Signalizacija varo iš proto

Saldų miegą sudrumstė po langais kaukianti kaimyno automobilio signalizacija? O jis visam savaitgaliui išvyko į kaimą? Ruoškite ausų kamštukus. Jūsų ramybės neapsaugos niekas - net policija.

„Vilniaus dienos" redakcija sulaukė pagalbos šauksmo iš vieno Karoliniškių gyventojo. Laišką parašęs vilnietis, Sausio 13-osios gatvės 37-o namo gyventojas, skundėsi po langais jau savaitę nenuilstančiai kaukiančia „Audi A3" signalizacija.

„Priešais daugiabutį, prie Lietuvos televizijos centro esančioje aikštelėje, jau savaitę - nuo liepos 25 d. - stovi juodas apynaujis automobilis su aktyvia, tačiau sugedusia signalizacija", - laiške rašė Juozu prisistatęs vyriškis.

Juozas tvirtina, jog dieną signalizacijos keliamas šaižus garsas paskęsta miesto triukšme, bet naktį trukdo bent keliems šimtams šalia esančio daugiabučio gyventojams. „Policiją kvietėmės į pagalbą net keletą kartų, tačiau ir pareigūnai nesugebėjo pagelbėti - tiesiog paaiškino, kad mašinos savininkas gyvena Justiniškėse, Taikos gatvėje", - keblią istoriją baigė Juozas.

Prie televizijos bokšto nuvykę „Vilniaus dienos" žurnalistai įsitikino, jog skaitytojas visiškai teisus - čia pat esančioje aikštelėje reguliariai, kas tris sekundes, negarsiai, bet įkyriai signalizuoja juodojo „Audi" apsaugos sistema.

Kad tokiais atvejais bejėgiai ir policininkai, patvirtino miesto policijos Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

„Neįsivaizduoju, kaip signalizacija gali taip ilgai veikti - savaitė, tai nerealus laiko tarpas, mat pagal techninę charakteristiką automobilio akumuliatorius ištisai veikiant signalizacijai išsikrauna maždaug per parą", - dėstė V.Grašys.

Anot jo, dėl po langais kaukiančių automobilių vilniečiai skundžiasi ne taip ir dažnai - neretai policija kviečiama dėl pusvalandį nerimstančios signalizacijos.

„Visais atvejais bandome apsaugoti gyventojus nuo triukšmo, tačiau kartais tai būna keblu, jei automobilis registruotas ne sostinėje, o gyventojas yra kitame miesto gale. Visais atvejais bandome rasti savininką", - tvirtino pareigūnas.

Už viešosios tvarkos drumstimą automobilių savininkai baudžiami - policininkas pirmą kartą gali įspėti arba skirti baudą iki trijų šimtų litų, o jei savininkas aplaidus ir nesiruošia tvarkyti automobilio apsaugos signalizacijos, už pakartotinį triukšmavimą gali būti baudžiamas jau nuo 300 iki 1000 litų - tiek kainuoja trikdyti vilniečių miegą. Deja, net Juozo ar jo kaimynų tai neišgelbės - savaitę klykiančia signalizacija stovinčio „Audi" policija nutempti neturi teisės.

Nerimsta: ties gyvenamaisiais namais paliktas automobilis jau savaitę neduoda ramybės - automobilio signalizacija pypsi kas tris sekundes.

Jonas Varnas, „Vilniaus diena".



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Klausk
    specialisto
  • Diskusijos
  • Orai
  • TV
    programa
  • Pažintys
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Naujienlaiskis
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių