Santaupas praradęs pensininkas: sukčiai apdovanoti tobula įtaiga

Iš kauniečio išvilioti 15 tūkst. litų nebuvo paskutiniai 72 metų Albino D. pinigai. Tačiau akistatos su aferistais skaudžiai pamokytas vyras nutarė pasidalinti savo patirtimi norėdamas perspėti kitus.

Pasakodamas savo istoriją, Albinas D. pabrėžė kelis svarbius dalykus: apgavikų sugebėjimą įtikinti, palaikyti įtampą ir laiku pradingti.

Vyras skambučio sulaukė laidiniu telefonu. Kalbėjusieji prisistatė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnais. Tai, ką Albinas D. išgirdo, pasirodė visai ne juokinga. STT agentai informavo, kad per kauniečio ir jo žmonos sąskaitas plaunami pinigai.

Pensininkai banko sąskaitoje laikė kelias dešimtis tūkstančių litų santaupų. Garbaus amžiaus žmones ši žinia išgąsdino. Maža to, tariami agentai dar pagąsdino kauniečius, kad jeigu jie nebendradarbiaus su STT, turės atsakyti pagal įstatymus, kodėl leido naudoti jų sąskaitą pinigų plovimui.

Įbauginti žmonės sutiko bendradarbiauti su tariamais agentais ir vykdė visus jų nurodymus. Kauniečiams buvo liepta skubiai vykti į banką ir pasirašyti elektroninės bankininkystės sutartį. Sukčiai netgi pasisiūlė pavežti Albiną D. ir jo žmoną. Tačiau vis dar kalbėdamiesi telefonu, nutarė, kad greičiau bus, jei pensininkai nulėks savo automobiliu. Be to, tariami STT agentai tikino dar tik važiuojantys iš Vilniaus.

Kol kauniečiai važiavo į banką, tvarkėsi elektroninės bankininkystės dokumentus, sukčiai nuolat palaikė su jais ryšį telefonu. Į apgavikų pinkles patekusi pora ir tariami agentai turėjo susitikti banke, tačiau sukčiai netikėtai pranešė, kad iš pradžių turi nuvažiuoti į Jonavą, kur esą turi padėti kitiems žmonėms.

Šis sukčių manevras ir buvo jiems reikalingo atsitraukimo pradžia. Pajutę, kad kauniečiai jau patikėjo juos esant agentais, sukčiai paprašė padiktuoti jų elektroninės bankininkystės kodus. Esą pinigų plovimo aferai jie užkirs kelią lėkdami padėti jonaviškiams.

Albinas D. nesuabejojo gerais apsimetėlių norais ir padiktavo kodus. Jis su žmona „gelbėtojų“ liko laukti prie banko. Tačiau kelias valandas nesulaukę ir jiems neprisiskambinę, suprato buvę apgauti. Iš jų sąskaitos buvo dingę 15 tūkst. litų.

Kauno policija dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jau žinoma, kad dalis kauniečių pinigų nukeliavo į bankų sąskaitas Ukmergėje, o kita dalis – į Vilnių. Laukiama atsakymų iš tų bankų, tačiau kol kas apie nusikaltimą įvykdžiusius sukčius policija neturi jokių duomenų.


Policija dar kartą ragina gyventojus būti apdairius ir sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių neskubėti pildyti jų prašymų. Gyventojai turėtų žinoti, kad policijos ir kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, niekada neprašo perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų.

Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112.NAUJAUSI KOMENTARAI

alia

alia portretas
banko darbuotoja galejo,bent zmoniu paklaust ar jie turi kompiuteri,ar jiem tikrai reik tos elektronines bankininkystes.Kosmarai tikri

...

... portretas
tikra komedija.. kvaili ir baznycioj musa :))) jau n kartu buvo rasyta spaudoje, kad banko duomenu ar kodu niekam neviesinti. Visokie normalus agentai, jeigu tai butina, issius kvietima apsilankymui pas juos ir jau ten visos smulkios detales :)) plaunami pinigai... :DDDDDDDDDDDDD

Linas

Linas portretas
Iš kur dar atsiranda senukų, kurie niekad negirdėję apie tokį sukčiavimą, nors jis vykdomas metų-metais ir daugybė kartų visur rašyta-perspėta ? Policija žadėjo kreiptis į kunigus, kad tie perspėtų ir bažnyčiose iš sakyklų ? Ar kreipėsi ? Ar ties senukai ant tiek jau iškliukšę, kad nė TV žiūri, nei laikraščių skaito, nei į bažnyčią vaikšto, nei vaikų / anūkų, kurie juos perspėtų neturi ? Gal valstybė galėtų pvz.: išleisti kokią brošiūrėlę su dažniausiai pasitaikančiais sukčiavimo būdais ir ją nemokamai išplatinti absoliučiai visiems pensininkams ???
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių