Startavo policijos elektroninių paslaugų portalas

Policijos elektroninių paslaugų sistema www.epolicija.lt buvo kuriama ir tobulinama beveik du metus ir visuomenei tapo prieinama nuo lapkričio 1-osios dienos. 

Policijos paslaugas perkėlus į elektroninę erdvę, gyventojai turi galimybę naudotis patogiomis elektroninėmis priemonėmis, pasirinkti, kokiu būdu pranešti apie nusikaltimus, įvykius ar kitus teisės pažeidimus policijai. Tai galima padaryti užpildant specialias formas interneto svetainėje www.epolicija.lt, siunčiant laišką elektroniniu paštu epolicija@policija.lt arba siunčiant trumpąją žinutę (SMS) ar daugiaformatį pranešimą (MMS) telefonu 8 614 34567. 

Policija atkreipia visuomenės dėmesį, jog naujoji sistema ir telefono numeris 8 614 34567 yra skirti ne skubiajai pagalbai gauti.

Pranešimus gyventojai gali teikti tiek anoniminiu būdu, tiek identifikavę savo tapatybę elektroninėmis tapatybės nustatymo priemonėmis. Pastariesiems sistemoje bus lengvai prieinama informacija apie jų pranešimo priėmimą, nagrinėjimo eigą, institucijos, įstaigos ar pareigūno priimtą sprendimą dėl pranešimo. Šią informaciją autorizuotą pranešimą pateikęs asmuo gaus ir elektroniniu paštu bei trumposiomis žinutėmis (SMS). 

Naudojantis elektroninių policijos paslaugų sistema, gyventojams kai kuriais atvejais nebereikės vykti į policijos komisariatą. Elektroniniu būdu pranešimą policijai jie galės pateikti tiesiog iš namų, darbo ar įvykio vietos. Tuo tarpu policijos darbas taps efektyvesnis, o dėl paslaugų viešumo - skaidresnis.

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos per trisdešimt mėnesių įgyvendino Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Viešosios policijos paslaugos “Pranešimų policijai teikimas„ perkėlimas į elektroninę erdvę“. Projekto rezultatas - sukurta Policijos elektroninių paslaugų sistema www.epolicija.lt, kuri gyventojams palengvins ir paspartins pranešimų policijai teikimą, leis sekti pranešimų nagrinėjimo būseną, o policijos pareigūnams padės sutaupyti darbo laiko ir įgalins operatyviau nagrinėti gaunamą informaciją apie teisės pažeidimus.

Šiuo projektu siekiama prisidėti prie elektroninės valdžios sistemos kūrimo Lietuvoje, išnaudoti informacinių technologijų teikiamas galimybes viešojo sektoriaus paslaugoms plėsti ir tobulinti, gyventojų aptarnavimo kokybei gerinti, visuomenės ir valstybinių institucijų bendradarbiavimui stiprinti ir pasitikėjimui didinti.

Šiuo metu įgyvendintas projektas www.epolicija.lt ateityje dar bus išplėstas papildant policijos elektroninių paslaugų sistemą ir kitomis policijos elektroninėmis paslaugomis. Jau artimiausiais metais gyventojams bus sudarytos galimybės pateikti policijai elektroninius prašymus, susijusius su ginklais, pirotechnikos priemonėmis, asmens ir turto sauga.

Projektas „Viešosios policijos paslaugos “Pranešimų policijai teikimas„ perkėlimas į elektroninę erdvę“ finansuojamas Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-01 „Elektroninės valdžios paslaugos“. Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 6 mln. litų. Projektas pradėtas įgyvendinti 2009 m. gegužės mėnesį.


Šiame straipsnyje: epolicijaportalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

opa

opa portretas
malonu kad visom kalbom,malonu kad nereikes eiti i policija o apie ivikius tesiog parasyt.Manau tokiu budu tiesos ir tvarkos bus kas daugiau,vistiek kiekviena informacija bus svarstoma.Sveikinu su nauju portalu.

egzpertas

egzpertas portretas
ideja labai gera. pirmas akmenukas dar eiant i tinklapi - SSL sertifikatus reiktu susitvarkyt
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių