Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl galimų klastočių Darbo partijos byloje

Vilniaus apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl medicinos pažymų galimo suklastojimo Darbo partijos byloje.

„Buvo atliki visi įmanomi procesiniai veiksmai ir šių metų sausio 9 dieną buvo priimtas nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą, nenustačius, kad būtų padaryta nusikalstama veika  “, - sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė.

Prokuratūros nutarime konstatuota, kad negauta jokių objektyvių duomenų, kad gydytojai klastojo medicinines pažymas, kurias kaltinamoji Vitalija Vonžutaitė pateikė teismui.

Tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nusikaltimų tyrimo valdybos Ypatingų nusikaltimų tyrimo ir veiklos organizavimo skyrius, tyrimui vadovavo Vilniaus apylinkės prokuratūra.

Pernai rugsėjo 19 dieną Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „AND Klinikos“ direktorės Eglės Galgauskienės galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo. Tuomet buvo nustatyta, kad Vilniaus apygardos teismui, nagrinėjančiam Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylą, buvo pateiktos įtarimų keliančios medicinos pažymos, pateisinančios kaltinamosios V.Vonžutaitės nedalyvavimą teismo posėdžiuose, taip vilkinant teismo procesą.

Įvertinti „AND Klinikos“ medikų veiksmus prokurorų paprašė Vilniaus apygardos teismas. Mat paaiškėjo, kad pavasarį privačios klinikos gydytoja, dėl kurios išduotos pažymos kaltinamoji Darbo partijos byloje V.Vonžutaitė beveik du mėnesius galėjo nedalyvauti teismo posėdžiuose, net nematavo pacientei temperatūros, nors diagnozavo gripą.

Kaltinamoji medikų pažymomis nedalyvavimą teismo posėdžiuose grindė nuo šių metų kovo 15-osios iki gegužės 5-osios.

Balandį sukaks penkeri metai, kai Darbo partijos byla yra teisme. Tik pernai gruodį pavyko pradėti bylą nagrinėti iš esmės ir apklausti pirmuosius liudytojus. Šiuo metu teismas baigia skelbti bylos medžiagą, kitas bylos posėdis vyks sausio 22 dieną.

Bylos posėdžiai nuolat buvo atidedami dėl kaltinamųjų sveikatos, gynėjų nedalyvavimo, jų keitimosi ir kitų priežasčių.

Bylos duomenimis, 2004-2006 metais partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Ieškinį šioje byloje yra pareiškusi Valstybinė mokesčių inspekcija, kuriai nebuvo sumokėti daugiau kaip 3 mln. 9 tūkst. litų privalomų mokesčių ir įmokų, bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius dėl valstybei padarytos žalos nesumokant privalomų valstybinio socialinio draudimo įmokų - daugiau kaip 855 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

vanga

vanga portretas
"Lietuvos Zinios" blokuoja nepalankius prokuraturai atsiliepimus! Parasiau, kad bylos reabilitacija prasidejo, nes prokuratura viena kaltinima jau atmete. Musu geriausia pasaulyje prokuratura bando tapti chirurge ,ruosiasi operuoti pulinius.Tik, yra itarimu, kad gali (zaizdoms dezinfekuoti)pritrukti spirito, nes tv. esam mate, kad kai kurie GP darbuotojai ji yra gausiai vartojo!

Vida

Vida portretas
Tuoj išgirsim kad iš viso nutraukė tyrimą, juk tie prokuroriūkščiai tokie patys kaip uspaskichas. Jie tik kaltina NEKALTUS žmones, o nusikaltėliu teisina. Kad dar to nežino?

Kosmaras

Kosmaras portretas
Medikai rasykit pazymas ir pardavinekit toliau! Niekas juk nebaus.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių