Smurto protrūkis - stovykloje

Poilsio stovykloje pabaiga penkiolikmetei klaipėdietei įsimins kaip bendraamžių smurto protrūkio diena. Sumuštos mergaitės mama ketina bylinėtis su mušeikų tėvais ir stovyklos administracija.

Paguldė į ligoninę

Sekmadienis buvo paskutinioji pamainos vaikų vasaros stovykloje „Žilvitis" diena. Pirmadienį poilsiautojų pasiimti susirinko jų tėvai. Tačiau vienos mergaitės mama, užuot padėkojusi auklėtojams, ketina su jais bylinėtis. Moters dukra namo grįžo su mėlynėmis ir nubrozdinimais. Mergaitė paskutinį vakarą buvo sumušta drauge poilsiavusių paauglių.

Vakar penkiolikmetė buvo paguldyta į Vaikų ligoninę. Jai įtartas smegenų sukrėtimas.

„Dukra man pasakojo, kad paskutinį vakarą paaugliai gėrė, o trys įžūliu elgesiu pasižymėjusios mergaitės žiauriai ją sumušė. Maža to, kad suaugusieji nesugebėjo sutramdyti agresyvių merginų, bet dar ir nepranešė man apie vaiko patirtas traumas", - piktinosi paauglės motina Rima Beinoravičienė.

R.Beinoravičienė nusiteikusi atlikti dukros sužalojimų ekspertizę ir kreiptis į teismą. Moteris ketina bylinėtis ne tik su vaikų saugumo neužtikrinusiais stovyklos darbuotojais, bet ir mušeikų tėvais.

„Kai atvežiau dukrą į stovyklą, klausiau darbuotojų, ar čia saugu. Mane patikino, kad galiu būti rami, mano vaikui čia nieko bloga neatsitiks, bet įsitikinau, kad čia dirbantys suaugusieji nesugeba užtikrinti saugumo", - pasakojo moteris.

Spardė gulinčią

Penkiolikmetė pasakojo, kad vakarodami prie laužo paaugliai gėrė alų. Kas nepilnamečiams nupirko alkoholinių gėrimų, stovyklos vadovui Broniui Kalvaičiui išsiaiškinti nepavyko. Tikriausiai alaus į stovyklą atkeliavo iš greta esančio kiosko. Direktorius tikino daręs daug žygių, kad kioske nebūtų prekiaujama alkoholiu, tačiau įveikti prekybininkų jam nepavykę.

Apie pusę vienuoliktos vakaro tarp paauglių dėl menkniekio kilo konfliktas. R.Beinoravičienės dukra apsižodžiavo su vienu vaikinu, o paauglės puolė ją mušti, lyg ir palaikydamos vaikino pusę. Parvertusios ant žemės paauglę merginos spardė kur pakliuvo: į galvą, nugarą. Jeigu mergaitė nebūtų prisidengusi delnais veido, sužalojimai galėjo būti kur kas didesni.

Mušeikas nuo aukos atitraukė vienas kartu vakarojusių vaikinų, o netrukus prie jų atbėgo ir auklėtoja. Viena mušeikų pavijo nueinančią mergaitę ir spyrė jai į nugarą.

Geria visi nepilnamečiai?

Tą patį vakarą auklėtoja nuvedė mergaitę pas slaugytoją, paauglė skundėsi galvos skausmu. Tačiau tėvams apie incidentą nebuvo pranešta, greitosios pagalbos pedagogai taip pat nekvietė.

„Kitą dieną vaikai vis tiek turėjo išvažiuoti, tad nusprendėme be reikalo nejaudinti tėvų ir pranešti apie incidentą pirmadienį. Mergaitės viena kitą truputį papešė, jokio sužalojimo nėra. Incidentas labai išpūstas. Visų konflikto dalyvių tėvams apie įvykius pranešėme, - tikino stovyklos direktorius. - Tos mergaitės buvo aštrokos. Jas įspėjome, atsiprašė, o paskui vėl pradėjo... Tėvai buvo apie jų elgesį informuoti. Visi mokiniai šiuo metu geria alkoholinius gėrimus. Todėl vaikai ir susikivirčijo."

B.Kalvaitis tikino, kad šis poilsiaujančių nepilnamečių konfliktas yra išskirtinis dalykas.

Trylikmetė, šešiolikmetė ir keturiolikmetė, drauge stovyklavusių vaikų pasakojimu, konfliktavo ne tik su bendraamžiais, bet ir su suaugusiaisiais. Išėjusios iš stovyklos jos kone susimušė su padavėjomis Karklėje esančioje kavinėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių