Smurtu šeimoje įtariamas Šiaulių prokuroras suimtas savaitei

Panevėžio miesto apylinkės teismas septynioms paroms leido suimti Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorą Dainių Pažarauską, kuriam pateikti įtarimai dėl smurto prieš sutuoktinę ir jos mažametę dukrą.

Penktadienį po pietų D.Pažarauskas atvežtas į teismą, kur jam skirta kardomoji priemonė.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Pačebutas sakė teismo prašęs D.Pažarauską suimti mėnesiui.

Teismas nusprendė, kad įtariamasis gali būti laikomas už grotų savaitę. Teismo manymu, šioje proceso stadijoje būtina taikyti griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą.

D.Pažarauskas įtariamas sukėlęs fizinį skausmą ir nežymiai sutrikdęs sveikatą. Už tai baudžiama iki dvejų metų nelaisvės.

„Tokie įvykiai suduoda labai skaudų smūgį. Prokuratūra ir taip kenčia nuo visuomenės pasitikėjimo stokos, o tokie įvykiai menkina prokurorų sąžiningą darbą atkuriant pasitikėjimą“, - apie D.Pažarausko sulaikymą per spaudos konferenciją penktadienį sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

Pasak jo, per incidentą D.Pažarauskas buvo neblaivus, tačiau jo girtumo laipsnio apibūdinti negalėjo.

Apie galimą smurtavimą šeimoje penktadienio naktį telefonu pranešta Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Policijos pareigūnams atvykus į įvykio vietą informacija pasitvirtino. Prokuroras buvo pristatytas į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą ir vėliau laikinai sulaikytas.

Siekiant objektyvumo ir nešališkumo ikiteisminį tyrimą dėl smurto pavesta atlikti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorams.

Generalinėje prokuratūroje pradėtas tarnybinis patikrinimas, Šiaulių apygardos vyriausiojo prokuroro Aivaro Povilaičio įsakymu prokuroras D.Pažarauskas laikinai nušalintas nuo pareigų.

D.Pažarauskas yra ištyręs nemažai rezonansinių bylų, pastaruoju metu tyrė itin žiaurų gimnazistės nužudymą, kuriuo įtariamos dvi aukos bendramokslės.

Pareigūnas buvo kelis kartus svarstytas dėl etikos.

Kartą Prokurorų etikos komisija jį svarstė dėl teisėjo įžeidimo. Vėliau sprendimas panaikintas.

Šią vasarą D.Pažarauskas vėl svarstytas Prokurorų etikos komisijoje. Ji nusprendė, kad pareigūnai nediskretiškai bendravo su ikiteisminio tyrimo pareigūnais. Jam skirta poveikio priemonė - sprendimo pripažinimas.

Ar dirbs D.Pažarauskas toliau prokuratūroje, po tyrimo nuspręs generalinis prokuroras.

Ketvirtadienį šalyje įsigaliojo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Ši smurto rūšis dėl jo žalos visuomenei priskiriama visuomeninę reikšmę turinčioms veikoms. Įstatymu siekiama ginti asmenis nuo smurto artimoje aplinkoje, greitai reaguoti į iškilusią grėsmę, imtis prevencijos priemonių, taikyti apsaugos priemones ir teikti tinkamą pagalbą.


Šiame straipsnyje: smurtasšeima

NAUJAUSI KOMENTARAI

tai va

tai va portretas
tokia jau teisesauga,tokie prokuroai ir vadovauja teismas,taip ir atiduoda vaikus pedofilams,jeigu jiems savi vaikai nera brangus,tai kaip jie supras svetimu vaiku skausma

slk 600

slk 600 portretas
na dabar ziuresim kaip bus, dabar turetu vyru sumustu but daug gi skustis nevyriska ane? teks det kameras namuose su garsu, kad butu galima yrodyt moteru emcini smurta kai prasai grziuoju kad taves neizeidinetu kad psihologiskai n ezalotu ir kad butu galima yrodyti tai

slk 600

slk 600 portretas
aisku naudot fizini smurta yra blogai bet naudot psihologini smurta irgi ne, tai dabar reiks kelt bangas del bausmiu uz emocini smurta ir tada mazutes nugesint , nes dabar jos isvis bus naglos nors ir taip i akis soko ir be istaymo kazka reiks daryt., kai bus laisvo laiko reiks pradet suktis.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių