Prokurorai nepareiškė įtarimų D.Kedžio dukters motinai

Garsiojoje pedofilijos byloje kaip buvo taip ir yra vienas įtariamasis – Andrius Ūsas. Dukters  pardavinėjimu Drąsiaus Kedžio apkaltinta mergaitės motina Laimutė Stankūnaitė apklausta, tačiau įtarimai jai nepareikšti.

Motina – liudytoja

„L.Stankūnaitę pedofilijos byloje mes apklausėme kaip liudytoją, įtarimai jai nepareikšti“, - sakė ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliekančios Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Brunonas Maculevičius.

Moteriai taip pat nepanaikinta ir apsauga, kuri jai buvo skirta iškart po Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus ir sesers Violetos Naruševičienės nužudymo.

„A.Ūsui niekas įtarimų nepanaikino ir nesiruošiama to daryti“, - atsakė B.Maculevičius paklaustas apie neseniai viename leidinyje pasirodžiusių interviu, kuriame vaiko seksualiniu išnaudojimu ir prievartavimu kaltinamas A.Ūsas gyrėsi, jog netrukus įtarimai jam bus panaikinti ir byla bus nutraukta.

Tėvas – nukentėjusios atstovas

Atvirkščiai, prokurorai planuoja, kad byla jau iki Naujųjų Metų gali pasiekti teismą. B.Maculevičiaus teigimu, ar taip įvyks, priklausys nuo daugybės aplinkybių. „Mes neskubame, bet suprantama niekas ir bylos nevilkina. Darbo turime ir tikrai dirbame“, - portalui aiškino prokuroras.

Kaip vienoje televizijos laidoje minėjo Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius, bylos tyrimą vilkina ir tai, jog tiriamos kai kurių byloje figuruojančių asmenų kelionės į egzotiškas šalis.

Dėl galimų A.Ūso ir J.Furmanavičiaus kelionių į pedofilija garsėjantį Tailandą yra užklausiami turistinių agentūrų atstovai ir kiti asmenys, galintys suteikti vertingos informacijos.

Pasak B.Maculevičiaus, šioje byloje yra vienintelė nukentėjusioji – tvirkinta mergaitė. Jos tėvas, dviguba žmogžudyste įtariamas D.Kedys yra pripažintas nukentėjusiosios atstovu, o šio sesuo Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė – mergaitės globėja ir kartu įstatymine atstove.

Statusas gali keistis

„Su D.Kedžiu situacija miglota, tačiau kol kas jis yra mergaitės tėvas ir teisių į vaiką jam niekas neapribojo“, - sakė B.Maculevičius.

Tačiau iki byla pasieks teismą, viskas gali pasikeisti. Generalinė prokuratūra rengia teismui ieškinį, kuriuo prašys apriboti D.Kedžio teises į jo penkiametę dukrą.

Vilniaus apygardos prokuratūra savo ruožtu atnaujino Baudžiamąją bylą, kurioje D.Kedys yra kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso 163 straipsnį – piktnaudžiavimas tėvo teisėmis ir pareigomis.

Kilus pedofilijos skanadalui, šių metų rugpjūčio mėnesį, iškelti Baudžiamąją bylą buvusiam sugyventiniui paprašė mergaitės motina Laimutė Stankūnaitė. Ji tokio žingsnio ėmėsi kai D.Kedys viešai išplatino paties filmuotą vaizdo medžiagą, kurioje mergaitė pasakoja kaip ją tvirkino J.Furmanavičius, A.Ūsas ir Aidas, kurio asmenybės D.Kedžiui nustatyti nepavyko.

Tokiais savo veiksmais, A.Stankūnaitės teigimu darė neigiamą įtaką mergaitei.

Nors tyrimas buvo pradėtas, tačiau rugsėjo 4 d. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Nerijus Bieliauskas jį nutraukė, teigdamas, kad nėra pagrindo pareikšti įtarimus D.Kedžiui.

Dabar tyrimas vėl atnaijintas, remiantis tais pačiais faktais – internete patalpinta vaizdo medžiaga.

Už piktnaudžiavimą tėvo teisėmis ir pareigomis, Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Teisėjų tarybai nesiaiškino

Penktadienį dėl savo poelgių ginant brolį Teisėjų tarybos posėdyje turėjo aiškintis ir N.Venckienė. Bet šis klausimas netikėtai buvo atidėtas.

„Man nieko nepaaiškino. Pirmadienį paskambino, kad reikia atvykti, o trečiadienį perskambino, kad nereikia“, - portalui teigė N.Venckienė.
Kartu su ja šiame posėdyje turėjo dalyvauti ir trys teisėjai, atsisakę dirbti su D.Kedžio seserimi. Neoficialiomis žiniomis, Nacionalinė teismų administracija sulaukė prašymų šiems trims teisėjams iškelti drausmines bylas. Skundai dar neišnagrinėti.

„Skaičiau aš tuos jų pareiškimus. Man atrodo, kad jie patys sau problemą pasidarė. Perskaitė laikraščių straipsnius, kur parašyta, kad aš kovosiu už teisybę, kad padėsiu broliui ir nusprendė, kad pažeidžiau teisėjo etiką. Vienas rašo, kad negali dirbti su manimi dėl įtampos. Kokia man tada įtampa turi būti“, - kalbėjo N.Venckienė.

Pasak teisėjos, ji po truputį jau pradeda įsivažiuoti į normalų darbo ritmą, turi labai daug nebaigtų darbų. „Viskas normaliai, labai daug prisikaupė, bet palyginus su visomis nelaimėmis, tai smulkmena“, - sakė D.Kedžio sesuo.


Šiame straipsnyje: KedysŪsas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių