Prieš D.Kedžio dukters atidavimą motinai - protestas Londone ir pasmerkimas Rumunijoje (papildyta)

 Į Drąsiaus Kedžio artimųjų ir jo šalininkų pagalbos šauksmą atsiliepta: Londone protestavo Anglijos lietuviai, informaciją apie skandalą platina rumunai.

Papildyta: Sekmadienį 16 val. (Lietuvos laiku) Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai dar kartą rinkosi prie Lietuvos ambasados Londone, taip išreikšdami savo paramą Venckų ir Kedžių šeimoms bei nepritardami tam, kas vyksta Lietuvoje.

Šį kartą leidimas piketui buvo gautas. Į jį susirinko ir kur kas daugiau žmonių, nei išvakarėse. Nemažai žmonių pareikti savo nuomonės atvyko su mažais vaikais. 

Rumunijos žiniasklaida praneša, kad protesto akcijos organiuzojamos ir prie Lietuvos ambasados Bucharešte, tačiau tikslus jų laikas nenurodomas.

Šeštadienio vakarą Londone prie Lietuvos ambasados protestavo grupelė Didžiojoje Britanijoje gyvenančių lietuvių. „Mes nenorime gyventi Lietuvoje, kurią valdo pedofilai!“, „Esame toli nuo Lietuvos, bet domimės ir pergyvename dėl Kedžių likimo“, „Gėda prokuratūrai, Seimui, Prezidentei“, - lietuvių ir anglų kalbomis skelbė piketuotojų atsinešti plakatai.

Kadangi piketas nebuvo sankcionuotas, susirinkusiems žmonėms nuo ambasados liepė pasišalinti atvykę policijos pareigūnai.

Lietuviai tam nesipriešino, tačiau, jų teigimu, tai buvo tik pirmas žingsnis paremiant D.Kedžio dukrelę ir jos šeimą. Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai žada prašyti leidimo sankcionuotam piketui, į kurį turėtų susirinkti dar daugiau žmonių.

Apie Kauno pedofilijos skandalą rašo mažiausiai trys Rumunijos interneto tinklalapiai: libertatea.ro, roncea.ro ir simonaionescu.ro., reportažus apie pedofilijos skandalą ir žmonių protestus prieš mergaitės grąžinimą L.Stankūnaitei rodo ir Rumunijos televizijos.

"Visa Rumunija už D.Kedžio šeimą", - rašo Michaela ir Rumunijos, redakcijai atsiuntusi ir nuorodas į tai, ką apie šį skandalą rašo rumunų žiniasklaida.

Juose trumpai prisimenama D.Kedžio ir pedofilijos skandalo istorija ir spausdinamos nuotraukos iš nuo penktadienio tebevykstančio susibūrimo prie Kedžių ir Venckų namų.

Rumunų žiniasklaida taip atsiliepė į lietuvių išplatintą prašymą kuo plačiau paskleisti informaciją kitose šalyse apie garsiausią vaikų prievartavimo atvejį Lietuvoje. Čia pat yra pateiktos nurodytos į „YouTube“, kad žmonės galėtų suprasti visą šią istoriją.

„Mes prašome Jūsų pagalbos, prašome padėti mums šioje kovoje!“, - toks lietuvių pagalbos šauksmas pateikiamas Rumunijos gyventojams.

Pranešimuose pabrėžiama, kad nors pagrindinis įtariamasis laukia teismo, kitas teismas grąžino mergaitę motinai, kuri žinojo apie dukters tvirkinimą ir šioje istorijoje suvaidino nemažą vaidmenį. „Ši istorija ir kupina nelogiškų sprendimų ir neišsamių tyrimų“, - rašoma Rumunijos žiniasklaidoje.

Anot pranešimų, žiniasklaida apie šią istoriją žino daugiau nei prokurorai, kurie akivaizdžiai dangsto pedofilų klaną ir bando paslėpti įrodymus.

„Mums reikia, kad jūsų leidinys įsikištų ir mums padėtų norint likviduoti šį pedofilų klanas ir reikalaujant teisingumo mergaitės atžvilgiu. Lietuvos institucijos neatlieka savo darbo, vyksta korupcija, su kuria tampa nebeįmanoma kovoti“, - lietuvių pagalbos šauksmas aktyviai platinamas Rumunijos interneto tinklalapiuose.

 


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių