R.Petrauskas: Lietuvoje kuriasi Garliavos respublika (papildyta 16.40 val.)

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas teigia, kad Garliavos įvykiai yra unikumas ir kyla grėsmė, kad Lietuvoje kuriasi atskira – Garliavos respublika, kurioje įstatymai negalioja.

„Garliavos įvykiai apskritai yra, sakyčiau, unikumas. Turėjome Perlojos respubliką, dabar turime Garliavos respubliką. Kai yra tikrai teisinis nihilizmas, yra nesilaikoma įstatymų ir ši situacija tikrai yra nenormali teisinėje valstybėje“, - antradienį Seimui teikdamas generalinės prokuratūros veiklos ataskaitą teigė R.Petrauskas.

Anot jo, teisėsauga ir vaiko teises ginančios institucijos suklydo leisdamos prie Kedžių namų susirinkusiems žmonėms įsigalėti miestelyje ir neužkirsdamos kelio įstatymų pažeidimams laiku.

„Kažkas užtveria gatvę ir sprendžia, kas gali ja važiuoti, o kas ne. Aš manau, kad galbūt buvo padarytos kažkur, nežinau, gal klaidos, gal kažkas nebuvo iki galo padaryta taip, kad būtų pareikalauta, kad būtų įstatymai vykdomi laiku. Dabar situacija užsitęsė klausimas išsirutuliojo, kaip teigia patys garliaviškiai, iki nacionalinio judėjimo“, - teigė R.Petrauskas.

Antstoliui trukdžiusieji bus nubausti

R.Petrauskas sako, kad asmenys, kurie Garliavoje savavališkai užtvėrė gatvę ir sprendė, kas ja gali eiti, o kas ne pažeidė įstatymus ir bus nubausti.

Pasak jo, garantuotai baudžiami bus bent jau tie žmonės, kurie trukdė prie Kedžių namų prieiti antstoliui, kuris turėjo D.Kedžio dukros globėjai įteikti Kėdainių teismo nutartį.

„Mano žiniomis, asmenys, kurie patį pirmą kartą, kai  antstolis turėjo atvykti paimti mergaitės, trukdė jam, bus nubausti. Svarstomas ir kitų asmenų patraukimo atsakomybėn klausimas. Kitaip situacijos neįmanoma bus kontroliuoti“, - sakė R. Petrauskas.

Anot laikinojo prokuroro Garliavos įvykiai yra netoleruotini, nes vieną kartą toleravus tokį piliečių elgesį, pasilenkiantį su teise, teisinis nihilizmas gali kartotis.

Kuo Kaunas geresnis už Vilnių?

Savo ruožtu Seimo narys Kęstutis Daukšys klausė prokuroro, kodėl teisėsauga taip skirtingai reagavo į neteisėtų veiksmų besiimančius žmones, prieš kiek daugiau nei metus Vilniuje prie Seimo kilus riaušėms ir dabar, Garliavoje.

„Kodėl vilniečiai blogesni už kauniečius? Vilniečiai čia susirinko prie salės mūsų, pora langų išdaužė ir buvo apšaudyti guminėmis kulkomis ir tesimuose tampomi, o kauniečiams – nieko. Daryk ką nori. Ar čia skirtinga teisė galioja?“, - teiravosi K. Daukšys.

Nepaisant visų išsakytų priekaištų prokuratūros darbui, Seimas balsavimu parodė, kad yra linkęs toliau svarstyti ataskaitą.

Tiesa, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas Seimo nutarimą dėl pritarimo parengė su rekomendacijomis ateičiai – stiprinti baudžiamąjį persekiojimą dėl seksualinio smurto prieš nepilnamečius, prekybos žmonėmis, korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų; kontrabandos.

Parlamentarui Sauliui Stomai tokie komiteto siūlymai kėlė šypseną.

„Tai kodėl mes atleidome Algimantą Valantiną? Viskas, pasirodo, yra gerai. Ataskaita verta pritarimo. O kiek aš sugebu logiškai mąstyti, tai mes kalbame apie veiklos ataskaitą, o ne apie ateities veiklos gaires“, - sakė jis.

Ragino nebūti inkvizitoriais

Tuo tarpu socialdemokratas Vytenis Andriukaitis ragino S.Stomą nusiraminti ir prisiimti dalį atsakomybės už tą sumaištį, kurią išgyvena Lietuva.

„Kreipiuosi į S.Stomą , inkvizitorius, kurie nori gatvės teismais apginti teisingumą. Išties mes galime pasakyti, kad išgyvename labai sunkią krizę, bet prie tos krizės prisidėjo daug kuo daugelis politikų, ragindami ignoruoti prokuratūros veiksmus, teismų sprendimus. Man atrodo, tų trūkumų prokuratūros darbe yra,(..) bet negalima sutikti su tuo, kad mes savo rankomis prisidėtume, kad teisės principai būtų apskritai ignoruojami“, - teigė V.Andriukaitis, ragindamas kolegas pritarti generalinės prokuratūros veiklos ataskaitai.    

Už ataskaitą balsavo 67 parlamentarai, 31 susilaikė – tik S.Stoma ir Petras Gražulis balsavo prieš.

Generalinės prokuratūros ataskaitos svarstymą Seimas pratęs kituose posėdžiuose.  


Šiame straipsnyje: KedysPetrauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių