Per septynias dienas – aštuoni sulaikytieji

Vagys siautėja Šilainiuose

Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus (APGTS) pareigūnai pranešė praėjusią savaitę sulaikę aštuonis asmenis.

Trys kauniečiai buvo sulaikyti, kai kėsinosi pavogti 1992 m. automobilį "Honda Concerto", stovėjusį viename  Naujakurių gatvės daugiabučių namų kieme. Rugsėjo 15-osios paryčiais automobilio savininkas pastebėjo, kad aplink jo mašiną sukinėjasi įtartini asmenys.

Padedamas kaimyno, tuo metu vedžiojusio dresuotą šunį, automobilio savininkas sulaikė vieną iš trijų asmenų, pasikėsinusių pagrobti jo automobilį. Likę du bendrai spėjo pasprukti, bet pareigūnų buvo sulaikyti kitą dieną.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad tą pačią naktį jaunuolių trijulė buvo pagrobę dar vieną automobilį "Mitsubishi Colt". Kauno miesto VPK atstovės spaudai Ramunės Gražulienės teigimu, automobilis buvo rastas Kuršių gatvėje ir grąžintas šeimininkui.

Naktį įtarimų nesukėlė

Į "Kauno dieną" kreipėsi "Mitsubishi Colt" savininkė ir papasakojo visai kitą versiją: "Norėčiau, kad kauniečiai būtų supažindinti, kaip dirba Kauno miesto policija."
Moters teigimu, rugsėjo 15 dienos rytą pasigedusi "Mitsubishi Colt", apie vagystę pranešė policijai. Tą pačią dieną, apie 20 val., jai paskambinęs policijos tyrėjas pranešė, kad automobilis surastas Kalnų gatvėje.

"Nuvažiavusi į nurodytą vietą, radau savo automobilį. Priėjusi vietos gyventoja papasakojo, kad tą naktį, kai buvo įvykdyta vagystė, ją pažadino triukšmas už lango. Penki jaunuoliai su manuoju "Mitsubishi Colt" mėgino nutempti mikroautobusą. Moteris maždaug 3.15 val. paskambino į policiją. Atvykęs patrulių ekipažas pasikalbėjo su triukšmavusiais jaunuoliais ir nuvažiavo", - pokalbį su įvykių liudytoja prisiminė kaunietė.

Ryte Kalnų gatvės gyventoja pastebėjo, kad automobilis "Mitsubishi Colt" paliktas, o mikroautobuso nebėra. Smalsumo vedama vietos gyventoja išsiaiškino, kad lengvasis automobilis įtrauktas į vogtų mašinų sąrašą. Ji dar kartą paskambino į policiją ir pranešė radusi vogtą transporto priemonę.

Paaiškėjo, kad naktį pavogtą "Mitsubishi Colt" vagys paliko, nes  bandydami nutempti mikroautobusą jie sugadino sankabą.

"Būtų linksma, jei nebūtų graudu. Kai priėjome prie savo automobilio, pastebėjome išlaužtą durų spynelę, sudaužytą automobilio priekį, o pro durelių stiklą buvo matyti išdarkyti užvedimo laidai. Kaip viso to nematė naktį atvykęs policijos ekipažas?" - stebėjosi kaunietė.

Pareigūnai laukė pasalose

Dar pora įtariamųjų sučiupti praėjusios savaitės antroje pusėje. Rugsėjo 18-osios naktį pareigūnai per Pramonės prospekte surengtą pasalą pastebėjo įtartiną asmenį, kuris specialiu įrankiu prasuko 1993 m. automobilio "Nissan Sunny" spynelę, sėdo į automobilį ir bandė jį užvesti. Pastebėjęs teisėsaugininkus, aštuoniolikmetis Kauno mechanikos mokyklos moksleivis bandė sprukti, tačiau buvo sulaikytas vieno daugiabučio kieme.

Praėjusio penktadienio naktį pareigūnai per specialią operaciją sulaikė du 25 metų anksčiau ne kartą teistus kauniečius, kurie kėsinosi pavogti Ukmergės gatvės 9-ojo namo kieme stovėjusį penkerių metų senumo automobilį "VW Passat".

Šią savaitę, pirmadienio naktį, Kauno policijos patruliai Vytėnų gatvėje stabdė "VW Golf" automobilį, tačiau vairuotojas nepakluso pareigūnų reikalavimui ir bandė sprukti. Posūkyje jis nesuvaldė automobilio ir įlėkė į griovį. 21 metų Akmenės rajono gyventojas nepateikė pareigūnams nei asmens, nei automobilio dokumentų. Nustatyta, kad 1986 m. automobilis tą pačią naktį buvo pavogtas iš vieno Kuršių gatvės daugiabučių kiemo.
Vakar popiet pareigūnai sulaikė ir kitą įtariamąjį šia vagyste - 25 metų Akmenės rajono gyventoją. Įtariamųjų teigimu, tai ne pirmas kartas, kai jie važinėjasi po miestą vogtais automobiliais.

Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus viršininkas Giedrius Skladas atkreipė dėmesį, kad visi pavogti automobiliai buvo nedrausti, juose nebuvo įrengta signalizacijos. Pareigūnai įspėja, kad jaunuoliai dažnai tokius automobilius pasirenka tiesiog pramogai, pasivažinėti po miestą.

Pradingo prie turgaus

Kauno pareigūnų darbu nusivylęs Jurbarko rajono Eržvilko miestelio gyventojas savuoju 1993 m. "Audi 80 Avant" automobiliu atvyko į Kauno automobilių turgų. Kelias valandas jis vaikščiojo po turgavietę, o grįžęs Garažų gatvėje mašinos neberado.

"Esu ne vietinis, todėl puoliau klausinėti netoliese buvusių žmonių, gal jie ką nors matė. Vienas vyras patarė eiti į kitą turgaus pusę ir aiškintis su policininkais, nes jie galėjo nevietoje paliktą automobilį būtų nuvilkti į aikštelę. Pėsčiomis nuėjęs į aikštelę, automobilio neaptikau", - pasakojo Jurbarko rajono gyventojas.

Pašnekovas suprato, kad jo "Audi" greičiausiai pavogta. Jis dar kartą paskambino į policiją. Pareigūnai siūlė laukti. Po kelių valandų dar kartą telefonu pasiteiravus, kada atvyks į vagystės vietą, teisėsaugininkai atšovė, esą visi tuo metu mieste dirbę ekipažai užimti, todėl pasiūlė pačiam atvykti į Dainavos policijos komisariatą.

"Vagystė buvo įvykdyta apie vidurdienį, o pareiškimą rašiau apie 18 valandą. Per tiek laiko vagišiai galėjo mano automobilį detalėmis pažerti, kad nė pėdsako neliktų", - apmaudą liejo atvykėlis iš Eržvilko.

Įvykio vietos neapžiūrėjo

Keisčiausia jam pasirodė, kad pareigūnai nenuvyko į vietą, kur buvo pavogtas automobilis. "Esu ūkininkas ir turiu mažiausiai metus įtemptai dirbti, kad įsigyčiau tokį automobilį. Per akimirką jo netekau ir niekam tai nerūpi. Už mane karvių niekas nemelžia, nejaugi policininkai tikėjosi, kad aš už juos atliksiu tyrimą?" - stebėjosi "Audi" savininkas.

"Įvykus vagystei, nukentėjusieji turi teisę kreiptis į artimiausią policijos įstaigą. Tuomet jų užregistruotas pranešimas ir visa medžiaga apie nusikaltimą mus pasiekia  po pusdienio. Galima kreiptis ir tiesiai į Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyrių. Tuomet bus sutaupyta laiko, nes patys priėmę pareiškimą nedelsdami pradėsime ir ikiteisminį tyrimą", - patikslino Kauno miesto Kriminalinės policijos APGTS vyriausiasis tyrėjas Raimondas Blaževičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių