Prognozės: po D.Kedžio mirties gali prasidėti linčo teismai (papildyta)

Visuomenė nepasitiki pareigūnų pateikta oficialia Drąsiaus Kedžio mirties versija, prognozuojama, kad gali prasidėti visuotiniai neramumai ir linčo teismai.

Prognozuojami neramumai

Tokią nuomonę išsakė tiek TV3 laidos „Be grimo“, tiek BTV laidos „Sąmokslo teorija“ dalyviai. Pastarojoje dalyvuvusio Seimo nario Sauliaus Stomos teigimu, D.Kedžio istorija ne tik primena tragiškas pulkininko Vytauto Pociūno mirties aplinkybes Breste, bet ir Kaune susideginusio Romo Kalantos istoriją.

„D.Kedys buvo valstybės auka. Manau, politikai šioje vietoje turėtų įsikišti į prokurorų darbą arba prasidės kitokie, linčo teismai. Bent jau Kaune gali kilti dideli neramumai, kokie buvo po R.Kalantos susideginimo“, - prognozuoja parlamentaras.

Kad visuomenė netiki oficialia prokurorų pateikta D.Kedžio mirties versija parodė ir laidos „Be grimo“ balsavimas. Į pateiktą klausimą, ar jūs tikite, kad D.Kedys prisigėrė ir numirė užspringęs savo skrandžio turinio atsakė tik 295 žiūrovai, 13 tūkst. 862 jų buvo prieš.

Tuo įsitikinusi ir laidoje „Be grimo“ dalyvavusi V.Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė. Jos teigimu, D.Kedžio šeima ne tik kad turi, bet tiesiog privalo kovoti ieškant teisybės. „Manau, kad tuoj pradės kurtis organizacijos ieškančios teisybės arba prasidės masiniai neramumai“, - kalbėjo ji.

L.Pociūnienei pritarė ir TV3 žurnalistas Kristupas Krivickas. Pasak jo, net profesionalūs medikai, profesionalūs ekspertai yra pasibaisėję tokiomis išvadomis dėl D.Kedžio mirties, todėl iš visuomenės galima laukti visko.

„Jei šiuo metu bus sukurta nauja politinė jėga, ji gali surinkti apie 40 proc. Lietuvos gyventojų balsų ir, tai turėtų versti dabartinius politikus susimąstyti”, - sakė žurnalistas.

Kad dabartiniams politikams gresia visiška nesėkmė per ateinančius rinkimus prognozuoja ir žurnalistė Rūta Janutienė.

“Sąmokslo teorijoje” ji pareiškė, kad jei dabartiniai politikai neprivers dabartinės teisėsaugos sistemos veikti kitaip ir mergaitė bus atiduota motinai, už tai atsakomybę turės prisiimti ne tik politikai ir teisėsaugininkai, bet ir visa visuomenė.

“Jei vaiką ir toliau atiduos prievartauti, mes visi tapsime to žmogaus, nenoriu sakyti net jo pavardės, bendrininkais”, - pareiškė LNK laidos “Paskutinė instancija” vedėja.

Oficiali versija - kvailiams 

Pasak R.Janutienės, kažkas šioje istorijoje pabandė labai naudingai sau susidėlioti finalą, tačiau daug ko neapskaičiavo. Kad ir šalia D.Kedžio kūno rasto numesto ginklo. Ekspertai teigia, kad iš dujinio į kovinį perdirbto pistoleto galima iššauti 4-5 kartus, po to jis gali sprogti.

Prokurorų teigimu iš šio ginklo pernai spalio 5-ąją nušautas Jonas Furmanavičius ir Laimutės Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. Kaip žinoma, į abu paleista po keturis šūvius - po du į kūną ir po du į galvą.

“Ar jie mus kvailais laiko, kad patikėtume, kad eidamas prie Kauno marių gerti D.Kedys pasiėmė ginklą, iš kurio nebeįmanoma iššauti. Ar jis buvo toks kvailys, kad nešiotųsi tokį ginklą, o gal galvojo, kad jei jo neatpažins pagal apgamą, tai atpažins pagal šautuvą. Mes nebeturime Lietuvoje teisėsaugos”, - prokurorų pateikta versija netiki žurnalistė.

Kad prokurorų pateikiama D.Kedžio mirties versija yra visiškai neįtikinama buvo įsitikinę abiejų laidų dalyviai. „Reikia būti visiškai kvailu, kad tuo patikėtumėme“, - kalbėjo S.Stoma.

„Pagal tokią išvadą taip numirti pačiam neįmanoma, nors gal kažkas panašaus iš fantastikos srities ir egzistuoja“, - TV3 laidoje kalbėjo ir K.Krivickas.

Jo teigimu, šią „oficialią“ versiją paneigė ir jo kalbinti specialistai ne vienerius metus dirbę teismo medicinos ekspertais ir kiti profesionalūs medikai. „Jie pasibaisėję. O aš neturiu pagrindo tikėti tais, ekspertizę atlikusiais medikais, nes kiti, daug profesionalesni, sako visiškai priešingai“, - kalbėjo K.Krivickas.

„Mano atveju apie nužudymo versiją nenorėta net kalbėti, skubėta pareikšti vieną vienintelę „oficialią versiją“ - nelaimingas atsitikimas. Gaila, bet prokurorų oficiali versija jau tampa žodžio melas sinonimu“, - pateikta versija netiki ir V.Pociūno našlė L.Pociūnienė.

Prokuroras gina mundura

Laidoje „Be grimo“ dalyvavęs laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas labai skeptiškai atsižvelgė į daugiatūkstantinę minią susirinkusią šeštadienį į paskurinę kelionę išlydėti neaiškiomis aplinkybėmis mirusio D.Kedžio.

„Aišku, šiais laikais visuomenė gali ir turi reikšti savo nuomonę“, - savo nuomonę pareiškė jis.

Laikinojo prokuroro mintis iškart nutraukė K.Krivickas, R.Patrausko paklausęs, ar jis nesusimąstė, kodėl prokurorų įvardijamo dvigubo žmogžudžio palydėti susirinko tokia minia žmonių. „Kodėl jie netiki jūsų versija?“, - paklausė žurnalistas.

„Situacijų yra visokių pasitaeikę ir viena nelygi kitai. Nenoriu užbėgti įvykiams į priekį, į viską bus atsakyta. Tyrimo metu, manau, mes gausime tą atsakymą“, - eilinį kartą pakartojo prokuroras.

R.Petrauskas tvirtina pats asmeniškai Teismo medicinos institute praleidęs ne vieną valandą, stebėjo, kaip atliekami D.Kedžio kūno tyrimai, žiūrėjo filmuotus vaizdus, nuotraukas. „Aš asmeniškai nebūčiau jo atpažinęs. Aš tiek apie jį nežinojau, kiek artimieji, kad galėčiau atpažinti iš apgamo ar dantų“, - kalbėjo laikinasis prokuratūros vadovas.

Nors ir pats pripažįstantis, kad D.Kedžio veidas buvo neatpažįstamai pasikeitęs, R.Petrauskas nenori pripažinti, kad šie pokyčiai įvyko ne dėl patirtų sužalojimų, o dėl, kažko kito - girto žmogaus sužeidimų, sušalimo, pozos kurioje buvo rastas vyro vyro kūnas.

„Buvo atlikti išsamūs tyrimas, o kas rastas kūnas ir D.Kedžio, parodė DNR išvados“, - tebekartoja R.Petrauskas.

Į klausimą, kodėl atiekant ekspertizes nebuvo leista jų stebėti (net nedalyvauti - red.past.) mirusiojo artimųjų kviestam nepriklausomam ekspertui, laikinasis generalis prokuroras taip pat turi savo atsakymą.

Esą tam nebuvo reikalo, buvo atliekamos ne ekspertizės, buvo atliekamos specialistų išvados. Klausimus jiems pateikė prokuroras, o jei šios išvados kažkam nepatiks, kai bus gautos paskutiniosios, bus galima samdyti ir ekspertą. Šiam klausimus galės užduoti ir prokurorai, ir D.Kedžio artimieji, o teismas nuspręs, kokių dar atsakymų trūksta ir suformuluos ekspertui klausimus.

Jau sklinda gandai, kad V.Pociūno ir D.Kedžio mirties priežastį tyrė vienas ir tas ekspertas. Ar tai, tiesa V.Pociūno našlė patvirtinti negalėjo. „Girdėjau tai“, - atsakė ji. Į šį klausimą negalėjo atsakyti ir R.Petrauskas. „Jų buvo penki, nežinau visų pavardžių“, - pasiteisino jis.

Pedofilų klanas nesunaikinamas?

Kad Lietuvoje egzistuojantis pedofilijos klanas nebus išardytas net ir po šio skadalo, įsitikinę abiejų laidų dalyviai. Tai įrodo ir BTV laidos metu atlikta apklausa. Į klausimą, ar tikite, kad pedofilijos klanas bus išardytas tik 33 žiūrovai pareiškė, kad tai, taip, likusieji 388 atsakė neigiamai.

„Kad ir kaip bebūtų, bet pūlinį operuoti reikia“, - sakė K.Krivickas. Kad ši skaudi tema neturi likti be dėmesio teigė ir „Sąmokslo teorijoje“ dalyvavęs žurnalistas Valdas Vasiliauskas. „Daug kas nenorėjo girdėti D.Kedžio kol jis buvo gyvas, gal dabar išgirsime, kai jis yra miręs“, - klausė jis.

„Mergaitės likimas yra visos Lietuvos likimas. Kaip seksis jai, taip seksis ir visai Lietuvai“, - duoti atkirtį pedofilams laidoje „Sąmokslo teorija“ paragino ir Seimo narys S.Stoma.

Šios laidos vedėjo Arno Klivečkos teigimu, dabar kai D.Kedžio jau nėra tar mūsų ir ,kai jis pats negali pasirūpinti savo dukters likimu, tai turėtumėme padaryti visi mes.

„Jūs įsigilinkite į pačią baisiausią frazę, kuri nuskambėjo Rūtos Grinevičiūtės (Janutienės - red. past.) lūpose, kurią pasakė mergaitė: „kai nebus tėčio, kai nebus tetos ar senelių, kas mane tokią paims?“ Yra! Vienas. Apkūnus tamsiaplaukis. Besišypsantis visą laiką. Ir ziūrintis su neperšaunama liemene...štai taip, pro langą. Neva, jį visą laiką kas nors sektų. Ir yra dar kita. Jo draugelė, tamsiaplaukė,... kuri galimai pardavinėjo tą pačią dukrytę, tam pačiam tamsiaplaukiui. Va čia ir yra tragedija!“, - baigė laidą A.Klivečka.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių