegta modernia technine sienos kontrolės įranga. Pagėgių rinktinės Bardinų, Viešvilės ir Plaškių užkardose veikia elektroninės sienos kontrolės sistemos – ruožas visą parą bet kokiomis oro sąlygomis stebimas modernia įranga. Užfiksavus įtartiną judėjimą  pasieniečių ekipažams tereikia nuvykti į tą vietą ir sulaikyti pažeidėjus. Šie rizikuoti šiame ruože ryžtasi labai retai.

Išaugus bandymų iš Baltarusijos gabenti kontrabandinius rūkalus skaičiui, Lietuvos juodojoje rinkoje įsitvirtino šioje kaimyninėje šalyje pagamintų cigarečių kontrabanda. Iš Baltarusijos į Lietuvą dažniausiai kontrabanda gabenamos Gardino „Neman“ tabako fabrike gaminamos „Fest“, „Minsk“, „Premier“, „Queen“, „NZ“ rūšių cigaretės. Šios baltarusiškos cigaretės Lietuvoje keičia anksčiau ypač populiarius „Saint George“ rūkalus, gaminamus Rusijoje.

VSAT duomenimis, 66,4 proc. visų pernai pasieniečių sulaikytų tabako gaminių buvo pažymėti Baltarusijos akcizo mokesčio ženklais, 15 proc. – Rusijos, 9,8 proc. – Kazachstano. 8,8 proc. sulaikytų cigarečių pakuočių buvo be banderolių ar pažymėtos kitų šalių banderolėmis.

53 proc. pasieniečių sulaikytų kontrabandinių rūkalų buvo skirti šalies vidaus rinkai, 45 proc. – Europos rinkai, 2 proc. – nėra žinoma.

Pagrindinės kontrabandos priežastys išlieka tos pačios kaip ir ankstesniais metais - dėl akcizų atsiradę tabako gaminių kainų skirtumai tarp Europos Sąjungos ir jai nepriklausančių kaimyninių šalių, taip pat nedarbas Lietuvoje, maža jos gyventojų perkamoji galia, visuomenės tolerancija kontrabandai, palanki Lietuvos geografinė padėtis cigarečių kontrabandai ir kitos.NAUJAUSI KOMENTARAI

sakykit

sakykit portretas
kur dedat tas cigaretes,kurias komfiskuojat,noirs aišku ,kad nenaikinat,o išdalinat bobulem,jei sunaikintu tai nebeliktu tu perpardavinetoju ,kodel neparodo kaip jas degina todel kad nedegina o tas cigaretes eina toliau i prekyba tik vel nelegaliai,policija toliau užsimerkia

jo

jo portretas
taigi rode per tv.sroves kad kontrabandines cigaretes suruko policininkai net pakelius buvo isdeliuoje ir nufimave;)prie komisariato.Cia tai viena vieta o taip gerai patikrinus tai butu oho...............................................
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių