Sovietų agresiją neigęs A. Paleckis nuo baudos neišsisuko

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) išplėstinė septynių teisėjų kolegija antradienį atmetė už sovietų agresijos neigimą Sausio 13-ąją nuteisto Socialistinio liaudies fronto (SLF) vadovo Algirdo Paleckio skundą ir paliko jam skirtą 10,4 tūkst. litų baudą.

Apkaltinamasis nuosprendis už sovietų agresijos neigimą paliktas galioti.

„Visi kasacino skundo motyvai laikytini nepagrįsti, todėl Vilniaus apygardos teismo nuosprendis nenaikinamas ir nekeičiamas“, - sakė nutartį paskelbė teisėjas Gintaras Goda. Nutartyje taip pat rašoma, kad visi įrodymai ištirti tinkamai, teismai esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų nepadarė, o sovietų agresijos faktas yra nustatytas jau seniai išnagrinėtoje Sausio 13-osios byloje.

Šį nuosprendį plojimais sutiko kariuomenės kūrėjai ir patriotiškai nusiteikę klausytojai.

„Į Lukiškes reikia vežti Paleckį!“ , - skambėjo raginimai. Išklausyti LAT nutarties taip pat buvo atvykęs Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis, pagal kurio pareiškimą teisėsauga ir pradėjo tyrimą.

Teismo rūmuose vėliau kilo ginčas tarp kariuomenės kūrėjų ir A.Paleckio. Kariuomenės kūrėjai ragino nuteistąjį nešmeižti valstybės.

Į teismą buvo atvykę kelių Rusijos televizijos kanalų žurnalistai ir nedidelė grupelė A.Paleckio pasekėjų.

Nuteistasis prašė panaikinti nuosprendį, tuo metu prokuratūra manė, kad jis teisėtas ir pagrįstas, tad turi būti paliktas galioti.

LAT nutartis šioje byloje galutinė ir neskundžiama. A.Paleckis po posėdžio žurnalistams pareiškė, kad skųsis Europos žmogaus teisių teismui Strasbūre, kalbėjo apie tariamą diktatūrą Lietuvoje ir korupciją teismuose.

Įsiteisėjusiu praėjusių metų birželio 12 dieną paskelbtu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu A.Paleckiui skirta 80 minimalių gyvenimo lygių (10 tūkst. 400 litų) bauda. A.Paleckis baudžiamojon atsakomybėn patrauktas, kai 2010 metais žiniasklaidai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną „saviškiai šaudė į savus“.

Tai buvo pirmasis nuosprendis Lietuvos teismų istorijoje dėl Sovietų Sąjungos įvykdytos agresijos neigimo ir pirmoji tokio pobūdžio byla.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Sovietų kariai tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo, kuris 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

LT

LT portretas
kokia čia bauda? ar pats mokės? nusipelnė sėdėti už grotų.

nuomone

nuomone portretas
Zmogus viesai issako savo nuomone ir uz tai baudziamas... tai kap cia suprasti.... tai kas yra Laisve................:)

Galvoju

Galvoju portretas
vienodai,kaip ir R.Paleckis,kad reikejo dar apie pusantru metu pries sausio13 kalbetis su rusu valdzia,galima buvo daug kuo pasinaudoti rusais,garentuotai butu isvengta auku,bet reikejo vienam asmeniui parodyt save pries pasauli,iskilt .,kaip Pylypui is kanapiu.Kodel to nereikejo nei latviams nei estams?Gaila bereiksmiu auku.Ar galima buvo kviesti prie parlamento beginklius zmones?Daug zmoniu taip galvoja ,kaip ponas Paleckis,bet bijo pasakyt savo nuomones.Mano seima buvo nukentejusi nuo Stalino represiju,bet dabartis yra kitokia ir nereikia garbint persivertelius,o gerb toki zmogu,kuris pasiliko prie savo vertybiu.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių