Prokurorai siekia nuteisti buvusį žemės ūkio viceministrą A.Macijauską

Vilniaus apygardos prokuratūra siekia, kad buvęs žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas ir dar du asmenys būtų pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Rugsėjį žemesnės instancijos teismas A.Macijauskui ir kitiems kaltinamiesiems paskelbė išteisinamąjį nuosprendį. Prokuratūra jį apeliacine tvarka apskundė Vilniaus apygardos teismui ir prašo, kad būtų skirtos laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant. To prokuratūra prašė ir Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme.

Antradienį į bylos nagrinėjimą atvyko visi trys išteisintieji, tačiau vienas jų, Artūras Bagotyrius, atvyko be advokato. Pastarasis buvo užsiėmęs kitoje byloje, kurios data paskirta anksčiau už šio posėdžio datą. Esant tokiai situacijai teisėjai konstatavo, kad dabar bylos nagrinėti negali ir ją atidėjo kitų metų sausio mėnesiui.

Rugsėjo 21 dieną Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį buvusiam žemės ūkio viceministrui A.Macijauskui ir dar dviem asmenims dėl piktnaudžiavimo tarnyba, nes, šio teismo manymu, visų trijų asmenų atžvilgiu bylos nutrauktos, nes įrodymai byloje surinkti nesilaikant įstatymų.

Teismas pareiškė, kad ne įstatymo nustatyta tvarka daryti garso įrašai ir bylos išskaidymas neleido teismui patikrinti kaltinimų pagrįstumo.

„Slaptai daryti garso įrašai, kuriais iš esmės grįstas kaltinimas atmesti, kaip gauti ne įstatymo nustatyta tvarka: nutartys, kuriomis sankcionuotas pasiklausymas surašytos vieno asmens vardu, tačiau pasirašytos kito asmens vardu; nei teismo nutartyse atlikti sekimą, nei kitoje baudžiamosios bylos medžiagoje nėra duomenų, ar sekimas pradėtas dėl tų veikų, dėl kurių įstatymas tai leidžia daryti; nors akivaizdu, kad pasiklausymas darytas ne dėl tų kaltinamųjų veiksmų, už kuriuos jie teisiami šioje byloje, garso įrašai panaudoti be ikiteisminio tyrimo teisėjo sutikimo“, - teigė teismas.

Tačiau Vilniaus apygardos prokuratūra mano, kad šioje byloje turi būti priimtas apkaltinamasis nuosprendis. Prokurorai sako, kad neseniai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas panašioje byloje paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį.

Apylinkės teismui užkliuvo, kad per ikiteisminį tyrimą medžiaga buvo suskaidyta, teismui perduota ne dėl visų su kaltinimu susijusių asmenų. Pavyzdžiui, baudžiamosios bylos nutrauktos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno miesto padalinio viršininkui Ričardui Petrui Kliučinskui ir buvusiam Nacionalinės žemės tarnybos direktoriui Kaziui Maskvyčiui, nors jie prisidėjo prie įdarbinimo, už kurį teisti trys kiti asmenys.

A.Macijauskas, kurį prokuratūra prašė nuteisti devyniems mėnesiams lygtinai, kaltintas, kad 2010 metų rudenį, pasinaudodamas pareigomis ir siekdamas asmeninės naudos, nurodė be konkurso Nacionalinės žemės tarnybos Kėdainių žemėtvarkos skyriaus vadovu skirti Vigimantą Kisielių.

V.Kisielių, kuris kaltintas kurstęs piktnaudžiauti tarnyba ir klastoti dokumentus, prokuroras siūlė nuteisti šešiems mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant. Tokia pat bausmė siūlyta ir A.Bagotyriui, kuris kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba.

Bylos duomenimis, A.Macijauskas nurodė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo pareigas ėjusiam A.Bagotyriui laikinai darbinti V.Kisielių Kauno VMVT, kad vėliau jis būtų perkeltas į pareigas Nacionalinės žemės tarnybos padalinyje Kėdainiuose.

V.Kisielius į Kauno VMVT priimtas kaip pakaitinis darbuotojas, dėl to jo nebuvo galima perkelti tarnybinio kaitumo būdu.

Teisme nagrinėjama dar viena A.Macijausko baudžiamoji byla - Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas nagrinėja Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus Sauliaus Silicko ir A.Macijausko baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo bei 19 tūkst. litų vertės išmaniųjų telefonų pasisavinimo.

A.Macijauskas iš žemės ūkio viceministro pareigų atsistatydino 2011 rudenį esą dėl šeiminių aplinkybių. Premjeras A.Kubilius buvo paskyręs A.Macijauską savo visuomeniniu konsultantu žemės ūkio klausimais.NAUJAUSI KOMENTARAI

mh

mh portretas
aš prikabičiau ir kaziuką-starkiuką, abudu iš to pačuio mėšlo

kaunietis

kaunietis  portretas
oi kokie tie prokurorai čia principingi, bet kodėl jie neišgirdo D. Kedžio siuntinėjamų pranešimų ir laiškų su vaizdo įrašais ir neapsaugojo nužudytųjų, kai reikėjo tik patį Kedį izoliuoti ir išsiaiškinti kodėl taip daroma. Matyt, kad Macijauskas neturi "užtarėjų", o Kedžio istorijoje"stogas"yra užtikrinta ir suinteresuotieji ne praščiokai. Kad nors drąsuolis prokuroras Vagneris pareikalautų iš kaltų atlyginti už "valstybės paslapties" apsaugos išlaidas. Ten daugiau būtų įplaukų į biudžetą nei už kelis telefonus, naująjai koalicijai.

siekit

siekit portretas
siekit
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių