„Prieš srovę“: D.Kedžio istoriją kažkas režisuoja

Ar ne per daug sutapimų – randamas Drąsiaus Kedžio kūnas, teismas atiduotas mergaitę motinai, netrukus bus atversta pedofilijos byla?  

Ir visą tai įvyksta per šiek tiek daugiau nei mėnesį. TV3 laida „Prieš srovę“ bandė aiškintis, kodėl istorija pradėjo rutuliotis taip  greitai, nors iki tol ji slinko vėžlio žingsniu – nuo pat tos dienos, kai D.Kedys prabilo, kad jo dukra buvo tvirkinta, kai pernai spalio 5 d. Kaune buvo nužudyti Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė.

Tačiau balandžio 17 d. prie Kauno marių randamas  D.Kedys, o nepraėjus nei mėnesiui mergaitė grąžinama motinai Laimutei Stankūnaitei, kurią tas pats D.Kedys kaltino dukrą pardavinėjant pedofilams.

Anot mergaitės laikinosios globėjos Neringos Venckienės, praėjusi penktadienį paskelbta Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo nutartis, ją nustebino, ji tokios nesitikėjo, tačiau dabar, kai viską pabando sudėlioti į savo vietas, ryškėja kitas vaizdas.

„Jei Drąsiaus nebūtų radę, mano vyras ir toliau jam atstovautų teisme, o aš būčiau mergaitės globėja“, - kalbėjo N.Venckienė.

Jos nuomone, tie, kas nužudė jos brolį viską suplanavo iš anksto – jis negyvas, Aidas Venckus išvejamas iš teismo posėdžio, nes, esą jo įgaliojimai pasibaigė, byla išnagrinėjama per 15 minučių, dalyvaujant tik vienai šaliai, o mergaitę grąžinus motinai, aiški ir pedofilijos bylos baigtis. Nei A.Venckus, nei N.Venckienė nebeturi jokių teisių į mergaitę, vienintele jos atstove lieka motina, kuri gerai pažįstama su vieninteliu bylos įtariamuoju Andriumi Ūsu ir, kurį viso šio skandalo metu išsijuosusi gyrė ir gynė. Pabaiga aiški – A.Ūsas išteisinamas.

„Jūs pamatytumėte kiek toje byloje visko yra. Kalbama tik apie tvirkinimą, bet aš tą bylą skaičiau, neįsivaizduojate kokio bjaurumo ir šlykštumo ten yra“, - teigia N.Venckienė.

Kad kažkas režisavo visą šią istoriją yra įsitikinusi ir D..Kedžio pusseserė Sonata Žukauskienė. Jos teigimu, tai įrodo ir mergaitei panaikinta valstybės skirta apsauga. Nors tuo metu, kai D.Kedys dar buvo ieškomas kaip tariamas pasislėpęs nusikaltėlis, pati N.Venckienė prašė panaikinti mergaitei apsaugą, jos niekas neklausė. Tačiau kai D.Kedys, kaip įsitikinę jo artimieji, buvo nužudytas, vieninteliai pedofilijos bylos liudytojai apsauga kažkodėl panaikinama.

„Po D.Kedžio mirties Neringos buvo prašoma pasirašyti, kad ji atsisako apsaugos. Ir nors ji nesutiko, tai buvo padaryta“, -- kalbėjo S.Žukauskienė.

Dar vienas sutapimas – D.Kedžio mirties ekspertizę atlieka Teismo medicinos instituto ekspertas Jonas Mindaugas Paliulis, tas pats kuris tyrė ir Breste tragiškomis aplinkybėmis žuvusio Vytauto Pociūno kūną.

Pasirodo šis ekspertas užsiima ne tik negyvėlių kūnais, bet ir tiria mažas mergaites. Būtent jį Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Šileika pernai spalį buvo atsivedęs į Vaiko raidos centrą, kad D.Kedžio dukra būtų ištirta ginekologiškai. „Tačiau mergaitė nesidavė nurengiama, ji pradėjo spiegti ir nesileido  tikrinama. Byloje yra duomenų, kad J.M.Paliulis tyrė ir V.Naruševičienės dukrą“, - laidai pasakojo D.Kedžio teta Audronė Skučienė.

„Prieš srovę“ pavyko gauti prieš 3 metus paslaptingomis aplinkybėmis mirusio jauno kauniečio mirties išvadas. Ne vieną, keturias! Ir visose jose nurodytos skirtingos mirties aplinkybės – mirė perdozavęs alkoholio, dėl širdies ligos, dėl galvos traumos, sušalo.

Šią bylą taip pat tyrė Kauno apygardos prokuratūra ir sėkmingai numarino. "Šis vyras dirbo stovėjimo aikštelėje visai šalia Kauno apygardos teismo, kur dirbo J.Furmanavičius. Gal dėlto jis buvo nužudytas, gal kažką pamatė, ko nereikėjo matyti"< - spėja laida "Prieš srovę".

„Ar panašių ekspertizių nesulauksime ir dėl D.Kedžio mirties?“ – klausia laidos kūrėjai. Į šį klausimą turėtų būti atsakyta tik gavus tarptautinių ekspertų išvadas.

Vis dėlto, šios istorijos scenaristai neapgalvojo vieno, kad neišvežti mergaitės jiems neleis žmonės, nuo pat penktadienio saugantys Venckų ir Kedžių namus ir net nesiruošiantys pasitraukti.

Jų nuomonė vieninga: A.Ūsas negalėjo tvirkinti mergaitės be jos motinos žinios. O tai, kaip teigiama kaltinamajame akte buvo daroma net L.Stankūnaitės bute, tame pačiame, kurį jai nuomojo A.Ūsas.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių