Prekybos centruose „apsirengti“ galvoję vagys išgirdo nuosprendžius

Per dvi dienas Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas išnagrinėjo keturias baudžiamąsias bylas, kuriose ne kartą teisti asmenys kaltinami iš sostinės parduotuvių vogę drabužius.

Aštuonis kartus teistas A.S. (gim.1980 m.) pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo pagrobti svetimą turtą ir nuteistas 8 mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Kadangi A.S. buvo lygtinai paleistas iš Marijampolės pataisos namų neatlikęs 4 mėnesių ir 23 dienų bausmės, jam teismas skyrė galutinę 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

A.S. įkliuvo šių metų sausio 9 dieną Vilniuje, prekybos centre „Ozas“ esančioje parduotuvėje „Peek&Cloppenburg“. Prekybos salėje paėmė 629 litų vertės vyrišką striukę, vyras nusinešė ją į matavimosi kabiną, apsirengė po savo drabužiais ir praėjo pro kasas nesumokėjęs.

Už apsaugos vartelių vagį sulaikė apsaugos darbuotojas.

Tą pačią dieną, tik keliomis valandomis anksčiau toje pačioje parduotuvėje buvo sulaikytas anksčiau neteistas S.S. (gim.1986 m.). Jis irgi bandė pavogti tą pačią striukę, kurią buvo įsidėjęs į rankinę, išklota folija.

Tačiau, einant pro parduotuvės vartelius, suveikė signalizacija ir vagis buvo sulaikytas.

Jam teismas skyrė 520 litų baudą, į bausmę įskaitė dvi paras trukusį laikiną sulaikymą ir pripažino, jog nuteistasis savo bausmę jau atliko.

Keturis kartus teistas D.S. (gim.1985 m.) pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo pagrobti nedidelės vertės svetimą turtą toje pačioje parduotuvėje. Jam teismas skyrė 30 parų areštą.

Nuteistasis praėjusių metų vasarą jau buvo nuteistas dėl pasikėsinimo pavogti svetimą turtą, jam buvo skirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant pusantrų metų ir 3510 litų piniginė bauda, todėl teismas subendrino šias bausmes ir paskyrė galutinę bausmę - 6 mėnesių ir 20 dienų laisvės atėmimo ir 3510 litų piniginė bauda.

Apklaustas teisme kaltinamasis D.S. prisipažino padaręs jam inkriminuotą veiką ir paaiškino, kad sausio 9 dieną prekybos centre „Ozas“ užėjo į parduotuvę „Peek&Cloppenburg“. Apžiūrinėdamas megztinius, jis pamatė, kad ant vieno iš jų nėra apsaugos magneto ir kainos.

Kadangi pinigų labai reikėjo narkotikams, D.S. nusprendė megztinį pavogti. Paėmęs nusižiūrėtą drabužį ir dar 4 šalia ant lentynos buvusius megztinius, vyras nuėjo į matavimosi kabiną.

Čia jis megztinį, kuris buvo be magneto ir kainos, apsivilko, jį paslėpdamas po savo megztiniu ir striuke. Tačiau vagystė nepavyko - praėjus pro vartelius, D.S. sulaikė apsaugos darbuotojas.

15 kartų teistas R.A. (gim.1975 m.) pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo pagrobti nedidelės vertės svetimą turtą. Jam skirta 30 parų arešto bausmė.

R.A. šių metų sausio 9 dieną Vilniuje, „Ozo“ prekybos centre esančioje parduotuvėje „New Yorker“ paėmė du megztinius, kurio vieneto kaina 89 Lt, replėmis nuėmė apsauginius magnetus, megztinius paslėpė po savo drabužiais ir, nesumokėjęs už prekes, išėjo iš parduotuvės, tačiau buvo sulaikytas pardavėjos.

Apklaustas teisme R.A. savo kaltę pripažino, paaiškino, kad megztinius bandė pavogti, nes juos būtų pardavęs, o pinigus išleidęs narkotikams.

Pastaruoju metu atvejų, kai iš parduotuvių bandoma pavogti prekes, padaugėjo. Teisiami asmenys tvirtina, kad pavogtus daiktus jie parduoda, o pinigus išleidžia kvaišalams.

Pernai Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas išnagrinėjo 170 baudžiamųjų bylų dėl nedidelės vertės (nuo 1 iki 3 MGL - t.y. nuo 130 iki 390 litų) svetimo turto pagrobimo bylų. Taip pat išnagrinėta 115 bylų dėl svetimo turto (nuo 3 iki 250 MGL - t.y. nuo 130 iki 32 500 litų) pagrobimo.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už svetimo turto pagrobimą (vagystę) baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų.

Už nedidelės vertės (nuo 1 iki 3 MGL dydžio) svetimo turto pagrobimą Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą iki 45 parų.


Šiame straipsnyje: vagysteismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių