Senukų žudikams - 10 metų

Šiaulių apygardos teismas antradienį kalėti nuteisė jaunuolius, kurie, apsvaigę nuo psichotropinių medžiagų, Kelmės rajone išžagino senutę, apiplėšė ją ir jos gyvenimo draugą, o namą po nusikaltimo padegė.

Nusikaltimo padarymo metu keturi kelmiškiai buvo moksleiviai, trys jų buvo nepilnamečiai. Penktasis kaltinamasis - Tauragės gyventojas.

Sunkius nusikaltimus įvykdę jaunuoliai kalės po 10 metų. Kadangi nusikaltimo padarymo metu jie buvo nepilnamečiai, teismas negalėjo jiems skirti griežtesnių bausmių.

Šiurpus nusikaltimas buvo įvykdytas pernai balandžio 16-osios naktį Kelmės rajone, Akmenų kaime.

Ikiteisminio tyrimo ir bylos nagrinėjimo teisme metu buvo nustatyta, jog vaikinai, žinodami, kad minėtame kaime gyvenantys senoliai 75-erių P.G. ir 76-erių G.B. gali būti gavę pensijas, nutarė juos apiplėšti. Į minėtą kaimą visus keturis bendrininkus atvežė V.B., po naktinės egzekucijos juos parvežė ir atgal.

Jaunuoliai iš anksto pasigamino kaukęs. Iš pradžių jie planavo senukus surišti, tačiau lemtingąją naktį įvykiai pakrypo dar žiauresne linkme. Įsibrovę į vidų užkluptus namo šeimininkus jie ėmė mušti, senoliai buvo talžomi  rankomis, spardomi, įsibrovėliai reikalavo, kad šeimininkai atiduotų pinigus. Iš aukų buvo atimta galimybė priešintis. P.G. buvo nuogai išrengta ir išžaginta.

Nustatyta, kad nusikaltėliai sumuštą namo šeimininką įkėlė į lovą, kurioje jau gulėjo sumušta ir išžaginta moteris. Tada A.T. bendrininkams pasiūlė namą padegti, kad vėliau niekas nerastų padarytų nusikaltimų įkalčių. Tokiam pasiūlymui visi pritarė. Namo vidų, įvairius daiktus, drabužius vaikinai aplaistė čia rastu degiuoju skysčiu ir keliuose vietose padegė. Ugnis buvo įžiebta ir koridoriuje. Palikę gyvus degti P.G. ir G.B. nusikaltėliai pabėgo. Su savimi jie pasiėmė ir aukų grobį: pasus, kelis pakelius cigarečių, degtukus, nedidelį kiekį naminės degtinės.

Liepsnose žuvo abu namo šeimininkai. Iš namo liko pelenai, šeimininkų kūnai gaisravietėje rasti apanglėję.

Pasak Šiaulių apygardos teismo atstovo spaudai pranešimo, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą teismas konstatavo, kad senolę išžagino A.T. ir J.K.D., šie vaikinai nusikaltimo metu buvo apsvaigę nuo psichotropinių medžiagų.

Teisme vaikinai savo kaltės neneigė, tardami paskutinį žodį, jie atsiprašė nukentėjusiųjų artimųjų, negalėjo paaiškinti, kodėl taip pasielgė tą naktį.

V.B. buvo pareikšti kaltinimai padėjimu padaryti plėšimą įsibraunant į gyvenamąją patalpą. Teisme neigdamas savo kaltę, jis teisinosi, kad vaikinus tik nuvežė į minėtą kaimą, jų palaukė, po to parvežė atgal. Tačiau bylą išnagrinėjusi teismo kolegija tokią V.B. versiją įvertino kaip siekimą išvengti baudžiamosios atsakomybės. Teismas konstatavo, jog byloje yra duomenų, jog V.B. žinojo, kad vaikinai važiavo į kaimą apiplėšti senukų, tai paliudijo ir patys kaltinamieji.

Už padarytus nusikaltimus: plėšimą, dokumentų grobimą, išžaginimą, nužudymą, turto sunaikinimą kelmiškis 18-metis A.T. nuteistas kalėti 10 metų, jo bendrininkas ir bendraamžis J.K.D. už tokias pačias nusikalstamas veikas nuteistas kalėti taip pat 10 metų.

Už plėšimą, dokumento pagrobimą, nužudymą, turto sunaikinimą 20-metis Tauragės gyventojas M.M. nuteistas kalėti 10 metų ir keturis mėnesius.

20-metis R.N. už plėšimą, dokumento pagrobimą, nužudymą, turto sunaikinimą nuteistas kalėti devynerius metus ir šešis mėnesius.

20-metis tauragiškis V.B. už padėjimą įvykdyti plėšimą nuteistas kalėti vienerius metus, jis suimtas teismo salėje. Visi penki nuteistieji bausmes turės atlikti pataisos namuose. Nužudytųjų artimiesiems iš nuteistųjų A.T., J.K.D., M.M. ir R.N. solidariai priteista apie 130 tūkstančių turtinė ir neturtinė žala.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


Šiame straipsnyje: padegėišžaginimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kavenskas

kavenskas portretas
Septyniolikamečiai išprievartavo 75 metų senutę.. Isivaizduoju kaip smagu jiems zonoj bus..

111

111 portretas
nesveiki psihopatai, lai kaliniai juos ten palinksmina, siaubas.

Kavenskiene

Kavenskiene portretas
Is kur tiek ziaurumo pas tuos jaunus iskrypelius?! Uzdaryt visam gyvenimui, tegu juos kalejime prievartauja kas netingi!!!! Fui...
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių