Prokuratūra kreipsis į užsienio ekspertus dėl D.Kedžio lavono ekspertizės (papildyta)

Generalinė prokuratūra nusprendė kreiptis į užsienio ekspertus su prašymu atlikti šių metų balandį rasto Drąsiaus Kedžio lavono ekspertizę.

Prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Aido Mažeikos teiigmu, toks sprendimas priimtas siekiant išsklaidyti bet kokias abejones atliekamame ikiteisminiame tyrime.

Kas atliks papildomą ekspertizę, kol kas dar svarstoma. Greičiausiai, bus prašoma Vokietijos ekspertų pagalbos. A.Mažeikos teigimu, papildoma ekspertizė dar nereiškia, kad D.Kedžio kūnas bus ekshumuotas, tačiau jis neatmeta ir tokios galimybės "Viskas priklausys nuo ekspertų, jei jiems neužteks skrodimo filmuotos medžiagos, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tyrimo medžiagos, gali būti, kad bus atliekama ir ekshumacija", - sakė A.Mažeika.

D.Kedžio artimieji mama Laimutė Kedienė, tėvas Vytautas Andrius Kedys ir sesuo Neringa Venckienė ikiteisminiame tyrime dėl D.Kedžio mirties nustatymo yra pripažinti nukentėjusiais, todėl taip pat galės pateikti savo klausimusir pasiūlymus ekspertams ar ekspertinėmsįstaigoms taip pat galės pateikti papildomą medžiagą ekspertizei.

Penktadienį prokurorai taip pat gavo teismo medicinos specialistų išvadas dėl sužalojimų, rastų ant D.Kedžio kūno, atsiradimo, A.Mažeikos teigimu, ekspertai nieko naujo nei buvo pasakę iki šiol nepranešė.

Jų teigimu, sužalojimai yra pomirtiniai ir galėjo atsirasti vyro kūną transportuojant arba jį apžiūrint. Ekspertai taip pat netameta galimybės, kad kai kurie sužalojimai ant veido atsirado vyrui ilgai gulint ant nelygios žemės, neatmetama ir versija, kad sužalojimai atsirado D.Kedžiui mirštant, blaškantis agonijoje. "Nei įnešė aiškumo, nei neįnešė", - atsakė A.Mažeika paklaustas, ar jam pačiam gavus šiuos ekspertų atsakymus pasidarė nors kažkiek aiškiau atiekant ikiteisminį tyrimą dėl D.Kedžio mirties aplinkybių nustatymo. 

Kaip jau skelbėme D.Kedžio artimieji netiki patekta oficialia prokuratūros versija, kad vyras mirė užspringęs savo skrandžio turiniu ir švendrės lapu ir yra įsitikinę, kad jis buvo nužudytas. "Dabar artimieji galės užduoti užsienio ekspertams visus norimus klausimus ir sužinoti, kaip viskas įvyko", - kalbėjo prokuroras.

A.Mažeikos teigimu, per paskutinias dvi savaites gauti ir dar kai kurių ekspertizių išvados, kurios paneigė anksčiau buvusius nesutapimus. Pasak prokurorų, skyrėsi šūvio pėdsakų ekspertizės išvados ant ginklo ir D.Kedžio drabužių. Tai esą įvyko todėl, kad jas atliko skirtingos institucijos, kurios šiems tyrimams naudoja skirtingą metodiką.

Taip pat nustatyta, kad raminamuosius vaistus D.Kedys vartojo dar iki spalio 5 d., tačiau šeimos gydytoja jam šių vaistų nėra nei karto išrašiusi. Prokurorai bando aiškintis kas jam jų parūpindavo. 

Anot A.Mažeikos, išsiaiškintas ir nesutapimas tarp laikų radus D.Kedžio kūną. Paaiškėjo, kad policijos tyrėjas 6.49 val. buvo gavęs pranešimą apie galimą vagystę Karmėlavos kapinėse. Jis ten nuvyko, surašė pranešimą apie pradėtą ikiteisminį tyrimą. Iš kapinių jis buvo iškviestas į Šlienavą, kur rastas neatpažinto vyro lavonas ir ten, ant to pačio dokumento surašė pranešimą apie rastą kūną.   

Kur iki savo mirties slapstėsi D.Kedys prokurorai atsakymo iki šiol neturi. Tai vis dar bandoma nustatyti ir nors, pasak prokuroro, šiokių tokių duomenų jau yra, jų viešinti kol kas negalima.

Portalui 1diena.lt paskelbus, kad D.Kedžio artimieji mano suradę vietą, kur galima iki mirties buvo kalinamas vyras, šia informacija susidomėjo ir prokuratūra. Penktadienį į apleistus pastatus netoli Kauno marių išvyko ikiteisminio tyrimo grupė, kuri taip pat bandys nustatyti, ar tikrai šioje vietoje slapstėsi ar buvo slepiamas dėl dvigubos žmogžudystės beveik septynis mėnesius ieškotas vyras. "Aš apie tai žinau tik iš spaudos, bet tyrimo grupė išvyko, tikėsimės, kad jiems pavyks kažką išsiaiškinti", - kalbėjo A.Mažeika. 


Šiame straipsnyje: KedysDrąsius Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių