Sulaikyti elektros energijos vagys

Per 2008 metus buvo užfiksuota daugiau nei tūkstantis elektros vartojimo apskaitos pažeidimų. Kriminalistams pavyko sulaikyti grupę žmonių, kurie naudojosi profesionalia įranga, kuria galėjo keisti skaitiklių rodmenis. 

Lietuvos kriminalinės policijos biuras, bendradarbiaudamas su Nacionalinės elektros energetikos bendrovės LEO LT dukterine įmone Rytų skirstomieji tinklai (RST), gruodžio viduryje sulaikė įtariamuosius, klastojusius elektros energijos apskaitos skaitiklių rodmenis.

Tai pirmasis atvejis Lietuvoje, kai sulaikyti itin stambiu mastu elektros energiją vogę ir fiziniams bei juridiniams asmenims padėję tai daryti įtariamieji.

„Nuo pat LEO LT veiklos pradžios vykdome griežtą grupės įmonių veiklos efektyvumo didinimo politiką. Viena šio darbo sričių - principinga kova prieš elektros vagystes, kurioje jau matome akivaizdžius rezultatus - piktaudžiavimo elektra atvejai ne tik konstatuojami, bet ir vykdoma jų prevencija", - teigė LEO LT valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika.

Pasak jo, dėl šios nusikalstamos veiklos susidarantys nuostoliai gula ant visų elektros vartotojų pečių, todėl energetikos įmonių užduotis - užkirsti tam kelią. „Užtikriname, kad išaiškintų atvejų ateityje tik daugės, nes nė viena LEO LT grupės įmonė netoleruos nei smulkių, nei stambių vagysčių", - sakė Gintautas Mažeika.

Šių metų gruodį sulaikius įtariamuosius paaiškėjo, kad kelių žmonių grupė šia veikla užsiiminėjo nuo 1999 metų. Įtariamieji ne tik patys grobstė elektros energiją, bet ir už tam tikrą mokestį vogti elektros energiją padėjo fiziniams asmenims ir įmonėms. Bendrovei padaryta žala dar skaičiuojama. Iš surinktų įkalčių matyti, kad nusikaltimams įtariamieji buvo ypatingai gerai pasirengę.

„Mus nustebino įtariamųjų turėti įrankiai - jie naudojosi profesionalia įranga, turėjo plombų ruošinius, katalogus bei specialius įrankius, kuriais galėjo keisti skaitiklių parodymus. Jais naudodamiesi įtariamieji grobstė ne tik elektros energiją, bet galėjo piktnaudžiauti ir kitais komunaliniais patarnavimais", - pasakojo RST Saugos ir prevencijos departamento vadovas Kęstutis Tubis.

Šiuo metu Kriminalinės policijos biuras atlieka ikiteisminį tyrimą, kurį prižiūri Lietuvos Respublikos Generalinė prokuratūra.

„Sulaikyti įtariamieji šiuo metu yra apklausiami ir renkama reikalinga ikiteisminio tyrimo informacija", - sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Tomas Ulpis.

Policijos pareigūno teigimu, įtariamiesiems pareikšti kaltinimai dėl neteisėto naudojimosi energija ir ryšių paslaugomis. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų ar net laisvės atėmimas iki 6 metų.

Iš viso per 2008 metus buvo surašyti 1155 neapskaitinio elektros vartojimo aktai RST aptarnaujamoje teritorijoje, vidutiniškai daugiau kaip 100 aktų per mėnesį. Per šiuos metus pagal neapskaitinio elektros vartojimo aktus bendrovė išieškojo iš pažeidėjų daugiau kaip 1 mln. Litų. Tai sudaro apie 3 mln. kilovatvalandžių elektros energijos, kurių užtektų apie 20 tipinių vidurinių mokyklų metiniams poreikiams patenkinti.

Kovodama su elektros energijos vagystėmis ir vagystėmis iš skirstomojo tinklo, šių metų spalį RST įkūrė specialų Saugos ir prevencijos padalinį, kuris glaudžiai bendradarbiauja su teisėsaugos organais.


Šiame straipsnyje: elektralempavagystėvagisLeo

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių