Smurtaujantys vyrai privalės gyventi atskirai

Prieš savo žmonas ir vaikų motinas smurtavusius sutuoktinius teismai įpareigojo gyventi atskirai nuo aukų, kol nebus išnagrinėtos šių smurtautojų bylos dėl sumušimų ir grasinimų nužudyti.

Prokurorai prašo teismo, kad tokiems smurtautojams, kol byla sulaukia verdikto - įstatymų numatytos bausmės, kartu su kitomis kardomosiomis priemonėmis būtų skirtas įsipareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiųjų. Tokia kardomoji priemonė skiriama, kad nukentėjusioji ir kiti šeimos nariai namuose galėtų jaustis saugiau.

Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros pranešimo, šį mėnesį įtarimai dėl grasinimo nužudyti ir kitų veikų pareikšti neteisėtai laisvę sutuoktinei atėmusiam ir smurtavusiam 46 metų anykštėnui V.G.

Įtariamajam tarp paskirtų kardomųjų priemonių yra įsipareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios. Šį ikiteisminį tyrimą organizuojantis ir kontroliuojantis Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Miečius teigia, kad šis įpareigojimas vykdomas.

Tokia pat kardomoji priemonė - įpareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios, kad šeimos nariai namuose galėtų jaustis saugiau, skirtas ir į agresyvius išpuolius linkusiam dar vienam sutuoktiniui – 39 metų kėdainiškiui R.C.

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus vyriausiojo prokuroro Donato Skrebiškio perduotoje nagrinėti apygardos teismui baudžiamojoje byloje R.C., kaltinamas mušęs ir spardęs ant žemės parblokštą sutuoktinę ir jos motiną. Vyras kaltinamas sunkiai sutrikdęs artimo šeimos nario sveikatą.

Kaltinamojo suduotų smūgių žymės žiauriai sužalotame nukentėjusiosios veide, užfiksuotos po smurto išpuolio padarytose teismo medicinos ekspertų nuotraukose, kartu su byla perduotos teismui.

Kitoje Panevėžio prokuratūros teismui perduotoje baudžiamojoje byloje nukentėjusioji prieš posėdį ryžosi atleisti savo 60-mečiui sutuoktiniui, po 30-ies drauge pragyventų metų sumaniusiam padegti žmoną kartu su jai priklausiusiu kiosku. Nuo alkoholio apsvaigęs vyras užrakino kiosko, kuriame dirbo sutuoktinė, duris, pro išdaužtą langą įpylė benzino ir padegė.

Moteris liko gyva, nes jos vyras nusikaltimo nebaigė - sūnus, sužinojęs apie gaisrą, suspėjo atrakinti duris ir išgelbėti smalkėmis apsinuodijusios motinos gyvybę. Nepaisant žmonos atleidimo, už kėsinimąsi kankinamai žiauriai ir kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu nužudyti artimą šeimos narį Kėdainių miesto gyventojui V.S. skirta aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Dviejų mažamečių vaikų akivaizdoje pernai pavasarį kelias dienas mušęs jų motiną, buvusią žmoną ir ją nužudęs 47 metų kupiškėnas A.V. laisvės neteko 16 metų. Su buvusia žmona vyras gyveno viename bute.

Už smurtines veikas - sunkų sveikatos sutrikdymą įstatymai numato laisvės atėmimo bausmę iki 12 metų, už nesunkų - iki penkerių metų, už pasikėsinimą nužudyti ar nužudymą - nuo septynerių iki 15 metų, už žmonos ar kito artimo šeimos nario nužudymą - nuo aštuonerių iki 20 metų arba net iki gyvos galvos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kažkaip

Kažkaip portretas
trūksta man čia pusiausvyros - negi tikit kad nėra smurtaujančių moterų??? O jos ką?

Joske

Joske portretas
Teisingai , reikia imtis priemoniu ir ,,aukleti ,,tuos gaisus, sodinti pries tai, kol neivyko kokia nelaime...na jau , kad tik nenuskriaustu ,,vargso,, vyrelio!

joo

joo portretas
Aisku, vyrelis - visada "vargsas". Psichologinis smurtavimas dar greiciau "uzlenks", kai viduje kas nors nutruks...
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių